Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka BOSCH-popsuty uchwyt wiertarski (futerko)

03 Cze 2007 16:39 23098 8
  • Poziom 10  
    Dziś nie wiedzieć jak i dlaczego w mojej wiertarce, która od 5 lat mi służyła bezproblemowo (ale używana sporadycznie), wiertło zostało w betonie.
    Uchwyt wiertarski - szybkozaciskowy nie reaguje na próby zakręcania i odkręcania i jest otworzony na maxa.

Co zrobić?
    Wg instrukcji odkręcenie futerka następuje przy użyciu klucza imbusowego wkładanego w miejsce wiertła. Niestety ja tego klucza nie mogę zacisnąć.

Może ktoś poleci dobry, tani serwis w Warszawie (prawa strona Wisły preferowana).

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    O ile pamiętam to ta śruba wewnątrz uchwytu ma lewy gwint.
  • Poziom 10  
    Niestety nie ma tam żadnej śruby....
    Tak jak pisałem w instrukcji jest zapisane:
    włożyć klucz, zacisnąć i odkręcić (jak nie idzie puknąć młotkiem)

Ja niestety nie mogę zasisnąć uchwytu.

A taka dobra wiertara była...
  • Poziom 17  
    Witam. Chyba ta instrukcja obsługi była tłumaczona gdzieś za granicą. W uchwyt wiertarski należy włożyć klucz imbusowy mocno go docisnąć i odkręcić (w lewą stronę tak jak napisał poprzednik). W razie potrzeby uderzyć młotkiem lekko w klucz. Nie potrzeba zaciskać uchwytu, a tak swoją drogą jeżeli ta wiertarka była mało używana, to podejrzewam, że należy postukać lekko w uchwyt młotkiem, uprzednio spryskując go WD 40. Jestem przekonany,że ten uchwyt po prostu się mocno zacisną.
    Pozdrawiam.ł
  • Poziom 10  
    Ta...
    Jak ja włożę imbusa (największy jaki mam - a jest sporawy) to i tak tam jest luz. Nie ma mowy o odkręcaniu... za pomocą klucza imbusowego ktry się nie trzyma środka :-(

Kręcąc uchwytem mogę wykonac ruch ręką na ok 1 cm w obie strony.

Próbuje dalej
    Dzięki
  • Poziom 35  
    Witam.
    Przesyłam opis wymiany uchwytu.
    Jeżeli uchwyt jest mocowany śrubą zabezpieczającą to należy ją najpierw wykręcić (lewy gwint).
    W twoim przypadku proponuję delikatnie rozciąć uchwyt przy pomocy szlifierki kątowej z tarcza 1 mm.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Z doświadczenia- na przyszłość; jeśli śruby nie ma (lewy gwint zawsze) to jeśli jest to możliwe; "zakręcić" w uchwyt najlepiej klucz o przekroju sześciokąta wygiętego pod kątem 90 stopni, położyć na podłodze, nie przyciskając żadnych przycisków blokujących uderzyć młotkiem (z impetem)tak w końcówkę klucza, aby "zerwać" gwint, ustawiając uprzednio wiertarkę na pierwszy bieg. Najlepiej uprzednio wlać troszeczkę nafty i poczekać. Jeśli to nie pomoże - to trzeba zniszczyć uchwyt przecinając go tak aby nie uszkodzić gwintu. Ale zawsze pamiętać należy o śrubie. Może być tak, że została tak "wytłuczona" że trudno rozpoznać czy była w ogóle czy nie. Z zasady w Bosch-ach bywają. Więc najlepiej ją "rozwiercić" czyli zniszczyć łebek, a potem ją wykręcisz.