Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HP Laser-5L] Ciemniejsze drukowanie - mozliwe?

04 Cze 2007 20:20 2153 4
 • Poziom 36  
  Witam.

  Czy w drukarce jak w temacie, można coś (?) zrobić, żeby drukowała ciemniej? A konkretnie, żeby większą ilością tonera pokrywała powierzchnię? Problem w tym, że wydruk jako taki jest bardzo dobry, ale pod światło jednak widać prześwity. Tym samym, wydrukowanie maski PCB do fotodruku powoduje wżery w druku :( . Scieżki mają nadżarte powierzchnie, krawędzie, czasami też pojawiają się przetrawienia na wylot. Kartridż z tonerem ma oryginalny (ale nie wiem czy pełen - drukuje w każdym razie dobrze zwykłe teksty).
 • PCBway
 • Specjalista - kserokopiarki
  Witam, jest możliwość zwiększenia mocy lasera, wystarczy lekko podkręcić jedną z peerek, znajdujących się w module lasera (nie trzeba rozkręcać modułu, znajdują się na wierzchu). Jednak należy robić to bardzo ostrożnie, gdyż zbyt duże napięcie podane na diode laserową, spowoduje jej uszkodzenie. A wogle to może wystarczyć dokładne wyczyszczenie tego modułu. Jak sa brudne, zakurzone soczewki i lustro, to drukarka również drukuje blado.
  Pozdrawiam horse
 • PCBway
 • Poziom 20  
  Witam.

  jaki ma przebieg drukarka.

  jezeli troche już pochodziła rozbiez modul lasera i wychysc lustro obrotowe napewno jest zakurzone na koncowkach i masz dlatego slabe zaczernienie.

  po drugie czy masz toner org. czy jakis zamiennik jak zamiennik to toner jakis lipny i slaby wydruk czerni .

  mozesz to wyeliminowac zasypujac go tonerem od wyzszego modelu drukarki.
  siemka

 • Poziom 31  
  Możesz wejść na płytę drukarki programem RCP i w pozycji Toner Density z 3 zwiękrzyć na więcej. Zwiększa się gęstość/ilość/ podawanego proszku.
 • Poziom 25  
  Możesz też specyfikiem w sprayu o nazwie toner density spryskać wydruk, wysuszyć najlepiej suszarką i do naświetlenia w zupełności wystarczy, sam stosuję tą metodę, tylko stosuje oryginalne tonery, bo z alternatywnymi nie bardzo wychodzi.