Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx9005 - nie uruchamia się na zasilaczu

04 Cze 2007 09:40 5764 12
  • Poziom 10  
    HP Compaq nx9005 – nie uruchamia się.

Przy próbie uruchomienia migną tylko diody na niebiesko i dalej nic.
    Próbowałem następujących kombinacji uruchomienia:
    - z baterii,
    - z połączonym zasilaczem i zainstalowaną bateria,
    - bez baterii tylko na zasilaczu.
    Wskaźnik na baterii pokazuje brak naładowania.

W związku z powyższym mam pytania:
    Czy ten model wymaga sprawnej baterii do włączenia ?
    Czy powinien się uruchomić na podłączonym zasilaczu bez baterii ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 32  
    Powinien się uruchomić bez baterii.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 32  
    Bateria jest rozładowana więc laptop z niej poprawnie nie wystartuje. Gdy podpinasz go do zasilacza bez baterii to diody migają? Jeśli nie, to problemem jest brak zasilania AC. Może być uszkodzone gniazdo zasilania, zimny lut przy elementach tej linii. Musisz go rozkręcić i sprawdzić te elementy. Zakładam, że zasilacz jest sprawny.
  • Poziom 10  
    Diody migną na chwile przy próbie włączenia bez baterii jak i z baterią, więc pewnie to nie tylko bateria ale także zasilanie. Baterię sprawdzę potem jak zasilanie będzie ok może jest sprawna tylko jest problem z ładowaniem.

Przynajmniej wiem, że ten laptop powinien działać na samym zasilaczu.
    Dziękuję za odpowiedź sprawdzę to.
  • Poziom 12  
    Witam, mam podobny problem, wydaje mi się że padła bateria i laptop przestał się włączać, czy wie ktoś na których stykach w baterii hp f4809a/f4812a powinno być zasilanie ?
  • Poziom 11  
    mam podobny problem, laptop nie startuje, prawdopodobnie jest zablokowany(kolega mówił że bawiły się nim dzieci, po czym przestał startować). Startował na parę sekund i się wyłączał. Po naciśnięciu a z kłódką i 1 z kłódką chodzi cały czas, startuje cd, lecz ekran jest czarny. Może ktoś wie jak to odblokować.
  • Moderator Samochody
    Mefyoo napisał:
    Witam, mam podobny problem, wydaje mi się że padła bateria i laptop przestał się włączać, czy wie ktoś na których stykach w baterii hp f4809a/f4812a powinno być zasilanie ?
    O ile bateria nie jest włożona do laptopa to na... żadnych.
  • Poziom 9  
    Ja mam taki problem:
    Laptop startuje ale zaraz się rozłącza, już tak od 30min i nie może się odpalić, może ktoś wie co to może być??

Jak rozkręcić tego laptopa, bo powykręcałem wszystkie śrubki ale coś go trzyma pośrodku
  • Poziom 12  
    witam
    Mam podobny problem z notebookiem Compaq nx9005 po włączeniu przyciskiem diody sie zapalają na jakieś 3 sekundy, wentylator sie kręci po czym sie wyłącza wszystko i znów zaskakuje tak samo (działa w pętli).czy ktoś już ma gotowe rozwiązanie na typowy problem?
  • Poziom 12  
    Miałem taką samą usterkę wtedy problemem był dysk, który miał wygięty pin i nie wchodził w złącze PATA. Lecz jeżeli laptop startuje, ruszy wiatrakiem choć na sekundę jest to oznaka detekcji procesora. Więc wiemy, że nie jest to wina procesora, tak więc z powodu pamięci laptop by "wisiał" lub "piszczał".
    W przypadku uszkodzonej, bądź złej karty sieciowej ( WLAN ) w HP wyskakuje niebieski ekran z błędem. Jedyna kwestia to zrobić płytę startową z BIOSEM i autoexeciem który by wgrał przy starcie BIOS na nowo. Jeżeli to nie pomoże otworzyć laptopa i zbadać, czy wszystko OK z elementami zasilania.
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,
    Mimo upływu czasu (jest listopad) pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji.
    Do dmc26: najprawdopodobniej uszkodzona jest płyta główna, konkretnie obwód zasilania. Jest to "topowa" usterka w tym modelu (nx9005). Trudna do wykrycia, nie słyszałem jeszcze by ktoś to naprawił. A może jednak? Miałem już taki przypadek u siebie i skończyło się kupnem nowej płyty. A na dniach padła mi drugi raz (ta nowa), usterka ta sama.
    I teraz pytania do specjalistów:
    - rezystancja na polach przy kondensatorach przy procku ma się w granicach 27 Ohmów, wszystkie klucze (switche) przy procku wylutowałem, sprawdziłem i są ok, przetwoniczka próbkuje obciążenie i automatycznie się wyłącza (NS681690), klucze (switche) przy niej są gorące, i tak w kółko. Procek ok, pamięci sprawne, dysk teraz w kieszeni.
    Serwis jeden nie poradził, dalej próbuję sam. Padł któryś z mostków? Rebulling nie pomógł... Szkoda go wyrzucać bo miał cenne LPT i RS.
  • Poziom 25  
    Widzialem kilka naprawianych plyt do tego modelu, wszystkie mialy lutowane nowe cewki obok procesora i na dolnej stronie plyty wymieniany jeden tranzystor. Jak ktos jakies foto wklei to sobie pewnie przypomne.
    Poza tym w tych modelach na potege uszkadzaly sie gniazda pamieci. Chyba z 10 takich przerobilem. Nie mam pojecia dlaczego.
  • Poziom 11  
    To zrobię foto i wkleję. Obszar przy cewkach? Gniazda pamięci faktycznie wygladają na liche. Mam podobną płytę (chyba z pavillona) i gnazda są jakby o klasę wyżej. Ale cewki???

Foto mojej płyty:
    HP Compaq nx9005 - nie uruchamia się na zasilaczuHP Compaq nx9005 - nie uruchamia się na zasilaczuHP Compaq nx9005 - nie uruchamia się na zasilaczu

Jakość może nie najlepsza, ale zawsze coś.
    Pogrzebałem dziś znów w płycie i ręce opadają już.
    (NS681690 to nie przetworniczka-mój błąd1)
    Za wszelką pomoc dziękuję i może jakieś sugestie?