Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai accent problem z paleniem

andf1 21 Paź 2010 14:53 21379 32
    mflaku
    Poziom 11  
    Witam
    Auto Accent 98r. 12V
    Problem tego typu ze gaśnie gdy sie zagrzeje.
    Gdy silnik jest zimny badajac miedzy 1 i 2 omomierzem czujnik CKP pokazuje mi 918Ω, gdy jade i autko sie zagrzeje, to gasnie i nie idzie odpalic, wtedy gdy mierze to jest caly czas wartos 0Ω.
    Jest to ewidentnie wina czujnika czy moze byc cos jeszcze nie tak ??
    ukimusso
    Poziom 2  
    Tak jak w poprzednich postach ewidentnie czujnik do wymiany. Pomiar, który wykonałeś definitywnie pokazuje uszkodzenie cewki wewnątrz czujnika pod wpływem temperatury. Wartość ok 900Ω powinna być niezmiennie podczas pomiaru.
    strozi
    Poziom 2  
    Miałem identyczny problem.
    Hyundai Accent 1996 benzyna 1,3
    Na zimnym zapalał od ręki na zagrzanym w ogóle - czekałem aż ostygnie.
    Inne objawy to zapalona dioda CHECK ENGINE oraz pracujący w dziwnych momentach wiatrak chłodzenia chłodnicy - zapalał się jak auto było zimne a gasł jak auto się zagrzało w czasie jazdy. W czasie jazdy też czasem się włączał.

Co zrobiłem za narada "specjalistów":
    1. Został wymieniony regulator paliwa na listwie wtryskowej - nic nie pomogło
    Co polecam zrobić:
    Odłączyć czujniki od wody - są dwa. Jeden (jednopinowy) na deskę oraz (dwupinowy) do włączania wiatraka. Uwaga!!! Nie ma czujnika wody na chłodnicy. Sygnał włączania wiatraka jest przekazywany bezpośrednio z komputera. Po odłączniu sprawdzać co się dzieje, czy jest jakiś efekt.
    U mnie nie było żadnego efektu jak odłączyłem czujnik dwupinowy połączony z komputerem - wiatrak dalej pracował. To było bardzo zastanawiające. Musi być mechanizm, który chroni silnik i włącza wiatrak jeśli komputer nie ma sygnału o niskiej temperaturze silnika.

Po wymianie dwupinowego czujnika, który jest koło termostatu zgasła dioda chech engine oraz silnik zaczął palić na ciepło :)
    Jak to wygląda w rzeczywistości:

Jaki czujnik pasuje: