Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniclub

konrad94-k1 06 Cze 2007 17:58 10956 59
    gagus7
    Poziom 11  
    jakie były koszty tego i będą te zdjęcia??????
    buh
    Poziom 22  
    No, nieźle, nieźle.
    Ścany możnaby było chociażby jakąś wykładziną wyłożyć, już byłby lepszy efekt. Sorki, że się tak kleje do tego, ale mówię co myślę :).

Również głośniki możnaby było inne wziąść. Już taki STX do domowego suba o średnicy 20 cm za 40 złotych zagra lepiej niż ten Debeisi. Jak chcecie to za 80 złotych mogę Wam puścić niezłą tubę (obudowa z tuby macAudio Red Attack Tube 30), głośnik, który w niej siedzi to jakiś bazarowicz, ale napewno gra lepiej niż ten Debeisi, zwłaszcza, że siedzi w tak dobrej obudowie (chociarz tuby nie najlepiej grają, ale ta obudowa jest napewno dużo lepsza niż Wasza, sama jej cena wynosi około 250 złotych, bo głośnik do niej też 250 złotych, a cała tuba 500 złotych kosztuje). Głośniczek ma 30 cm Φ. Tutaj fotka: http://saj.aplus.pl/images/macAudio-RedAttack-Tube30.gif

Wrażenia z odsłuchu są nawet nie złe. Tuba nie gra tak mięsistym basem jak sub bo to tuba. Wzmak 100 W w zupełności do niej wystarczy. Tuba grała z Altusami 110 na dyskotece klasowej (sala 45 m²) i nieźle żołądki wytrzęsło, okna drewnianie i stare już to również było je słychać, tak że tubę jak najbardziej polecam bo tanio, a i niezła.

Jak już robiliście u miejscowego stolarza te obudowy kolumn to radzę wykonać obudowę do tego Debeisi jeśli już nie chcecie tej tuby. Gwarantuję, że zagra o wiele lepiej w sześcianie niż w walcu. Bass będzie znacznie mięsistszy :).

Jeśli jesteście zainteresowani to na PW piszcie :). Możemy się potargować.

Po za tym nie mieszkamy daleko od siebie, więc "odbiór osobisty mile widziany" jak to na allegro piszą :).
    michal_19881
    Poziom 11  
    jak na początek to całkiem fajnie to wyszło :) możecie jeszcze dodać jakiś mocniejszy lub dwa słabsze stroboskopy bo troche to ciemno wychodzi, jeśli chodzi o nagłośnienie to wydaje mi się że jest go nawet za nadto ale lepiej więcej niż mniej :D co za kolorofon macie? to jest jakiś DIY czy kupiony?

podoba mi się 7/10 jak to troche dopracujecie myśle że efekt będzie wyśmienity :)

jak troche ulepszycie to wrzućcie to na forum

pozdrawiam
    radyn
    Poziom 12  
    Patrzac na ten filmik to tak jakby sie w niebo patrzylo albo cos podobnego:) starsznie ciemno. A to szczekanie w tle muzyki to taki nowy mix tego kawalka mam rozumiec??:))
    buh
    Poziom 22  
    W takich dyskotekach to najlepsze byłyby tracki z Sensation White/Black lub z Qlimaxa :D. Tylko brakuje laserów :P.
    Matheush18
    Poziom 12  
    pawelcb33 napisał:
    Pomysł nawet mieliscie ciekawy ale zabardzo tam niewidac nic, na dyskotekach przy stroboskopach i innym oswietleniu jednak coś widac a uwas mozna bylo by sie pozabijac w tej ciemnosci.

Tak Ci sie tylko wydaje. Na filmiku rzeczywiście za jasno tam nie jest, ale to jest wina kamery. W rzeczywistości na pewno jest zdecydowanie jaśniej.
    Pomysł w sam raz na wakacje :D
    stanley019
    Poziom 15  
    a ja uważam że jak na taki wiek i pewnie na możliwości to nie można chłopaków negatywnie oceniać, sam tak zaczynałem i wiem że w robiąc takie rzeczy samemu napotyka się tylko na problemy więc chłopaki dawali z siebie wszystko żeby je rozwiązać. Myśle że za kilka miesięcy albo i lat dopracują to i owo, efekt w tedy nas wszystkich powali oceniam na 10 waszą prace i poświęcenie. Ważne że macie swoja pasje i nikt wam tego nie zabierze:) pozdrawiam jak będziecie chcieli jakieś pomocy to służę. jeszcze raz pozdrawiam
    roman89
    Poziom 15  
    weście lepiej zabierzcie sie za sciąganie pajęczyn z rogów w tym "pomieszczeniu" zanim zaczniecie ckolowiek tam zakładać aha dajcie tam jakies wersalki a nie krzesła bo wiadomo jak chcecie tam robić imprezy to ludzie po napojeniu zalegają a co do wznacnaiczy to wescie chłopaki kompa 2 eltrony po 1 na strone i kolumny eltron, 2 eltrony 60 wystarczą nawet jeden by wystarczył, heh zawet 2 etrony 30 bym wam te 160 watowe kolumny zasiliły ja bym je przynajmnie zastował:)

Dodano po 1 [minuty]:

aha dajcie jewszcze tą lampke ultra fioletwo ze białe rzeczy beda tak fajnie rozjaśnione szczgólnie białe sukienki i koszuleczki dziewczyn na "pagórkach" :D:D zreszta jak wy macie 14 lat to jeszcze gówno wiecie:P
    buh
    Poziom 22  
    Nie obrażaj 14-latków :P. Ja też mam 14 lat i co? :D
    Wszystko zależy od kasy. A ją ciężko zdobyć. Kiedyś jak miałem 12 lat to z kolegą, ktory miał 13 woziliśmy złom na skup, żeby zarobić na mikrofon taki porządny, który kosztował 100 złotych. Musieliśmy pchać 2 wózki pełne złomu przez jakieś 1,5 km w jedną stronę ;/. Oczywiście złom nie był ze śmietnika tylko z ogródków działkowych.
    Niezła akcja była, jak mieliśmy jeszcze wózki pełne złomu, pchaliśmy je na skup, akurat szedła tam jakaś babka z małym dzieckiem i tak spojrzała na nas, po czym walnęła tekst: "ojj jakie biedne dzieci, dam wam trochę pieniędzy" i wyciągnęła z portfela trochę drobnych. Myslałem, że ją **** za ten tekst. Ale pieniążki się przydały :D.

Sorki za OT.
    roman89
    Poziom 15  
    spoko ważne że daliście rade ale ja ze złomem to mozna było iść oświcie:) to mało kogo byście spotkali ale chodzi mi o tą klumne na alphardzie wiadomo nie jest to ideał ale ważne że was ten sprzet zadawala zreszta patrząc na wasze małe fundusze - jest to zrozumiałe poza tym to takiej muzy spokojnie wam takie cos na salke wystarczy :)
    McAron_12
    Poziom 11  
    checi spoko, pomysl jak u kazdego nastolatka chcec pokazania sie i tego ze sie potrafi co nie co, jednak z tego co widze to mozna bylo to wszystko lepiej pokazac, majac 14-15 lat zrobilem strobka 60W ktory pomieszczenie 35m2 rozswietlal pieknie :> oczywiscie wszystko w rytm muzy a nie kazde sobie... o iluminofonii 10 kanalowej nie wspomne =) mysle ze jak chlopaki troche popracujecie jeszcze to moze cos z tego byc =) a co do sprzetu grajacego lepiej miec 2 kolumny a solidne, niz 4 "made in china" po parenascie wat =)

pozdro
    roman89
    Poziom 15  
    no dokłanie McAron_12 niech sobie wymienią te kolumny na 2 kolumny eltron na GDS30/50 za tą sama cene są znacznie lepsze i 2 eltrony 60 żeby stereo był ( kązdy eltron na 1 strone) i ten cały sprzet nie byłby naprawde drogi. moze troche droższy ale za to lepszy, mocniajeszy i nizawodny, a głosniej by było znacznie na serio:) Te kolumny eltron mają niesamowity wykop!:) na taka "zrobiona" dyskoteke to tylko taki sprzet i macie nagłosnienie zapewnione:)

Dodano po 4 [minuty]:

heh stroboskop najlepszy, największe zchizo robi a szczególnie ne dyskotekach na lekkiej"bombie" :) wiec 14letnie chłopaki, zkminijcie sobie jeszcze jakies kontretne strobo i bedzie nieźle, PS: i jeszcze utrafiolet, żeby białe ubrania świeciły:)
    devolt
    Poziom 21  
    Hej klubik spoko tylko tak szczerze to nie ma czym sie chwalić. Nie chce was zniechęcać tylko raczej zmobilizować :) Ja w waszym wieku robiłem sporo rzeczy mniej lub bardziej skomplikowanych związanych z elektroniką.
    Polecam wam na początek wykonać jakiegoś flowera, żeby coś sie ruszało takie statyczne miganie szybko się nudzi. Poza tym może jakieś UV wystarczą wam dwie małe 8 cm świetlówki albo jedna 16 cm.

P.S Dla kontrastu ostatnia moja imprezka u kolegi w domku. Może was zainspiruje. Te dwa skanery były niestety pożyczone, ale reszta moje DIY. Jest tez storobo sterowane w rytm( opisane na elektrodzie), ale przy tych skanerach nawet raz nie użyłem :) Tak więc do roboty!! :)

http://www.youtube.com/watch?v=YkyKq0Je6d4
    Pzdr Devolt
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    oby tak dalej :) ja w wieku 18 lat montowałem lokal na 4tys. osob :) wiec teraz jeszcze dłooga droga przed wami :) ale powodzenia :):):)
    DJ MHz
    Poziom 24  
    Będziecie robić tam bal maskowy ?
    planeta123456
    Poziom 14  
    mógłbyś jeszcze dodać pare fajnych efektów świetlnych (np. flower,zig zag...) i byłoby zajefajnie:-)
    roman89
    Poziom 15  
    Dzieciaki!! :D o to jest super naprawde rewelacyjny pomysł, a mianowicie, wiem że wy słuchacie techna ale zróbcie tez klub dla zespołów rockowych i metalowych oczywicie i bierzecie za step powiedzmy 2zł i mowie wam ze duzo osób przyjdzie na koncert tylko jakies plakaty:D zróbcie tylko scenke i nagłosnienie ew. wokalu bo zespoły maja swoje piece gitarow i perkusje:) aha i jeszcze niepotrzebne rzeczy jakies meble czy cos zabierzcie bo jak sie zrobi"młyn" czyli "PoGo" to troche moze cos sie rozwalic:)mowie wam !! jesli jest to salka takich srednich rozmiarów mniejwiecej wielkosci klasy w szkole to spokojnie mozna robic wystarczy zrobic dobra atmosfere i wszyscy sie zabawia a wy zarobicie! załużmy ze przydzie te 100osób i juz macie 200zł a moze dac bilet powiedzmy za 3 zł a osób przyjdzie napewni wiecej:D Formą biletu moze być pieczątka na ręce lub cos w tym stylu wiecie o co mi chodzi:D

Dodano po 4 [minuty]:

PS: Podziemnych zespołów jest naprawde dużo wystarczy sie popytać kolegów metali jeśli macie, mozecie o nich do tej pory nic nie wiedzieć (wszak są one podziemne) zrobić w okolicach plakaty o koncercie i powiedzmy wysąpi 5 zespołów i oni ci za darmo zagrają :D tylko mowie wam zrócie jak mozecie ale nie musi być, ale jak juz to takie 530-50cm podwyższednie taka miby scena i nagłosnienie wokalu czyli np te wasze wzmanicacze tylko dajcie mikser zwykły do wejscia np. AUX i jakies 2 mikrofony mogą być zwykłe z allegro za 30zł i tak bedzie wokal słychać:D pomyślecie nad tym mozecie na tym nawet zarobić:D

Dodano po 1 [minuty]:

sorki 30-50cm* a nie od 530-50cm <---przepraszam za pomyłke
    xifyh
    Poziom 20  
    Mnie sie nawet podoba, macie zaintersowanie ale to pomieszczenie odstrasza, w sumie po zdjeciach jak się patrzy to jest to typ jakiejś przybudówki. Troche kiepsko. Zmieńcie pomieszczenie i walnijcie jeszcze jakieś dodatkowe oświetlenie.
    roman89
    Poziom 15  
    no tak musielibyście zrobić porpostu tak aby wewnąrze czuło sie fajnie i była atmosfera, a nie jak w jakies szopie(bez obrazy) :) np zwyczajnie jakąs kremową albo innym neutralnym kolorem sciany pomalować, moze jakies surrealistyczne obrazki (zwyczajne bazgroły) popacz sie na wan goga:) ale wiecie o co mi chodzi, jakie plakaty moze i inne tego typu a pod i bedzie jakas atmowsfera, a jak chcecie tez zeby było swiatlo ale nie było znbyt jasno to walnijcie na sciany zwyczajnie po 2 razówki 40 wat. a nie bedzie zby jasno:) a o stroboskopie i neonie juz chyba wiecie ze warto założyć:D powiem wam ze jeszcze nad tym popracujcie i dajcie znowu na elektrode chciałbym zobaczyć waszą prace:D

Dodano po 3 [minuty]:

PS: zróbcie w jednym miescu na rogu i na dole jedenej sciacy otwór np 30cm na 30cm a w drugiej przeciwnej scianie to samo ale u góry i bedzie przewietrzenie bo jak bedzie tam siedzieć duzo osób to tam bedziesz strasznie duszno, a najlepiej przewiew wymuszony, musi być bowiem jakas przyjamnosc w siedzeniu nawet kiedy w sali bedzie bardzo duzo osó a jak beda tanczyc itd to naprawde bedzie nie przyjemnie bo ludzie oddychaja pocą sie i grzeją bedzie niesamowicie duszno

Dodano po 2 [minuty]:

"2 żarówki 40 wat" A NIE: "2 razówki 40 wat" <---- przepraszam za pomyłke
    roman89
    Poziom 15  
    marzenia trzeba starac sie realizować bracie ;D
    Ogro
    Poziom 16  
    roman, nie za dużo tych off-topów???
    roman89
    Poziom 15  
    no sory juz nie gadam nic spadam z tąd
    dinthalion
    Poziom 14  
    Wy tam organizujecie dyskoteki ? Z tego co wynika z waszej strony to tak.
    Nie wiem jak to prawnie wyglada - tzn czy wolno organizowac takie imprezy bez ochrony, nie mowiac juz o osobach niepelnoletnich, ale w praktyce i to raczej predzej niz pozniej ktos wam tam wpadnie, rozpedzi towarzystwo, nie daj boze dojdzie do jakiejs tragedii typu ktos pociety. lepiej robcie to tylko prywatnie dla siebie
    planeta123456
    Poziom 14  
    Przydałoby się pomalować na jednolisty kolor lub jakieś fajne grafitii walnąć ,
    nowe efekty kupić :D:D
    michal15989
    Poziom 10  
    jest ok mzna by dac jszcze jakis strobo ok 100 w
    planeta123456
    Poziom 14  
    Samym stroboskopem nie zrobisz show .
    marekgaj
    Poziom 1  
    nawet fajnie wykonane tylko mało troche efektów przydałby sie jakiś flowe ai skaner ale za nudowe daje 5