Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka BOSCH-popsuty uchwyt wiertarski (futerko)

03 Jun 2007 16:39 25090 8
  • Level 10  
    Dziś nie wiedzieć jak i dlaczego w mojej wiertarce, która od 5 lat mi służyła bezproblemowo (ale używana sporadycznie), wiertło zostało w betonie.
    Uchwyt wiertarski - szybkozaciskowy nie reaguje na próby zakręcania i odkręcania i jest otworzony na maxa.

Co zrobić?
    Wg instrukcji odkręcenie futerka następuje przy użyciu klucza imbusowego wkładanego w miejsce wiertła. Niestety ja tego klucza nie mogę zacisnąć.

Może ktoś poleci dobry, tani serwis w Warszawie (prawa strona Wisły preferowana).

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Level 28  
    O ile pamiętam to ta śruba wewnątrz uchwytu ma lewy gwint.
  • Level 10  
    Niestety nie ma tam żadnej śruby....
    Tak jak pisałem w instrukcji jest zapisane:
    włożyć klucz, zacisnąć i odkręcić (jak nie idzie puknąć młotkiem)

Ja niestety nie mogę zasisnąć uchwytu.

A taka dobra wiertara była...
  • Level 17  
    Witam. Chyba ta instrukcja obsługi była tłumaczona gdzieś za granicą. W uchwyt wiertarski należy włożyć klucz imbusowy mocno go docisnąć i odkręcić (w lewą stronę tak jak napisał poprzednik). W razie potrzeby uderzyć młotkiem lekko w klucz. Nie potrzeba zaciskać uchwytu, a tak swoją drogą jeżeli ta wiertarka była mało używana, to podejrzewam, że należy postukać lekko w uchwyt młotkiem, uprzednio spryskując go WD 40. Jestem przekonany,że ten uchwyt po prostu się mocno zacisną.
    Pozdrawiam.ł
  • Level 10  
    Ta...
    Jak ja włożę imbusa (największy jaki mam - a jest sporawy) to i tak tam jest luz. Nie ma mowy o odkręcaniu... za pomocą klucza imbusowego ktry się nie trzyma środka :-(

Kręcąc uchwytem mogę wykonac ruch ręką na ok 1 cm w obie strony.

Próbuje dalej
    Dzięki
  • Level 37  
    Witam.
    Przesyłam opis wymiany uchwytu.
    Jeżeli uchwyt jest mocowany śrubą zabezpieczającą to należy ją najpierw wykręcić (lewy gwint).
    W twoim przypadku proponuję delikatnie rozciąć uchwyt przy pomocy szlifierki kątowej z tarcza 1 mm.
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Z doświadczenia- na przyszłość; jeśli śruby nie ma (lewy gwint zawsze) to jeśli jest to możliwe; "zakręcić" w uchwyt najlepiej klucz o przekroju sześciokąta wygiętego pod kątem 90 stopni, położyć na podłodze, nie przyciskając żadnych przycisków blokujących uderzyć młotkiem (z impetem)tak w końcówkę klucza, aby "zerwać" gwint, ustawiając uprzednio wiertarkę na pierwszy bieg. Najlepiej uprzednio wlać troszeczkę nafty i poczekać. Jeśli to nie pomoże - to trzeba zniszczyć uchwyt przecinając go tak aby nie uszkodzić gwintu. Ale zawsze pamiętać należy o śrubie. Może być tak, że została tak "wytłuczona" że trudno rozpoznać czy była w ogóle czy nie. Z zasady w Bosch-ach bywają. Więc najlepiej ją "rozwiercić" czyli zniszczyć łebek, a potem ją wykręcisz.