Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanzar max P154D czy Lanzar max P154 ?

01 Cze 2007 10:55 1809 13
  • Poziom 18  
    Witam, pytanie jak w tytule, ktory wybrac glosniczek? jezeli mozecie, uzasadnijcie swoje wypowiedzi.
  • Poziom 21  
    Głośniczki różnia sie tym ze jeden jest dwu a drugi jedno cewkowy. Teraz zalezy pod jaki wzmacniacz chcesz go podpiac :) 2cewkowy ma 2 cewki po 4ohm czyli bedzie pracowal albo w 2 albo w 8ohm a jednocewkowy pracuje przy 4 ohm. Teraz musisz dopasowac wzmacniacz :) Wez lepiej jednocewkowy i podepnij go pod carpowera okolo 500wat RMS przy 4ohm.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Posiadam wzmacniacz Lanzar Vibe 231 ale w przyszłości zamienię na coś lepszego o większej mocy, także teraz chodzi o glosniczek, nie jestem zdecydowany,czy dwu cewkowy, czy jedno....
  • Poziom 21  
    W mostku wzmacniacz pracuje przy 4 ohm . Na twoim miejsu bym go zmostkowal i kupil głośniczek jednocewkowy :)
  • Poziom 18  
    arcziflo mozesz uzasadnic swoja wypowiedz? dlaczego jednocewkowy?
  • Poziom 42  
    Jednocewkowe są łatwiejsze do napędu wyjątkiem może być głośnik 2x4 ohm który można zapiać w 4 ohm czyli impedancję standardową do której jest stabilny każdy wzmak.

np głośniki 2x4 ohm można zapiać na 2 ohm , lub 8 ohm co daje dwukrotny spadek mocy w przypadku wzmaka stabilnego do 4 ohm . wzmaki stabilne do 2 ohm nie należą do tanich w przypadku pracy w mostku ale to tylko taki przykład odemnie bo rozwiązań jest dużo.
  • Poziom 21  
    To prawda co napisal crazy_88 teraz tylko od ciebie zalezy jaki wariant wybierzesz :)

Dodano po 2 [minuty]:

Jak kupisz jednocewkowy wtedy mozesz zmienic na wzmacniacz carpowera ktory pracuje na 4ohm i uzyskuje okolo 500wat RMS (bo wspominales cos o zmianie wzmacniacza)
  • Poziom 42  
    Niestety ten carpower ma tak naprawdę moc około 400 rms.
  • Poziom 35  
    w wiekszosci przypadkow glosnik dwu cewkowy 2x4ohm w liczbie jeden neima sensu w tej klasie cenowej bo wzmacniacze stabilne od 2ohm o odpowiedniej mocy sa duzo drozsze od odpowiednikow mocowych/4ohm,co innego jesli bierzemy dwa przetworniki.....ale jelsi nei to niema sensu sie pchac w DVC
  • Poziom 21  
    No co do carpowera sie zgodze ale i tak wart swej ceny nawet majac te 400wat RMS :) POZDRAWIAM
  • Poziom 35  
    wart bo raczej z nowke nic w tej cenie niema,chociaz jest bm 828atx i ja osobiscie bral bym chyba bm
  • Poziom 21  
    bm nie jest wcale taki zly jak o nim pisz :) sa modele na ktore warto zwrucic uwage :)POZDRAWIAM
  • Poziom 35  
    ci co pisza w wiekszosci przypadkow niemieli stycznosci osobiscie z ta firma lub mieli jakie bazarowe podrubki lub model z niskich seri
  • Poziom 18  
    Jestem posiadaczem buszmena 828, bardzo jestem z niego zadowolony, kiedy trzeba potrafi miec kopyto, podpietego mam pod niego lanzara max 12 i swietnie sie sprawuje :)