Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty DVB i Tunery TV - którą wybrać

Sebol81 21 Paź 2003 18:47 1445 5
  • #1 21 Paź 2003 18:47
    Sebol81
    Poziom 17  

Jakie są główne różnice pomiędzy kartami DVB a kartami TV do komputerów -poza ceną:)
    Chodzi mi głównie o ich możliwości ale o ich przeznaczeniu też warto się dowiedzieć.
    Chciałbym przegrywać programy z satelity na kompa.
    Mam procesor PII 450.
    Czy na takim sprzęcie uda mi się nagrać film o takich parametrach jak pierwowzór.
    Tutaj mam na myśli karty DVB z software'ową dekompresją obciążającą procesor kompa.
    Czy ma ktoś taką kartę z podobnym prockiem do mojego? Jak to się ma przy dekodowaniu?

Wszelkie rady i sugestie mile widziane.

0 5
  • #2 21 Paź 2003 23:49
    Casio
    Poziom 13  

Witam.W twoim przypadku (chodzi o sprzęt) polecam kartę Dvb gdyż strumień video jest wpakowywany prosto na dysk w formacie mpeg2 bez utraty jakości.Natomiast karty tv wymagają mocnego procka\karty graficznej żeby przechwycić powiedzmy 25 kl\sek i w pełnej rozdzielczości Pal.

0
  • #3 13 Lis 2003 09:26
    Sebol81
    Poziom 17  

Też się przychylam do karty DVB. Na rynku najpopularniejsze są SkyStary i karty Technotrend (w różnych wersjach) - dolny segment cenowy.
    Którą kartę mi polecicie i dlaczego?
    Głównie mam zamiar zgrywać programy z satki na kompa.

PZDR

0
  • #4 13 Lis 2003 10:35
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jedno jest pewne karta DVB służy do odbioru tv satelitarnej cyfrowej , natomiast karta tv do odbioru tylko sygnałów analogowych np. z kablówki . I tak w zależności od tego co chcesz z nią robić możesz wybrać tylko tą odpowiednią . Są to karty o różnych zastosowaniach ( sygnał cyfrowy i analogowy ) .
    Pozdrawiam .

0
  • #5 14 Lis 2003 17:31
    melis
    Poziom 11  

na takim sprzęcie(procesor ,pamięć)to raczej w dobrej jakości sygnału nie zapiszesz na dysk(rozdzielczośc ,liczba klatek na sek.).Jesli procesor masz słaby to i pozostałe podsystemy masz mało wydajne więc nie oczekuj cudów nie pomoże nawet sprzętowy dekoder(choć procka napewno oddciąży w pewnym stopniu)

0
  • #6 18 Gru 2003 12:46
    Sebol81
    Poziom 17  

melis:

Cytat:
    nie pomoże nawet sprzętowy dekoder(choć procka napewno oddciąży w pewnym stopniu)

Z tą opimią to nie za bardzo się zgodzę!
    Znajomy ma PII333 i kartę DVB Technotrenda ze sprzętowym dekoderem audio i wideo. Zapisana jakość filmów w MPEG2 jest bardzo dobra.
    Jakiekolwiek zrywanie, szarpanie itp. nie wchodzi w ogóle w rachubę.

PZDR

0
  Szukaj w 5mln produktów