Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Dalco 5750 - cały czas podświetlony panel.

01 Cze 2007 09:48 2922 7
 • Poziom 14  
  mam taki probolem. radio (dalco 5750) w czuwaniu pobiera prąd około 250mA z czego 240mA ciągnie sama gałąź memeory. podświetlenie panela po wyłaczeniu radia cały czas chodzi. po wyłaczeniu radio podaje prąd na głosniki okolo 6 V. przejrzałem wszytkie tranzystory i niby 4 mam podejrzane wiec je wymienie. co jeszcze sprawdzic? jest napiecie na wyjsciu na antene.

  Nowe zdanie rozpoczynamy wielką literą!
  Popraw ortografię (przycisk "pisownia)!
  [_P_]
 • Poziom 17  
  SIEMA..

  Bynajmniej radyjko, napewno nie jest u Ciebie w stanie czuwania dokładnie tak jak ma być. W czuwaniu końcówka jest "uśpiona" i na wyjściach na głośniki nie ma żadnego napięcia( U ciebie jest około 6V ) więc końcówka nie jest uśpiona, Sprawdź szczególnie właśnie tranzystory włączające one najczęściej padają po jakimś czasie, zwłaszcza w takich badziewiach jak DALCO!!!. napisałeś że masz podejrzenia co do czterech więc podstaw nowe!!!!

  działaj powodzenia
 • Poziom 14  
  Sprawdź tranzystor z którego pobierasz napięcie amplifier remote, ewentualnie antena remote. Zazwyczaj to najczęściej pada.
  Trzeba się cofnąć po ścieżkach od tego właśnie kabla, do tranzystora.
 • Poziom 14  
  Na koncowce mocy na nozke stanby jest podawane non stop napięcie 0,12 V . czy to oznacza ze końcówka uszkodzona? Tam napięcie ma byc jak radio wyłączone a nie jak włączone tak?

  Pisałem (pracujesz na ostrzeżenie), zdanie rozpoczynamy wielką literą!
  [_P_]
 • Poziom 14  
  Dokładnie jak piszesz: ma być napięcie jak radio pracuje, ma nie być napięcia w stanie st-by. A co z tym napięciem na wyjściu na antenę, powinno też tak się zmieniać.
 • Poziom 14  
  Wymieniłem 2 tranzystory ktore były uszkodzone. Znalałem jeszcze 2 diody które przepuszczają miernik w 2 strony. Wymienie je w poniedziałek bo musze je kupic. . Zmeirzam w dobrym kierunku z naprawą? Przedtem jak radio było włączone czy nie to prąd na antenie był cały czas. chyba koncówka TDA 7384 jest uszkodzona. Na nożke STBY jest podawane napięcie 11,64 V jak dam power spada na poniżej 1,5V gdzie wg aplikacji koncowka powinna sie wyłączyc. i tak jest. koncówka sie wyłącza ale po 10-15 sekundach radio załącza się na nowo świeci podswietlenie ale nic nie widac na wyświetlaczu. te diody miały by wpływ na to?

  [_P_]
 • Poziom 14  
  Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, jak naprawić radio bez schematu i na odległość. Z twoich postów wynika że idziesz w dobrym kierunku. Powstawiaj uszkodzone podzespoły. TDA 7384 na razie możesz wymontować.
  Szukaj uszkodzonych tranzystorów, ewentualnie diod i oporników, przerwy też wchodzą w grę. Czasami popalone są ścieżki, zwłaszcza przy błędnym podłączeniu zasilania. Pomierz napięcia na stabilizatorach, diodach Zenera. Musisz mieć gdzieś 5V dla zasilania procesora, oraz około 8-10V na zasilanie reszty odbiornika. Bez schematu i konkretnych pomiarów niewiele więcej można doradzić. Pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  Jedna dioda jest jeszcze przestrzelona. Radio się wyłącza i pracuje normalnie. Tylko po wyłączeniu samo się włącza po około 5-10 sek. zobacze jak to będzie po wymianie tej diody. Tylko mam problem z odczytaniem jej oznaczenia.