Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie audio z vhs

21 Paź 2003 21:05 2302 10
  • Poziom 13  
    Witam.Mam problem z podłączeniem karty tv z magnetowidem ,chodzi mi o audio.Z karty[audio in] pociągniety jest kabel do magnetowidu[audio out] a w ustawieniach programu do zgrywania ustawiam wejscie liniowe ale próbowałem też na innych.Słychać tylko jakby przydżwięk,kable,wtyczki sprawdziłem i niewiem co jest grane???????
    Może sygnał audio na drodze magnetowid -karta potrzebuje wzmacniacza????????
  • Poziom 22  
    Ja na swojej karcie miałem jeszcze jedno gniazdo jack, za pomocą krótkiego kabelka, podłanczam do karty dźwiękowej pod line in. Ja mam aver media
  • Poziom 29  
    Witam

Sprawdź na wejściu MIC, znacznie czulsze.
    Podłącz wyjście z audio z video do jakiegoś wzmacniacza - może uszkodzone wyjście ?.CZy jak dotykasz kabla wpiętego do karty muzycznej buczenie się zwiększa. Czy użyłeś kabla ekranowanego - rzucam pytania ale bez dokładnych informacji nie ma jak Ci pomóc. A cudów niema musi działać.
  • Poziom 31  
    Casio podał malo danych - to fakt - ale karta TV chyba nie ma wejścia MIC?
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.Karta tv to Avermedia studio 303.Owszem wyjście audio z karty tv tzw jack jest podłączone do wejścia karty muzycznej też jack[kabel sprawny].Sprawdzałem również podłączając wyjście audio z magnetowidu prosto na wejście karty muzycznej tzw mic i jest ten sam efekt.Podłączałem też słuchawki pod audio magnetowidu i jest zero sygnału więc mam takie podejrzenie że tzeba zastosować wzmacniacz m.cz pomiędzy magnetowidem a kartą tv.Cholernie mnie to trapi ponieważ chciałem zgrywać fimy z vhs do divx.Z obrazem niema problemu ale z audio niestety.Zaznaczę że magnetowid jest na bank sprawny [Podłaczam kable chinch audio\video do eurozłącza tv i jest wszystko wprządku(audio i video)].Karta jest też sprawna podłączałem wyjście audio z wieży i była fonia.
  • Poziom 13  
    Jeszcze jedno do użytkownika oldking -buczenie się zwiększa
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.Załączam skan z instrukcji do karty i nnteresujące jest to co jast napisane na dole Do video\video-S wyjście lewe i prawe dla wyjśc audio z video jak mam to rozumieć,mam podłączyć pod wejście s video kable audio ???????nierozumiem tego.PROSZĘ O POMOC

zwróć uwagę żeby nie zamieszczać podwójnych załączników w tym samym poście <ACULA>
    PS sorki ale nie wiem dlaczego skasowało obydwa pliki na raz, ale zrewanżowałem się odpowiedzią :oops:
  • Poziom 34  
    To jest kabel jak na rysunku z wyjść audio czegokolwiek wchodzi na małego jacka stereo do karty, w czym problem??

W magnetyowidzie przeciez masz wyjście audio a w karcie wejście
  • Poziom 15  
    Moze pociagnij sygnałaudio z EURO jesli masz. Ja kiedys próbowałem i z TV i z VHS i dało sie to usłyszeć normalnie. Po chinchach chyba też powinno dać radę. Jeszcze sprawdz na wszelki wypadek wejście na karcie muzycznej.
  • Poziom 13  
    Działa.Przyczyna do jakiś nalot na gnieżdzie audio w magnetowidzie,chyba niebyło masy przez to.Oszlifowałem papierem ściernym i wszystko gra.Jeszcze raz dziekuję wszystkim za pomoc ale na koniec jeszcze jedno pytanie jak komuś sie zechce odpowiedzieć będe wdzieczny:czy svideo[takie wejście na karcie tv podobne do wejścia na mysz] to jest tylko wejście sygnału video czy też wyjście??????????????
  • Poziom 34  
    jeżeli jest to zwykła karta telewizyjna to jest jedynie wejściem, chyba że karta ma specjalnie zaznaczone wyjścia telewizyjne, ale z tego co widziałem w załączniku, który skasował się nie było takiego wyjścia
    Sprawdź w instrukcji na rysunkach ;)