Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat 92r 2.0 2E Brak iskry

05 Cze 2007 21:36 4904 6
  • Poziom 17  
    Mam passata b3 na wielopunkcie... Typ silnika 2E. Brak iskry... czujnik halla na 100% sprawny, Cewka podejrzewam że też, na cewke przychodzi + i - Brak sterowania... Podejrzewam że padł moduł zapłonowy. Tylko pytanie gdzie go znaleźć... Czy nie jest on czasem wbudowany w Sterownik silnika ECU?? Dodam że silnik jest zasilany gazem...

W golfie z silnikiem 18 RP moduł zapłonowy jest przykręcony do ECU więc gdzie jest w passacie??

Pomóżcie...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Środkowy pin idzie prosto do ECU... impulsy mam mierzyć do plusa czy do masy?? Właśnie pod wtyczką trzyprzewodową jest zasłonka i piny 15 i 1... w tych miejscach sprawdzi czy moduł jest dobry tak... tylko jak :D

Dodano po 4 [minuty]:

a To że wystarczy podłączyć tak jak mówisz to wiem:D Pod te piny co pisałem o nich..:D tylko narazie niemam co podłaczyć a samochód potrzebny mi jest na jutro:/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    do obudowy niema przejścia ani z 1 ani z 15 ani z wyjścia na świece... jakaś rezystancja jest miedzy 1,15 i wyjściem na świece ale zwarcia niema... czyli cewka w porządku... Leży moduł... wchodzą impulsy na środkowy (zielono czerwony) Ale nie wychodzą już... na 1 i na 15 mam stałe napiecie mimo krecenia aparatem zapłonowym:D tak jak przypuszczałem... Dzieki za pomoc..
  • Poziom 10  
    witam posiadam passata b3 który po przejechaniu kilku metrów zgasł i już nie odpalił okazało sie że brak iskry na świecach a także na cewce , cewka założyłem nową ale to nic nie dało i mam pytanie gdzie znajduje sie moduł zapłonowy