Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan primera p11 brzęczek buzzer sygnalizator

03 Jun 2007 21:13 4298 4
 • Level 20  
  Witam, auto z 98r jest fabryczny brzęczek sygnalizujący włączone światła przy wyłączonej stacyjce. Usterka polega na tym, że nie daje sygnału po wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi, usterka powstała prawdopodobnie na skutek zwarcia jednego kabelka brzęczka albo do plusa albo do minusa instalacji.
  -sprawdzilem wszystkie bezpieczniki w środku i pod maską
  - krańcówka od kierowcy jest sprawna (wychodzą z niej 3 kabelki)
  -wszystko w aucie niby działa, światła, podświetlanie itd.
  - brzęczek ma dwa kabelki i jak podłącze go to daje jednostajny sygnał a wcześniej dawał przerywany czy jest jakiś moduł który to realizuje?
  -przy stacyjce jest wyłącznik który jest podłączony pod buzzer jest on sprawny.
  Proszę o pomoc jak realizowane jest działanie w tym aucie tego brzęczka, mam schemat modelu p10 ale nie wiem do czego idą kable 25 oraz 26 zaznaczyłem na czerwono.
 • Level 18  
  Nie wiem jak to w tym modelu ale podepniesz p.25 do masy a p.26 do plusa świateł postojowych i jak będziesz mieć obojętnie jakie światła załączone a otworzysz w tym momencie drzwi to będzie Ci to piszczeć.
 • Level 20  
  To się zgadza, ale wtedy będzie sygnał generowany przez brzęczek(jednostajny) a wcześniej był przerywany, jakby jakiś obwód był jeszcze po drodze.Muszę konkretnie znależć dalszy ciąg schematu może tam jest zamieszczone co daje przerywany sygnał.
 • Level 18  
  Myślę że tam nie było nic dodatkowego zabudowane tylko ten sygnalizator uległ uszkodzeniu bo nikt by tam nie dokładał dodatkowego przekaźnika w orginalnej instalacji.Ale tak mocno Ci przeszkadza ten sygnał ciągły?Zapiszczy i wyłączasz 3 sekundy 4 ja bym się tym nie przejmował.
 • Level 20  
  Ogólnie to udało mi się naprawić, cofając się po przewodach do tyłu, nawet zamontowałem inny buzzer o stałym sygnale a gdy działa w tym nissanie to daje sygnal przerywany - więc coś tam jeszcze musi być- ale ogólnie temat zamykam - bo jest ok.