Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant 19/2 GRXI ogrzewacz wody brak iskry i CWU

03 Cze 2007 16:18 13938 14
  • Poziom 10  
    Witam
    Co może by przyczyną że piecyk sie nie załącza, brak iskry, syku gazu i płomienia.
    Jak zakręcam kurek z wodą to słyszę że przełącza sie jakaś krańcówka/switch w piecyku.

Jak sprawdzić co nie działa ?
    Piecyk : Vaillant Geyser MAG Premium PL 19/2 GRXI
    Turbinka na przepływie wody: WG 211VN
    Zapalnik : Geyser Model P-800

Piec miał kiedyś wymienianą turbinkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Gdzie w Krakowie można kupić turbinkę WG211 do pieca gazowego Vaillant ?

Znalezione:
    opcja 1:
    W środkowej części turbinki jest sprzęgło magnetyczne. Magnetyczny pierścień osadzony jest w plastikowym koszyczku, niestety pierścień ślizga się w koszyku a powinien być sztywno zamontowany aby przenieść prawidłowo bez poślizgu moment obrotowy. Proponuje owinąć pierścień taśmą izolacyjną (tylko jeden raz) i wcisnąć do koszyka.

opcja 2:
    sklep wysyłkowy
    www.systemgaz.com.pl
    cena 341 zł netto + koszt wysyłki.
  • Poziom 23  
    rupert2000 napisał:
    Gdzie w Krakowie można kupić turbinkę WG211 do pieca gazowego Vaillant ?

Znalezione:
    opcja 1:
    W środkowej części turbinki jest sprzęgło magnetyczne. Magnetyczny pierścień osadzony jest w plastikowym koszyczku, niestety pierścień ślizga się w koszyku a powinien być sztywno zamontowany aby przenieść prawidłowo bez poślizgu moment obrotowy. Proponuje owinąć pierścień taśmą izolacyjną (tylko jeden raz) i wcisnąć do koszyka.

opcja 2:
    sklep wysyłkowy
    www.systemgaz.com.pl

Witam, nie wiem skąd ma Pan/Pni takie informacje, że w System Gaz mamy części zamienne do Vaillant - turbinka, ale ja nic o tym nie wiem :) W dodatku podaje Pan/Pani cenę?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    systemgaz, może jeszcze nie pracowałeś w tej firmie prawie 2 lata temu, sta nie wiesz co kiedyś było w ofercie?
  • Poziom 23  
    Pewnie miałam wykupione dłuuuugie wczasy :) na Kanarach.

W 2007 roku nie mieliśmy podzespołów do urządzeń Vaillant, był tylko tworzony plan marketingowy. Ale myślę, że wrócę do tematu Vaillant, bo ilość pytań o tą markę i części zamienne jest największa. Czy to dobrze, czy źle mozna samodzielnie zinterpretować :)

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam
    chciałbym wrócić do tego tematu, ponieważ mam dokładnie ten sam problem co opisany w temacie głównym

Piecyk sie nie załącza, brak iskry, syku gazu i płomienia.
    Jak zakręcam kurek z wodą to słyszę że przełącza sie jakiś
    switch w piecyku.

Jak sprawdzić co nie działa ?
    Piecyk : Vaillant Geyser MAG Premium PL 19/2 GRXI
    Turbinka na przepływie wody: WG 211
    Zapalnik : Geyser Model P-800

Piecyk w ostatnim czasie ( ok 1msc ) palił, ale nie zawsze za pierwszym odkręceniem kurka. Po kilku-kilkunastu minutach potrafił zgasnąć, ale później odpalał.
    Wczoraj zgasł po ok 15 min pracy i już iskrownik nie potrafi zaskoczyć.

Proszę o radę, co sprawdzić.
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

przepraszam, chciałbym sprostować bo napisałem, że
    iskrownik nie potrafi zaskoczyć, a w gruncie rzeczy po włączeniu ciepłej wody nie ma żadnej reakcji tam gdzie jest iskrownik (elektrody)
    nic się po prostu nie dzieje
  • Poziom 10  
    Witam mi Właśnie pad taki sam !!! tez nie ma iskry tyle tylko ze miałem juz taka problem 2 razy ! za każdym razem bzz to zaśniedziałe przewody !! ale teraz po poprawianiu już nie zadziałał !!!

Zdanie rozpoczynamy WIELKĄ literą
    mod - mirrzo
  • Poziom 22  
    W Miko jest serwis Vaillanta. Gosc ma wszystkie czesci.

Proszę pisać czystą polszczyzną
    mod - mirrzo
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem ? Miko ???
  • Poziom 17  
    Tych mądrych od Vaillantów jest tyle, ile gwiazd na niebie... Jest wolny rynek i aktualnie żaden serwisant nie ma wyłączności na sprzedaż części zamiennych w cenie katalogowej i gwarancją producenta kotłów Vaillant.
  • Poziom 10  
    Witam,
    mały update do wypowiedzi kolegi:

rupert2000 napisał:

opcja 1:

W mojej turbince pierścień magnetyczny ma specjalne wcięcie, w które idealnie wpasowuje się wypustka na wirniku, więc nie trzeba już nic usztywniać :) W tym przypadku winowajcą słabej iskry okazał się słaby styk gumowej tarczy/uszczelki i sztywnego pierścienia, która leży na obudowie wirnika. Z gumowej tarczy spadł pierścień (guma się zdeformował) i prawdopodobnie "wypuszczała" wodę nie tą dziurką ;) Wystarczyło złożyć całość prawidłowo do kupy (pierścień założyć na gumową tarczę) i iskra błyska aż miło :)

rupert2000 napisał:

opcja 2:
    sklep wysyłkowy
    www.systemgaz.com.pl

Strona sklepu jest niedostępna, ale infolinia Vaillanta podaje namiary na punkty sprzedaży części w różnych miastach. Dziś dla Warszawy dostałem namiary na http://www.synteza.net/. Cena hydrogeneratora to 250 PLN brutto + 40 PLN koszty wysyłki :)
  • Poziom 17  
    smieci.osprey napisał:
    rupert2000 napisał:

opcja 2:
    sklep wysyłkowy
    www.systemgaz.com.pl

Strona sklepu jest niedostępna, ale infolinia Vaillanta podaje namiary na punkty sprzedaży części w różnych miastach. Dziś dla Warszawy dostałem namiary na .... Cena hydrogeneratora to 250 PLN brutto + 40 PLN koszty wysyłki :)

Nie wiem co ty chrzanisz, ale strona System Gaz działa jak burza www.systemgaz.com.pl Zgodnie z ustawą GVO http://www.expert.org.pl/m_gvo.html firma Vaillant poprostu podała Ci namiary na swoje spółki komandytowe :D Niby wolność nabycia części zmiennych Vaillant, ale w naszej sieci sprzedaży - patrz pojęcie spółki komandytowe. Podana przez Ciebie cena części zamiennej jest zawyżona o jakieś 20-30 złotych od katalogu :D
    cyt. z Wikipedia: Spółka komandytowa (od wł. accomanditaria) – spółka osobowa mającą na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której za zobowiązania spółki wobec wierzycieli odpowiada w sposób nieograniczony co najmniej jeden wspólnik (komplementariusz), a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnika jest ograniczona (komandytariusz)."
  • Specjalista - systemy grzewcze
    A omnixwp znowu swoje, czyli zamiast pomóc - mąci.
    Bredzi choć sam, nie wiele wie. Jedyna jego rada to systemgaz, i jak nakręcony.
    A w temacie: Problem polega na braku podania zasilania na sterownik, co może być spowodowane usterką hydrogeneratora, lub mostka zabezpieczeń, lub usterka sterownika. Kupno nowego hydrogeneratora to rozwiązanie mało trafne, może lepiej od razu nowy podgrzewacz? - na pewno zadziała.
    Hydrogenerator można sprawdzić miernikiem, powinno wychodzić ok. 1,5 V prądu stałego. Mostek zabezpieczeń można sprawdzić omomierzem, czy obwód się zamyka czy może któryś z czujników ma przerwę. Sterownik jeżeli dostaje napięcie to powinien podać iskrę.
    Jest jeszcze jedna sprawa, mianowicie aby rozpocząć cały proces zapłonu to najpierw puszczamy wodę, co powoduje załączenie mikrowyłącznika, a on też może być uszkodzony, ale można go sprawdzić omomierzem. Mikrowyłącznik to to coś co słyszysz, że pyka, ale jeżeli został zalany lub się zużył to pstryka, nie oznacza to że działa.
    Powodzenia i czekam na pytania.
    Jeżeli okaże się, że hydrogenerator jest uszkodzony, to można go zastąpić bateriami 2xR20 i dodatkowym czujnikiem - STB. Rozwiązanie tańsze od hydrogeneratora.
  • Poziom 17  
    DARIUS67 napisał:
    A omnixwp znowu swoje, czyli zamiast pomóc - mąci.
    Bredzi choć sam, nie wiele wie. Jedyna jego rada to systemgaz, i jak nakręcony.
    ....

Ty, to jak jakaś twoja mantra? Nikt nic nie wie, tylko TY? .... Na pytania od internautów chętnie odpowiadam na PW i email, jednak w takim zakresie jaki można dla osób postronnych, bo poprostu za to bierze się kasę... A ty w sposób nieodpowiedzialny instruujesz na tym forum jak grzebać w urządzeniach grzewczych... W efekcie osoby postronne zamiast skorzystać z serwisu nabywają części zamienne i wykonują naprawy na podstawie twoich instrukcji...żałosne... Od szkoleń i pomocy technicznej są infolinie producentów lub ich kursy, a nie ty na tym forum...
    W Warszawie i innych miastach serwis turla się ze śmiechu, jak trafią na pacjenta z opowieściami z elektrody nt. Vaillanta i twoich porad.
    Gdybyś zechciał czytać ze zrozumieniem, pewnie mógłbyś zauważyć w postach smieci.osprey, że była mowa o infolini Vaillanta, ich regionalnych centrach serwisowych (spółkach komandytowych) oraz o warszawskiej fimie Synteza. Nie da się ukryć, że jako podmiot gosp. serwisant Vaillanta (sprzedawca usług i części zamiennych) masz wysypkę na temat System Gaz :D i wypisujesz tendencyjne posty. Całe szczęście, że jest demokracja i wolne forum na którym KAŻDY ma prawo wypowiedzi, nawet Ty mimo, że kolejny raz piszesz w napastliwy i obraźliwy sposób.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ostrzegam , że dalsze prowadzenie sporu przez kolegów na forum zostanie odpowiednio " nagrodzone " ! Prywatne dyskusje proszę prowadzić na PW .
    Wasze powyższe posty naruszają znacząco regulamin i zasady forum!