Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podzial internetu bezprzewodowego

bodekb 04 Cze 2007 18:01 1370 6
  • #1 04 Cze 2007 18:01
    bodekb
    Poziom 11  

witam

Pewnie temat już był i się powtarza ale trochę poszukałem i nie znalazłem odpowiedzi.

Temat jest taki: mam internet ściągany bezprzewodowo przez antenę kierunkową która narazie podpięta jest do stacjonarnego PC.
    Ale pojawił się też drugi komputer mobilny z kartą WiFi. Powstał więc pomysł coby obydwa te komputery miały internet.
    Tylko nikt mi nie jest w stanie wyjaśnić do końca za pomocą jakich urządzeń można to zrobić. Najlepiej jednego i jak najtańszego.

Czyli sygnał z anteny kierunkowej ==> bezprzewodowo w laptopie + przewodowo (lub też bezprzewodowo) w stacjonarnym.

Dostęp do internetu jest za pomocą MAC-a

0 6
  • #2 04 Cze 2007 18:45
    basman123
    Poziom 23  

Najlepiej (choc nie najtaniej) dwa routery. Jeden jako APC (odbior netu od providera) drugi jako AP rozdzial internetu na kompy

0
  • #3 04 Cze 2007 22:33
    izariz
    Poziom 14  

Jeżeli chcesz najtaniej, to proponuję kabel. Ja mam tak u siebie. Stacjonarny ma bezprzewodówkę z anteną Yagi. W stacjonarnym siedzi również zwykła sieciówka 10/100. Do niego podłączony jest laptop. We właściwościach połączenia bezprzewodowego robisz Udostępnienie połączenia internetowego. Następnie we właściwościach karty sieciowej LAN (ja tak mam) zwolniłem SZYBKOŚĆ ŁĄCZA/TRYB DUPLEKS na "TRYB 10 PEŁNY DUPLEKS". W momencie, gdy miałem ustawienia automatyczne, to nie było netu, ale podgląd dysków był. Po zwolnieniu - net śmiga, podgląd i praca na dyskach na obu komputerach bez zarzutu. Jeżeli będziesz miał problem z ustawieniem IP i bram, jak i serwerów DNS to napisz, to Ci podam. Powodzenia.

0
  • #4 06 Cze 2007 03:06
    basman123
    Poziom 23  

Fajnie tylko zeby miec net na laptopie musisz wlaczyc stacjonarny.... srednio sie oplaca

0
  • #5 06 Cze 2007 08:39
    grebus
    Poziom 14  

Najlepiej 2 ap jeden troche lepszy na. za 150zł ovislink wl-5460ap v2 drugi najtańszy ten droszy na odbiur od prowaidera ten tańszy na rosył po domu. Przynajmniej będzie tanio i cicho,.

0
  • #6 07 Cze 2007 23:58
    izariz
    Poziom 14  

Nie rozumiem ma być tanio? Skoro stacjonarny jest włączony to siadasz przy nim do netu. Jeśli druga osoba chce skorzystać, to włącza lapcioka, bo ty jesteś przy stacjonarnym i macie net oboje. Więc nie rozumiem stwierdzenia "średnio się opłaca". Jeżeli natomiast chcesz siedzieć tylko przy "klaptoku", to już inna historia. U mnie jest tak jak opisałem powyżej. Stacjonarny i ewentualnie laptop dla drugiej osoby. :-)

Dodano po 3 [minuty]:

Ewentualnie router + kable dla stacjonarnego i laptoka. Wtedy korzystał będziesz niezależnie z komputerów.

0
  • #7 09 Cze 2007 19:55
    michcio
    Specjalista elektryk

Tyle, że ciągnąć za laptopem kabel też nie będzie mu wygodnie. A jeśli będzie chciał skorzystać z netu w innym pomieszczeniu?

Ja bardzo polecam rozwiązanie kolegi grebus.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów