Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSH SGI 4902/07 problem przy starcie

01 Cze 2007 17:19 4288 5
  • Poziom 9  
    Zmywarka nie chce startowac,po wielu próbach w końcu rusza i myje prawidłowo -przy włączaniu ustawia się zawsze na program 60 stopni i tylko górny kosz,po naciśnięciu na klawisz innej temperatury dioda przy 60 st.lekko świeci się,na wyświetlaczu czasu lekko świecą się wtedy 2 poziome kreski a gdy już ruszy myje dobrze oba kosze chociaż pokazuje tylko mycie górnego a jak nacisnę wtedy na oba kosze to po chwili znowu zmienia się na jeden kosz.Proszę o poradę co może być przyczyną,czy konieczna wymiana programatora,jeśli tak to czy można gdzieś kupić używany sprawny bo nowy w serwisie kosztuje ok.600 zł bez usługi
  • Specjalista AGD
    To wszystko prawdopodobnie przez używanie funkcji 1/2. Nic ona nie daje, tylko pogarsza jakość mycia i powoduje takie uszkodzenia jak u Ciebie. Czyli, że aktuator, który odłącza jedno ramię myjące dostał zwarcia i uszkodził procesor. Obejrzyj moduł. Prawdopodobnie znajdziesz na nim rozerwany triak sterujący aktuatorem.
    Zmywarka BOSH SGI 4902/07 problem przy starcie
    Wymiana teko triaka nic nie da. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę modułu, to przed uruchomieniem koniecznie odłącz przewody aktuatora!
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za poradę,ale ja wogóle nie używałem funkcji 1/2-może kilka razy,poza tym nie do końca rozumiem co mam sprawdzić i gdzie znajduje się ten moduł,może mogłbyś napisać trochę więcej-niestety niewiele znam się na elektronice.Problem trwa od kilku miesięcy i ostatnio nasilił się,wzywałem serwis ale facet tylko podrapał się po głowie i zniknął.
  • Specjalista AGD
    Mogę się mylić. Moduł jest tam gdzie klawisze i wyświetlacz :)
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem płytka modułu wygląda OK,nie widać żadnych uszkodzeń,może jest jakaś inna przyczyna,czy można to jakoś sprawdzić przed wezwaniem serwisu bo oni zaraz chcą wszystko wymieniać.Może ktoś wie co zrobić?
  • Poziom 9  
    Mam problem ze zmywarką Bosch SGI 4902/07- prawdopodobnie uszkodzony moduł sterujący.Objawy:trudności z uruchomieniem od dłuższego czasu,ostatnio już nie daje się uruchomić, zawsze włącza sie temp.60 st.i mycie tylko górnego kosza,po przełączeniu na inną temp. dioda przy 60 st.lekko świeci się a na wyświetlaczu czasu lekko świecą się 2 poziome kreski(_ _).Poradzono mi na forum żeby sprawdzić płytkę modułu ale na oko wygląda OK,zastanawiam się czy wymieniać modułu samodzielnie ,czy nie ulegnie on uszkodzeniu po zamontowaniu jeżeli jest np.zwarcie w innym miejscu?Bardzo proszę o pomoc !

Moderowany przez skryn:

Tematy scaliłem.