Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot Panasonic EUR7702210 i Amplituner SA-HE70

zibi29 03 Jun 2007 14:26 8530 12
    zibi29
    Level 10  
    Witam!

Mam mały problem. Posiadam Amplituner Panasonic SA-HE70 i pilota do niego Panasonic EUR7702210. Problem polega na tym, że na pilocie nie działają wszystkie przyciski. Nie mogę na przykład włączyć urządzenia z pilota, ani regulować głośności. Mogę za to zmieniać ustawienia amplitunera przy, użyciu pilota, wcisnąć "mute" itp. Co może być przyczyną, usterka pilota, czy po prostu wystarczy wpisać jakiś kod?

Jeśli to będzie usterka, to może ktoś mi poleci jakiś pilot uniwersalny, który by zadziałał, bo już miałem dwa i nic z tego.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
    elek77
    Level 24  
    Klasyczna usterka - zużycie gumek przewodzących pod klawiszami. Warto też rozebrać pilota i wyczyścić dokładnie (ale delikatnie) ścieżki pod klawiszami izopropanolem. Samą gumową klawiaturę umyć od spodu za pomocą pędzelka i wody z Ludwikiem.Po wyschnięciu złożyć i sprawdzić czy jest ok. Najczęściej używane klawisze są czasami od spodu jakby "spocone", wtedy samo mycie starcza na krótko, lepiej od razy wymienić gumki na nowe.
    zibi29
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź, ale to chyba nie wina gumek, bo nie mogę wyłączyć amplitunera, a po wpisaniu odpowiedniego kodu, mogę wyłączyć telewizor szwagra, też firmy Panasonic. Niestety kody do telewizora mam, a do amplitunera nie. Żeby pilot działał z telewizorem muszę wcisnąć TV i trzy cyfrowy kod, a co się wciska jak się chce wpisać kod do amplitunera? Mam jeszcze instrukcję obsługi tego pilota, ale tam nic nie ma o kodach do amplitunerów, po prostu według instrukcji pilot powinien od razu działać. Więc dlaczego działa z telewizorem, a amplitunerem nie?
    elek77
    Level 24  
    Sądziłem że ten pilot to oryginalny od tego sprzętu, z opcją obsługi innych urządzeń. Ale jak przejrzałem jego instrukcję obsługi na stronie Panasonica, to okazuje się że raczej amplitunera nie obsłużysz tak jakbyś chciał. Najprawdopodobniej po przełączeniu na tuner regulacja głośności działa ale na TV. Kodów do amplitunerów nie ma, bo nie masz klawisza funkcyjnego oznaczonego AMPLITUNER.
    Jest tylko TV, VCR, DVD, MD, TUNER, TAPE i CD, innych urządzeń nie obsłużysz, poza przypadkowo pasującymi klawiszami.
    zibi29
    Level 10  
    Kupiłem ten amplituner z tym pilotem i z tego co widzę na allegro, to zawsze dodają do tego modelu ten właśnie pilot. Może źle sprecyzowałem działanie. Mogę sterować tym pilotem wszystkimi funkcjami, oprócz robienia głośniej i włączania, a to jest w sumie najważniejsze :)

Guziki TV, VCR, DVD, MD, TUNERBAND, Tape, CD, też działają do zmiany urządzeń, od których ma pobierać dźwięk amplituner, wydawało mi się, że po to one są.

Na tej aukcji, facet sprzedaje identyczny amplituner z identycznym pilotem, więc chyba pilot jest dobry :)

http://www.allegro.pl/item199792585_panasonic_sa_he70_amplituner_d_digital_sklep_1600_.html

Dobra, a pomijając tego pilota. Nie mam stu-procentowej pewności, że jest właściwy. Gdzie odszukać jaki pilot by pasował do tego sprzętu??

Dodano po 5 [godziny] 58 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie. Myślisz, że pilot z adresu poniżej był by dobry?

http://www.elmak.pl/index.php?option=com_phps...&product_id=501&category_id=11&desc=1&lang=pl

Jest to ZIP do Panasonic Audio
    elek77
    Level 24  
    Ten pilot ELMAK może i będzie się nadawał, niesprawdzałem :).
    Symbol pilota do twojego sprzętu to EUR7702KE0, więc trochę się różni końcówka oznaczenia. Jak popatrzysz na oba piloty to są różnice. Kształt pilota i ilość klawiszy jest identyczna, ale oznaczenie niektórych klawiszy inne. Możesz na właściwy popatrzeć tu http://support.panasonic.co.nz/docstore/SAHE70%20book.pdf
    Na pierwszej stronie tego PDF jest rysunek pilota wraz z amplitunerem, a w dużym powiększeniu wszystko widać jak na dłoni.
    tik_tak
    Level 36  
    EUR7702210 to jest oryginalny pilot do tego modelu.
    Wyciągnij z niego baterie , poczekaj kilka minut aż straci pamięć -możliwe ze zaprogramowany został na TV.
    A o wyłączaniu z pilota to jest opisane w instrukcji - jest to możliwe po wcześniejszym wybraniu źródła TUNER i dopiero wyłączysz sprzęt.
    zibi29
    Level 10  
    No dobra. To jakie jest wyjście z tej sytuacji. Co mam zrobić, żebym nie musiał co chwile wstawać do amplitunera jak w średniowieczu :)

Nie wiem, czy kupić nowy pilot, kosztuje nie mało, a pewności na działanie nie ma. Wolał bym coś zastępczego, bo jest tańsze i w razie czego nie będzie tak żal jak nie zadziała.
    elek77
    Level 24  
    Najpierw sprawdziłbym czy amplituner wyłącza się z pilota. Użyć do tego można jakiegoś pilota uniwersalnego. Oczywiście trzeba go mieć, ja zakupiłem kiedyś podróbkę MAK-a właśnie w tym celu za jedyne 15zł (taki jak tu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=201198526). Teraz używam pilota GBS programowalnego z komputera.
    Zastosuj się może do porady tik_tak, może pomoże wyjęcie na dłużej baterii.
    Oczywiście chcąc wyłączyć amplituner naciskałeś wpierw klawisz TUNER, aby przełączyć pilota w tryb obsługi tunera (amplitunera)?
    zibi29
    Level 10  
    Wyjąłem baterię, po chwili wsadziłem je wciskałem tuner i nic.
    jaraczz
    Level 12  
    Wie moze ktos jak rozebrac tego pilota ? Bo mam tego pilota i najczesciej uzywane przyciski nie dzialaja. Chce go przeczyscic i nieumiem go rozebrac.
    elek77
    Level 24  
    Nie pamiętam czy ma jakieś śrubki, ale jeśli ma to są na wierzchu lub pod klapką. Natomiast pilot ma zazwyczaj obie części połączone zatrzaskami. Musisz mieć wprawę w rozbieraniu pilotów, albo rysunek w którym miejscu podważyć obudowę. Nie da się tego prosto opisać, choć czynność ta jest dość prosta:).
    jaraczz
    Level 12  
    Juz go rozebralem okazalo sie ze juz mial wylamane zatrzaski kiedys sie meczylem zeby go rozebrac i pojechalem do serwisu na czyszczenie pilota i tam go rozbrali i powylamywali zatrzaski i teraz rozebranie pilota to ale piwo :)