Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa SAMSUNG G2736N

01 Cze 2007 18:10 5009 9
  • Poziom 10  
    Kuchenka działa, po po otwarciu sie drzwi świeci i kreci sie talerz oraz wiatrak ale nie da sie nic programować.Za to po zamknięciu nie świeci talerz sie nie kręci i nie kreci sie wiatrak ale da sie wszystko programować ! tylko nie grzeje jedzenia !

Przełączniki na drzwiami szt.3 są wszystkie sprawne Termostaty są NC zamknięte i nic nie zmienia zdejmowanie z nich końcówki chyba że z tego przez którego idzie zasilanie płytki to płytka gaśnie.

Nie mam zadnych schematów ani doświadczenia z kuchenkami PROSZE O POMOC
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • RenexRenex
  • Moderator AGD
    Wszelkie próby naprawy mikrofal bez zdjęcia przewodów z magnetronu są niebezpieczne dla zdrowia!!
    Do sprawdzenia wyłączniki drzwiczek.
  • RenexRenex
  • Poziom 10  
    Magnetron odlączyłem bo ponoc jest tam kilka kilowolt ;)PPRZEĄCZNIKI DRZWIOWE SPRAWDZONE W RUCHU I SĄ 100% DOBRE Moze mikroprocesor który tam jest ?? Bo na plytce wszystko na miernik jest ok tylko przekażnikow nie sprawdzalem(nie przesterowywalem z zewntrz)??
  • Poziom 29  
    Witam.

"cezet" dobrze Ci radzi. Wyłącznik drzwiczek nie odbija
    ( nie robi przerwy ).
    Choćby procesor był walnięty jak piszesz to jak otworzysz drzwi mikrowyłącznik robi przerwę i przestaje pracować maszyna.

Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Własnie od przekazników musisz zacząć to są elementy które załączaja elementy wykonawcze.
  • Poziom 10  
    "Rychomuch" przełączniki sprawdzałem w ruchu i sa OK a przekaźniczki na płytce sprawdze jutro bo już nic nie zostaje.

DZIEKI ZA PORADY
  • Poziom 16  
    Jak przy otwarciu drzwi kręci się talerz to coś z mikrowyłącznikami, jak nie jeden z "obwodu zasilania to może ten, który "zawiadamia " procek o drzwiach.. Jak switche sprawne to jeszcze bywają pomieszane przewody...
  • Moderator AGD
    No chyba że ktoś założył wyłącznik odwrotnego działania!
  • Poziom 10  
    Hej Witam.
    Mam pewne podejrzenia co do chyba tranzystorka SMD "nv 46" ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki to jest i skąd go wziąć, a i może ścieżka gdzieś pod elementem smd przepalona. Trzeba sie dokładnie przyjrzec, ale muszę zabrać płytkę do pracy, bo mam tylko lutownicę transformatorową, a tam mam stację.
  • Poziom 10  
    Wyminana elektroniki uzdrowiła sytułacje DZIEKI