Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka BOSH SGI 4902/07 problem przy starcie

jamedc 01 Jun 2007 17:19 4705 5
Bosch
 • #1
  jamedc
  Level 10  
  Zmywarka nie chce startowac,po wielu próbach w końcu rusza i myje prawidłowo -przy włączaniu ustawia się zawsze na program 60 stopni i tylko górny kosz,po naciśnięciu na klawisz innej temperatury dioda przy 60 st.lekko świeci się,na wyświetlaczu czasu lekko świecą się wtedy 2 poziome kreski a gdy już ruszy myje dobrze oba kosze chociaż pokazuje tylko mycie górnego a jak nacisnę wtedy na oba kosze to po chwili znowu zmienia się na jeden kosz.Proszę o poradę co może być przyczyną,czy konieczna wymiana programatora,jeśli tak to czy można gdzieś kupić używany sprawny bo nowy w serwisie kosztuje ok.600 zł bez usługi
 • Bosch
 • #2
  zayzayer
  Home appliances specialist
  To wszystko prawdopodobnie przez używanie funkcji 1/2. Nic ona nie daje, tylko pogarsza jakość mycia i powoduje takie uszkodzenia jak u Ciebie. Czyli, że aktuator, który odłącza jedno ramię myjące dostał zwarcia i uszkodził procesor. Obejrzyj moduł. Prawdopodobnie znajdziesz na nim rozerwany triak sterujący aktuatorem.
  Zmywarka BOSH SGI 4902/07 problem przy starcie
  Wymiana teko triaka nic nie da. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę modułu, to przed uruchomieniem koniecznie odłącz przewody aktuatora!
 • Bosch
 • #3
  jamedc
  Level 10  
  Bardzo dziękuję za poradę,ale ja wogóle nie używałem funkcji 1/2-może kilka razy,poza tym nie do końca rozumiem co mam sprawdzić i gdzie znajduje się ten moduł,może mogłbyś napisać trochę więcej-niestety niewiele znam się na elektronice.Problem trwa od kilku miesięcy i ostatnio nasilił się,wzywałem serwis ale facet tylko podrapał się po głowie i zniknął.
 • #4
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Mogę się mylić. Moduł jest tam gdzie klawisze i wyświetlacz :)
 • #5
  jamedc
  Level 10  
  Sprawdziłem płytka modułu wygląda OK,nie widać żadnych uszkodzeń,może jest jakaś inna przyczyna,czy można to jakoś sprawdzić przed wezwaniem serwisu bo oni zaraz chcą wszystko wymieniać.Może ktoś wie co zrobić?
 • #6
  jamedc
  Level 10  
  Mam problem ze zmywarką Bosch SGI 4902/07- prawdopodobnie uszkodzony moduł sterujący.Objawy:trudności z uruchomieniem od dłuższego czasu,ostatnio już nie daje się uruchomić, zawsze włącza sie temp.60 st.i mycie tylko górnego kosza,po przełączeniu na inną temp. dioda przy 60 st.lekko świeci się a na wyświetlaczu czasu lekko świecą się 2 poziome kreski(_ _).Poradzono mi na forum żeby sprawdzić płytkę modułu ale na oko wygląda OK,zastanawiam się czy wymieniać modułu samodzielnie ,czy nie ulegnie on uszkodzeniu po zamontowaniu jeżeli jest np.zwarcie w innym miejscu?Bardzo proszę o pomoc !

  Moderated By skryn:

  Tematy scaliłem.