Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czy inspekcja olejowa może unieruchomic Audi A4?

Michał_Z 04 Jun 2007 18:21 11823 7
    Michał_Z
    Level 11  
    cześć mój problem polega na tym, ze w niedawno zakupionym przeze mnie aucie (AUDI A4 1,9TDI 95r) świeci się komunikat OIIL. Oczywiście chodzi o wymianę oleju. nalezę do osób które same robią wszystko przy samochodzie i w najbliższej przyszłości planuje kupno VAG-a bo tylko w ten sposób można skasować ta inspekcje.I tutaj kłania się moje pytanie: czy mogę jezdzic z tym komunikatem, czy komputer nie unieruchomi mi auta po przejechaniu jakiejś ilości kilometrów? podobno w tych modelach jest jeszcze inna inspekcja serwisowa, czy ta druga też może jakoś zablokować pojazd jeśli bym jej nie wykasował. Czy pojawienie się tych inspekcji wpływa jakoś ujemnie na prace silnika? Czy możecie mi polecić jakiegoś VAG-a najlepiej z allegro z oprogramowaniem w języku PL?
    User removed account
    User removed account  
    kryszt44
    Level 17  
    A4 2000

W samochodach z przedłużonym okresem przeglądu LongLife wskazanie terminu przeglądu musi zostać cofnięte przy użyciu odpowiedniego urządzenia diagnostycznego.

W samochodach ze stałym okresem przeglądu cofanie wskazania odbywa się następująco:
    Nacisnąć przycisk [A] i przytrzymać w tym położeniu.
    .
    Włączyć zapłon.
    Zwolnić przycisk [A].
    W polu wyświetlacza licznika okresowego pojawia się napis ”SERVICE” albo „SERVICE in xxxx km”.
    Przycisk [B] obrócić w lewo, aby skasować wskazanie.
    Napis „SERVICE in 15 000km” pojawia się w polu wyświetlacza licznika okresowego.
    Wyłączyć zapłon.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    kryszt44 teoretycznie tak w praktyce jakoś nie wychodzi
    Michał_Z
    Level 11  
    to kasowanie inspekcji za pomocą przycisków A i B w tych rocznikach nie sprawdza sie. Z tego co czytałem to jest ona możliwa w modelach po 98r. jedyna opcja z tego co mi wiadomo to za pomocą urządzenia diagnostycznego. Możecie mi jakieś polecić?
    lisekexeter
    Level 10  
    faktycznie niedziala mam tdi afn i przyciski nie daja nic)) audi a4 97rok 1.9 afn
    User removed account
    User removed account  
    marek prokop
    Level 1  
    nie da sie skasowac w modelach sprzed 98roku bez komputera! Nic sie nie stanie jesli tego nie usuniesz,to jest jedynie informacja dla kierowcy,ktory etap serwisowy nalezy wykonac(wzaleznosci od przebiegu auta)Sa 3 wskazania 1)OEL-co 10000km wymiany i sprawdzenie plynow,hamulcow.2)In 1-co 30000km sprawdzanie prawie wszystkiego przez serwis.3)In 2-sprawdzenie wszystkiego...Ogolnie wiecej wydasz na kasowanie tego niz to warte...