Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz windowsa nieaktywny.

endriu.kom 01 Cze 2007 20:16 2217 17
  • #1 01 Cze 2007 20:16
    endriu.kom
    Poziom 24  

Witam.
    Mam orginalne oprogramowanie WinXP Home Edition i kilka razy wgrywałem już na nowo system.Dziś chciałem kolejny raz wgrać na nowo i gdy wpisałem key to wyszedł komunikat iż liczba aktywacji systemu Windows przy użyciu tego klucza została przekroczona.Ja nawet nie wiedziałem,że liczba aktywacji jest ograniczona na dany klucz...Skąd mam teraz wziąść kolejny klucz aby się zaaktywować?.

0 17
  • Pomocny post
    #2 01 Cze 2007 20:27
    msthhk
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Prawdopodobnie zmieniłeś jakiś sprzęt w komputerze. Liczba aktywacji systemu jest nieograniczona, jeżeli instalujesz go za każdym razem na tej samej (dokladnie tej samej) maszynie. Wydaje mi się, że powinieneś zadzwonić do Microsoftu, aktywuj system przez telefon.

0
  • #3 01 Cze 2007 20:32
    endriu.kom
    Poziom 24  

Nie zmieniałem nawet śróbek :) więc przyczyną musi być widocznie coś innego.Będę musiał chyba widocznie zadzwonić :(.A czy może być przyczyną,że się nie zarejestrowałem tylko zawsze aktywowałem?.

0
  • #4 01 Cze 2007 20:43
    forumelektronika
    Poziom 15  

zadzwon do mswindows

-1
  • #5 01 Cze 2007 20:49
    giovani
    Poziom 13  

O ile mi wiadomo to nie musisz sie niczego obawiac teraz odbiera tam automat ktory kaze wykonywac poszczegolne instrukcje. Rok temu odbierali jeszce ludzie i pytali np jaki byl powod instalacji, i ktory to juz raz. :-) Pozdrawiam

0
  • #6 01 Cze 2007 20:55
    msthhk

Powiedz mi, forumelektronika, gdzie w moim poscie powyżej wprowadzam w błąd?
    Problemy z aktywacją występują zwykle przy modyfikacji sprzętu w komputerze.
    endriu.kom: Zapłaciłeś za system, dostałeś produkt, jeżeli coś nie działa, to dzwoń, w cenie systemu jest też wliczona obsługa techniczna ;) No i rejestracja nie jest wymagana, to jest calkowicie opcjonalna rzecz.

0
  • #7 01 Cze 2007 21:01
    forumelektronika
    Poziom 15  

zadzwoniles juz bo pracuja do 22

0
  • Pomocny post
    #8 01 Cze 2007 21:07
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Dokładnie tak jest jak pisze Pan z forum elektronika liczba aktywacji poprzez internet jest ograniczona lecz poprzez telefon jest nie ograniczona.
    Zadzwoń i załatwisz sprawę jak należy.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #9 01 Cze 2007 21:31
    msthhk

Słuchaj, forumelektronika, napisałem o REJESTRACJI, bo AUTOR o to ZAPYTAŁ. W pierwszym poscie POWIEDZIAŁEM AUTOROWI, co ma zrobić (jakbyś nie zauważył), dałem odpowiedź na rozwiązanie problemu. Kolejna sprawa, nie wprowadzam w błąd, nikogo nie winię. Strzeliłem przyczynę, która mi się wydała najprawdopodobniejsza.
    Naucz się pisać w języku ojczystym z używaniem interpunkcji, ale przede wszystkim ZE ZROZUMIENIEM.

0
  • #10 01 Cze 2007 21:52
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Aktywować musisz a rejestrować nie musisz to że nie rejestrowałeś niczego nie zmienia i nie ma wpływu na aktywację.
    Najwyrażniej nie którzy nie zrozumieli o co tak naprawdę chodzi, wielu ludzi myli rejestrację z aktywacją.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #11 01 Cze 2007 21:59
    forumelektronika
    Poziom 15  

Autor chyba juz ma problem z glowy a my sie tu kucimy i kucimy.
    Nie doczytalem ze pomogles autorowi rozwiazac problem bo autor sam napisal ze dalej nie wie co robic
    ale to masz racje nie potrzebnie sie wtracam i prubuje pomóc bo mam dopiero 14 lat i sie ucze moze odejde z tego forum bo tu nie ma miejsca dla młodych

Proszę poprawić błędy oraz doprowadzić do porządku składnię i interpunkcję zdań.
    [jankolo]

0
  • #12 02 Cze 2007 10:56
    endriu.kom
    Poziom 24  

Więc zadzwoniłem...
    Otrzymałem klucz aż 42znakowy który musiałem wpisać podczas aktywacji.Tylko zapomniałem się zapytać czy teraz będę musiał za każdym razem do nich dzwonić po wgraniu systemu :?

0
  • Pomocny post
    #13 02 Cze 2007 12:52
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Teraz za każdym razem pozostało ci tylko dzwonić albo robisz lustro i masz z głowy marnowanie kasy na telefony.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #14 02 Cze 2007 19:27
    mpn103
    Poziom 34  

Telefony są darmowe jeśli się dzwoni z telefonu stacjonarnego, a XP OEM można aktywować tylko raz w ciągu roku. Później już tylko przez telefon.

0
  • #15 03 Cze 2007 10:31
    endriu.kom
    Poziom 24  

marcinelektronik napisał:
    Witam.
    Teraz za każdym razem pozostało ci tylko dzwonić albo robisz lustro i masz z głowy marnowanie kasy na telefony.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

A co to jest to lustro?...niestety profesja komputerów nie jest moją najmocniejszą stroną :(.

0
  • Pomocny post
    #16 03 Cze 2007 10:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #17 03 Cze 2007 14:06
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Nie dobrze wiesz o jakim lustrze mówimy ale cóż jeśli jesteś z daleka to opiszę:
    Robisz system, wgrywasz co trzeba naprzykład sterowniki i programy tak byś miał system w pełni sprawny i zaktualizowany.
    Następnie kupujesz program do robienia lustra naprzykład firmy arconis lub jakiś starszy typu drive image i po instalacji robisz na drugą partycję lustro.
    Jest to plik w którym masz wszystko to co znajduje się na partycji.
    Ten plik nagrywasz na płytę DVD i w razie kiedy system ci padnie uruchamiasz program Arconis lub drive image z dyskietki i z płyty dvd przywracasz cały system do takiego stanu jaki miałeś na początku.
    Na dodatek możesz sklonować sobie ten dysk co masz na inny i wtedy masz dwa legalne systemy jeden do pracy drugi do zabaw.
    Ważne jest tylko to by te systemy używać na jednym komputerze bo taki dysk podłączony do innego komputera staje się z nielegalnym oprogramowaniem.
    Możesz użyć programu hirenBot jakoś tak się to czyta ale popytaj o niego w sklepie bo on ma najwięcej funkcji.
    To chyba wszystko.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #18 03 Cze 2007 14:23
    endriu.kom
    Poziom 24  

OK!.Już wszystko kumam :).
    Dzięki za pomoc.

0