Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell P 1130 - kolorowe plamy w dolnych rogach

04 Cze 2007 21:11 1335 4
 • Poziom 13  
  Mój stary i wiece załużony DELL 1130 / CRT Trinitron /, po wielu latach eksploatacji zaczyna mnie zawodzić. Coś się dzieje z kolorami w dolnych rogach ekranu - z lewej wszystko jest nieco zazielenione a po prawej wszystko wpada we fiolet. Wszystko inne jest OK - geometria, jasność,ostrość, kontrast. U góry i w środku ekranu wszystko wzorowe. Odmagnesowywanie nie pomaga, nic magetyczego nie stoi w pobliżu - ot tak, nagle stało się i już. Można z tym żyć ale jest to nieco denerwujace.
  Koledzy, czy da się coś z tym zrobić, gdzie szukać przyczyny, może to sprawa ustawień menu - czy raczej szkoda nerwów i czas przejść na jakiś LCD.
 • Poziom 22  
  Witam rozmagnesuj kineskop sprawdź układ rozmagnesowania kineskopu pozdrawiam
 • Poziom 29  
  Zespół cewek odchylania "odjechał" od kineskopu. Spróbuj delikatnie zluzować zamocowanie cewek, usuń gumowe kliny przy kineskopie i dosuń cewki do kineskopu, sprawdź czystość kolorów z testera i zablokuj cewki.
 • Poziom 40  
  Jak by cewki odjechały to by były takie efekty również w innych miejscach ekranu, należy przypuszczać że uszkodzone zostało mocowanie maski wewnątrz kineskopu, łatwo to ustalić przez uderzenie ręką w ekran.
 • Poziom 26  
  A ja bym Ci proponował od regulacji w menu.On ma regulacje namagnesowania w każdym z rogów z osobna.Napisz czy pomogło.