Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Ford Galaxy Ghia] Szalejące szyby i zamki

03 Cze 2007 14:55 5733 11
  • Poziom 23  
    Problem mój polega na tym, że po ostatnich ulewach samochód został zalany. Zamki i szyby zaczęły wariować. Po osuszenie sterownika (modułu komfort) pod siedzeniem kierowcy wszystko wróciło do normy. Na trzeci dzień po wyłączeniu zapłonu wszystkie szyby opuściły się na dół. Teraz mam tak, że jak otwieram samochód to zamki z powrotem zostają zamknięte. Jak otworzę szybko drzwi zanim się zamkną to silniki brzęczą i po chwili otwierają się szyby. Różnie to wygląda. Czasem otworzą się wszystkie a czasem tylko tyna prawa albo dwie przednie albo dwie tylne. Jeżeli samochód jest na zapłonie to wszystko jest ok. Zaczyna się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Czy to wina modułu ? czy może przełamanych kabli w drzwiach ? do tej pory problemu nie było. W klapie wszystko połączone na zicher.
    Proszę o pomoc !!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tu nie ma odpowiedzi... To jest jakiś jednostkowy przypadek i czeka cię robota z poszukiwaniem: może w module podtrawiło jakaś ścieżkę, może woda w drzwiach dostała sie do switchy i kostek. Może przy okazji urwał się jakiś przewód jak sprawdzałeś auto...
  • Poziom 23  
    Drzwi sprawdziłem. Sucho. Gdyby było coś nie tak z przewodami w drzwiach to podczas pracy silnika też by fiksowało. (Tak przynajmniej mi się wydaje). Dzisiaj oddałem koledze cały moduł. Ma go poddać kąpieli w roztworze i ultradźwiękach. To oczyści płytkę i szczeliny pod scalakami bo jest za przeproszeniem syf. Później będę szukał dalej. Całe wariactwo ma miejsce dopiero po odłączeniu zapłonu więc przyczyna po mojemu powinna leżeć w module. (Chyba, że się mylę). Proszę o wszelkie sugestie w tym temacie. Jutro postaram się wrzucić fotki modułu. Może to pomoże kolegom. Pozdrawiam Zibi
  • Poziom 17  
    Witam kolego sprawdz dobrze przelotkę kabli do tylniej klapy ja miałęm podobny przypadek i wydawało mi się że dzieją się cuda podczas deszczu i zaraz po nim a jak wgłebiłęm się bardziej w temat to okazało się że kabelki w tej przelotce tak jakoś się stykały że szyby i zamki zaczęły świrować.Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Tak jak pisałem wcześniej. Dzisiaj sprawdziłem wszystkie zamki sterujące tj. prawe i lewe drzwi oraz klapę. Posprawdzałem też przewody. Wszystko jest w porządku. Zamki sprawdzałem odłączając kolejno po jednym. Efekt jest taki, że jak zamknę to wszystko jest w porządku. Natomiast ja otworzę to zamki się otwierają i zamykają i tak w koło dopóki nie odłączę kostki od sterownika. Jak wepnę tą drugą wtyczkę to sytuacja wygląda jak w pierwszym poście opisałem. Załączam fotki może ktoś z kolegów bawił się takim sterownikiem.

Jeszcze jedno co zauważyłem, to gdy szyby się opuszczą nie mogę ich podnieść dopóki nie zamknę drzwi. lub nie wcisnę krańcówki drzwi a dioda w drzwiach ledwie się jarzy. Po za tym wszystko jest ok. Dioda sygnalizuje załączenie centrala a po otwarciu drzwi jak zdążę zanim się powtórnie nie zamkną świeci ciągłym do momentu aż zgaśnie oświetlenie wewnętrzne lub po uruchomieniu silnika.
  • Poziom 2  
    NA STRONIE Z AUKCJAMI ZNAJDZIESZ CAŁY NOWY ALARM. GOSCIU KTÓRY TO SPRZEDAJE PISZE O PODOBNYCH PROBLEMACH I WYTARCZY GO WYMIENIĆ I PODOBNO PROBLEMY ZNIKAJĄ. W WYSZUKIWARCE WYSTARCZY WPISAĆ ALARM Z DOMYKANIEM SZYB GALAXY. CENA CHYBA 200ZŁ.
  • Poziom 28  
    Pablossa, archeolog jesteś. Jak ty się dokopałeś do tematu prawie sprzed roku ? Poza tym wyłącz CAPS LOCK.
  • Poziom 2  
    Co z tego ze jest to temat z tamtego roku. Moze po 2007r. ten problem kolego mr-perch w autach nie występuje?
  • Poziom 23  
    Witam kolegów. Mogłem temat zamknąć wcześniej. Problem rozwiązałem podmieniając sterownik na zakupiony na allegro. Do niego wykonałem sterowanie oświetleniem wewnętrznym, które jest sprzęgnięte z zakupionym sterownikiem i wszystkie funkcje przywróciłem. Nawet z korzyścią bo sam dobrałem czasy świecenia lampek wewnętrznych oraz to, że gasną po zamknięciu samochodu z pilota i zapalaniu po jego otwarciu tak by wszyscy pasażerowie mogli zająć miejsca. Do tego jeszcze podświetlenie stacyjki.
  • Poziom 28  
    Pablossa, to masz jeszcze setki stron z tysiącami tematów "do odświeżenia". Do każdego coś możesz napisać, bo przecież to jest ciągle aktualne. Może przy okazji odkryjesz kolejną amerykę na "stronie z aukcjami" ? :-)