Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD>>wzmacniacz (dvd bez wyjścia liniowego)

05 Cze 2007 20:09 1795 11
  • Poziom 12  
    Witam
    Chiałem podłączyć odtwarzacz (LG LH-T255) pod wzmacniacz i tu się robi problem ponieważ dvd nie ma wyjścia liniowego (wbudowany jest wzmacniacz w niego 5.1), ma tylko wyjścia na głośniczki efektowe. I moje pytanie czy można jakoś zespolić zespolić pasmo (kanał L+sub i kanał P+sub) aby podłączyc pod niego duże kolumny przez wzmaka. Ma ktoś może jakieś pomysły? Czekam jakiegoś odzewu, pozdrawiam
  • Poziom 23  
    nie daje 100% gwarancji ze wszystko zadziała ale ja mam połączenie podobne (komputer-->wzmacniacz 2.1 sub [10W i już nie używane satelity po 10W] -->wieża podłączona poprzez wejście liniowe bezpośrednio z wyjściem na satelity zestawu 2.1) i wszystko sprawnie działa, to tylko kwestia żeby nie przesadzić z ustawieniem volume na DVD, bo jak będzie za dużo to będzie harczeć i nie wiem czy przy wyjściu normalnego dvd bez wzmacniacza wyjście na subwoofer jest już przefiltrowane czy nie...
  • Poziom 12  
    Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Jak mam wyjście na subwoofer to tez mam od razu na głośnik (sub pasywny). chodzi mi o to żeby właśnie zsumowac całe pasmo aby podac sygnał na wzmaka stereo a później na kolumny. (Na efektówki mam ciąte pasmo od około 180Hz). Koledze chyba właśnie chodziło o to że jest całe pasmo dawane na satelitki?
  • Poziom 23  
    Napisze to trochę w skrócie i zrozumialej, zrozumiałem że chodzi oto ze zwykłe dvd ma line out na 5.1 kanałów, a Ty masz chincze bezpośrednio na głośniki, powinno sie udać takie połączenie tylko jeżeli Twoje dvd ma wyjście bezpośednio na subwoofer to ma już obcięte pasmo, a nie wiem czy zwykłe dvd z line-out ma wycinane pasmo na subwoofer czy dzieje sie to dopiero we wzmacniaczu (subwoofer to zazwyczaj zwykły głośnik, na który podaje sie określone pasmo częstotliwości, np 20-200hz) , ale mimo wszystko nie powinno być problemów, oczywiście nie gwarantuje ze nic sie nie stanie, ale wejście wzmacniacza ma bardzo duży opór i to powinno wykluczać spalenie...
  • Poziom 12  
    Tak, to wszystko jest jasne, tylko chodzi o to żeby dwa kanały z odtwarzacza połączyć w jeden czyli satelitka+subwoofer aby wyszło całe pasmo, i tak dla kanału lewego i prawego. Bo jesli podłącze tylko pod satelitki to bede miał tylko średnie i wysokie.
  • Poziom 19  
    Witam, spróbuj po prostu wyjąć sygnał audio z eurozłącza. U mnie po ustawieniu 5+1 w ustawieniach dźwięku wychodzi na euro tak czy siak suma stereo (no chyba że głuchy jestem). W sumie to mam inne dvd, ale myślę że będzie tak samo. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,
    Takie przemyślenie już prawie było wykonane :D dopóki nie odwróciłem odtwarzacza i wyszło na jaw że tam niema euro :| . Jest tylko wejście stereo.
  • Poziom 17  
    Witam
    Łukasz. napisał:
    Tak, to wszystko jest jasne, tylko chodzi o to żeby dwa kanały z odtwarzacza połączyć w jeden czyli satelitka+subwoofer aby wyszło całe pasmo, i tak dla kanału lewego i prawego. Bo jesli podłącze tylko pod satelitki to bede miał tylko średnie i wysokie.

Według instrukcji z LG Polska możesz zmieniać tryb dźwiękowy i ustawić sobie stereo (2.0) . Strona 11 - przyciski AUDIO i SOUND MODE. Masz w ten sposób 2-a normalne stereofoniczne kanały.
    Co dalej robić i dlaczego nie podłączamy wyjścia wzmacniacza bezpośrednio pod wejście 2-ego wzmacniacza dowiesz się tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic553270.html

Najbardziej elegancka wersja (jeśli kino jest po gwarancji) jest podana w ostatnim poście . W ten sposób możemy dorobić jakby dodatkowe wyjście -ala słuchawkowe.
    Pozdrawiam :smoke:
  • Poziom 12  
    Witam
    Z tymi ustawieniami na dwa kanały stereo opisanymi przez kolege DrobnyCiulacz to coś nie do końca jest prawda. Mam tych różnych ustawień mnóstwo, ale właśnie takiego zeby zrobić całe pasmo niema :cry:
    Więc moze jakieś inne pomysły.
    P.S. ten pomysł z wyprowadzeniem sygnału sprzed końcówki odpada z przyczyn gwarancyjnych.
  • Poziom 23  
    Ja mam taki pomysł zeby dorobić do niego porządny wzmacniacz 5 kanałowy i porządny subwoofer i sterowac te 5 końcówek z wyjsc głosnikowych kina. porządnego suba z filtrem subsonicznym tez sterowac poprzez wyjscie wysokopoziomowe - chyba ze jest osobny chinch sub out do tego wzmacniacza "dopałki" (oczywiscie z osobnym zasilaczem) podłączyc pełnowymiarowe kolumny - nie pchełki jakie były dołączone w oryginale
    i cieszyc sie z efektów kina.
    W łączenie pasma mozna sie pobawic ale jest to problematyczne - najgorzej jest z kanałem centralnym jak go rozdzielic do lewego i prawego nie pogarszając separacji kanałów??
    Dziwne jest to ze kina nie mozna podłączyć normalnego tv i słuchac dzwieku przez głosniki w TV - ale nic mnie juz nie ździwi w tych "super chińskich sprzetach" oszczednosc i jescze raz oszczednosc
    Mozer sie okazac ze na płycie głównej urządzenia druk jest przygotowany pod euro tylko gniazda nie dali i dziury nie wycieli :P no coments :)
    Pozdrawiam Michał.
  • Poziom 17  
    Łukasz. napisał:
    Witam
    Z tymi ustawieniami na dwa kanały stereo opisanymi przez kolege DrobnyCiulacz to coś nie do końca jest prawda.

Instrukcja sugeruje że można wybrać dźwięk 2 kanałowy.Nie mam tego urządzenia więc nie wiem jak jest naprawdę.

Łukasz. napisał:

Więc moze jakieś inne pomysły.
    P.S. ten pomysł z wyprowadzeniem sygnału sprzed końcówki odpada z przyczyn gwarancyjnych.

Przez moment liczyłem na tryb Dolby Pro logic ( gdzie przednie głośniki odtwarzają pełne pasmo stereo) . Niestety w tym sprzęcie jest tylko Pro logic 2 z wooferem - i znów nie mamy pełnego stereo :?

Bez możliwości ingerencji wewnątrz, jedyna sensowne rozwiązanie to propozycja kolegi michas .
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Dodam jeszcze od siebie , by rozwiac wątpliwosci kolegów którzy są zwolennikami rozkrecania sprzetu ,że w wielu przypadkach rozkrecanie moze stac sie bezcelowe, ponieważ producenci takich sprzetów ze względu na oszczednosc energii ( z zasilacza impulsowego) i problemów z odprowadzaniem ciepła stosują cyfrowe wzmacniacze mocy sterowane współczynnikiem wypełnienia a nie normalnym sygnałem analogowym. Nie wgłębiałem sie bardzo szczegółowo w tor audio ze względu na drobny montaż tego typu sprzetu, ale juz wole zasygnalizowac, ze moze być problem z "wyłowieniem" sygnału analogowego z tego ustrojstwa.
    Pozdrawiam Michał.