Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kabel do głośnika 200WATT????

ptrebacz 05 Jun 2007 19:08 1169 10
    ptrebacz
    Level 10  
    Mam kolumny 200WATT, jakiej średnicy użyć kabel, wystarczy 2x2mm??

Druga sprawa mam mikrofon czy jak podepne go 50-cio metrowym kablem to będzie działał(oczywiście do dobrego wzmacniacza YAMAHA), i czy kabel powinien być ekranowany oraz jaką średnice żył??
    oszin
    Level 11  
    wystarczy 2x2mm

mikrofon? 50m kabla?, weź kabel do satki nie bedzie strat, kazdy inny kabel audio bedzie kosztował majatek
    ptrebacz
    Level 10  
    do satki czyli koncentryczny??
    User removed account
    User removed account  
    dexter_86
    Level 26  
    Oglądnełem ten kabel i szczerze jest do bani.
    Nie kupuj kabla do mikrofonu monofonicznego bo przy tak dużej doległości jaką jest 50 metrów mogą wystąpić zakłucenia. A z podłączeniem to powiem tak najlepiej to sprawdź czy możesz podłączyć mikrofon stereo, a jak tak to wybież złącze XLR bo jest najpewniejsze.

Dodano po 1 [minuty]:

A do kolumn to jest taka rada.
    Kolumny podłączaj zawsze kablem o jak największej średnicy.
    MarcinG
    Level 30  
    Jaki masz mikrofon i co to za model wzmacniacza? (jakiś powermixer?). Jak jest XLR to mikrofon tylko do tego wejścia i tylko symetrycznie połączony.
    Co do kolumn to masz chyba 2x2,5mm^2, taki spokojnie wystarczy, mogłoby być 2x1,5mm^2 i też byłoby dobrze.
    alnus
    Level 28  
    idź do sklepu z i instrumentami muzycznymi i poproś o kabel mikrofonowy. dostaniesz symetryczny kabel estradowy, w cenie od ok.3 zł/m do myślę max. 8zł/m. połączenie inne niż symetryczne, tak jak już koledzy napisali, odpada. i zapomnij o wszelkich antenowych kablach. nie wiem czy w twoim przypadku nie byłoby sensowne zainteresować sie systemem radiowym, chociaż tańsze urządzenia zapewniają zasięg rzędu 30m. najlepiej opisz co masz zrobić i koledzy od nagłośnień doradzą co ci się przyda, poza tym będą na bierząco z cenami i ofertą w tym zakresie.
    ptrebacz
    Level 10  
    A więc chodzi o szkolne nagłośnienie, mianowicie cały sprzęt czyli power wzmacniacz itd..., jest w pomieszczeniu 50 metrów od miejsca w którym ma być mikrofon, chiałbym zrobić to jak najtaniej ale tak żeby było dobrze. Co sądzicie o mikrofonie LS-901:

http://allegro.pl/item201784361_profesjonalne_mikrofony_bezprzew_zasieg_100m_f_v.html

oprócz niego chce kupić jeszcze dwa mikrofony dynamiczny i pojemnościowy

http://allegro.pl/item200298284_alphard_wokalny_pojemnosciowy_et_40_vc_dystryb.html
    http://allegro.pl/item199811970_mikrofon_alphard_et_69mv_profesjonalny_f_vat_gw_.html

ten alphard to jakaś sensowna marka??
    alnus
    Level 28  
    nie kupuj na allegro! idź do sklepu gdzie sprzedają fachowcy. naprawdę są jeszcze takie. nie dość, że pomogą w wyborze, to jeszcze można sprzęt wypróbować i zwrócić gdy coś nie pasuje i zamienić na inny.
    User removed account
    User removed account