Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do ograniczenia pasma w określonych godzinach

MES Mariusz 05 Cze 2007 22:15 4006 17
  • #1 05 Cze 2007 22:15
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Witam!

Szukam darmowego programu do zainstalowania na poszczególnych komputerach w sieci (Windows), który będzie umożliwiał ograniczenie prędkości pobierania i wysyłania danych (masowo dla wszystkich portów / wszystkich usług) z możliwością wyznaczenia godzin, w których ograniczenia będą aktywne bądź nie aktywne.

0 17
  • #2 06 Cze 2007 09:51
    Lazer
    Poziom 23  

hmmm... obawiam się że go nie znajdziesz. Lepsze rozwiązanie to TRUSTIX którego instaluje się w bardzo prosty sposób na linuxie np.NND a obsługiwać da się bez problemu z poziomu przeglądarki... Mam coś takiego i jestem zadowolony z działania. Oczywiście trzeba serwer postawić... Obrazy CD pewnie gdzieś śmigają po torrentach. Trzeba tylko poszukać ...

www.intrux.pl napisał:
    Podstawowe, wybrane możliwości oferowanego zestawu oprogramowania:

- dzielenie łącza w sposób dynamiczny (realizowany przez algorytm kolejkowania) lub statyczny z unikalną możliwością wyboru algorytmu kolejkowania (HFSC lub HTB) oraz metody w kolejkach głównych oraz kolejkach użytkowników (SFQ, ESFQ lub SRR)
    - możliwość grupowania klientów (kilka IP do wspólnej kolejki o określonej prędkości)
    - możliwość ustalenia priorytetu ruchu na wybranych portach lub dla połączeń z określonymi hostami
    - możliwość znacznego przyśpieszenia www poprzez skierowanie do odrębnej, szybkiej kolejki z limitem do określonej wielkości jednorazowo pobranych danych
    - zaawansowana możliwość ustalania sposobu podziału (z priorytetowaniem usług lub wyłącznie na klientów) - bogate opcje i oryginalne funkcje!
    - przydzielanie indywidualnie każdemu użytkownikowi w sieci lokalnej gwarantowanej i/lub maksymalnej szybkości transferu danych z i do Internetu
    - możliwość podziału i ustawienia wyższego priorytetu dla wybranych portów bezpośrednio w ramach kolejki użytkownika
    - możliwość ustalenia różnych przydziałów prędkości dla klientów np. w dzień i noc, na weekend itp.
    - zaawansowane limitowanie oraz skuteczne blokowanie ruchu programów p2p (także w wybranych godzinach i/lub dniach tygodnia)
    - blokada prób działalności ruchu p2p na niewłaściwych portach
    - skuteczne limitowanie ilości połączeń p2p (jednoczesnych połączeń oraz ilości połączeń na sekundę)
    - zaawansowana konfiguracja blokowania portów dla ruchu internetowego klientów sieci
    - udostępnianie Internetu dla klientów w sieci lokalnej z limitowaniem ilości połączeń oraz wielkości transferu w MB lub GB dla dowolnego okresu czasu (firewall i/lub serwer mogą być dowolnie restartowane - liczniki są zapisywane)
    - zabezpieczenie przed skanowaniem portów oraz atakami DDoS
    - logowanie i skuteczne blokowanie klientów rozsyłających SPAM
    - zabezpieczenie dostępu do sieci lokalnej oraz Internetu wg. adresów sprzętowych (MAC) kart sieciowych klientów
    - zabezpieczenie przed dalszym udostępnianiem Internetu przez klientów w sieci lokalnej
    - profesjonalne, skuteczne zabezpieczenie serwera przed dostępem niepożądanych połączeń i nieuprawnionych osób zarówno od strony Internetu (firewall filtr stateful-inspection), jak i sieci lokalnej (bogate, zaawansowane opcje konfiguracyjne)
    - wyłączenie z ruchu błędnych i fałszywych pakietów oraz ruchu niektórych wirusów
    - możliwość przekierowania ruchu www (transparent proxy) na router lub inny serwer proxy w sieci lokalnej
    - możliwość przekierowania dowolnego ruchu na inny serwer lub port
    - przekierowanie wybranych portów i/lub publicznych adresów IP na komputer w sieci lokalnej (z możliwością limitowania ilości połączeń)
    - wyświetlanie komunikatów w przeglądarkach www klientów w sieci lokalnej (np. przypomnienie o zapłacie abonamentu itp.)
    - generowanie niezbędnych danych do statystyk w celu wykorzystania w lstat, account lub innych analizatorach...
    - możliwość logowania informacji o połączeniach internetowych klientów w sieci (również przy wykorzystaniu ULOG - z automatyczną archiwizacją)
    - możliwość kontroli i edycji ustawień zarówno poprzez konsolę tekstową, jak i autorski panel www w php...

0
  • #3 06 Cze 2007 10:59
    MES Mariusz
    Poziom 36  

No wiem, wiem. Ale łudzę się jeszcze nadzieją, że może uda mi się znaleźć rozwiązanie bez stawiania serwera. Może jednak ktoś zna taki program?

0
  • #4 06 Cze 2007 16:13
    Uszol 1990
    Poziom 29  

hmm ja nie widziałem rozwiązania bez serwera
    poczytaj o IMQ ja mam zmienne pasmo p2p o określonych godzinach
    system nnd

pozdrawiam

0
  • #5 06 Cze 2007 21:01
    dex
    Poziom 27  

załóżmy że znajdziesz soft to przecież mozna to obejść /podejrzewam że to dla tego domu z dziećmi/ . Tylko serwer! wystrczy płyta bootowalna z linuxem boot z cd i żadne ograniczenie pod windowsem nie da rady :) Chyba że sam bedziesz z tego korzystał i sam bedziesz "zezwalał" na ograniczenie..

0
  • #6 06 Cze 2007 21:42
    MES Mariusz
    Poziom 36  

dex napisał:
    załóżmy że znajdziesz soft to przecież mozna to obejść /podejrzewam że to dla tego domu z dziećmi/ . Tylko serwer! wystrczy płyta bootowalna z linuxem boot z cd i żadne ograniczenie pod windowsem nie da rady :) Chyba że sam bedziesz z tego korzystał i sam bedziesz "zezwalał" na ograniczenie..

W Domu Savio będzie serwer z prawdziwego zdarzenia, a to o czym napisałem wyżej to rozwiązanie prywatne dla mnie (dzielę ADSLa z 2-ma sąsiadami i zaczynają się klocki z transferem).

0
  • #7 06 Cze 2007 21:50
    dex
    Poziom 27  

jeśli tak to kuzyny takie coś uzywają i są lojalni wobec siebie, nazywa się to Netlimiter, w autostarcie działa i mozna zaznaczyć szybkość uploadu, downloadu

0
  • #8 06 Cze 2007 23:32
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Znam NetLimitera i nawet używam, ale szukam czegoś freeware, i najlepiej z możliwością ustawienia ograniczeń pasma na określone godziny.

Czy możliwe jest w ogóle, aby takie coś nie istniało? :-)

0
  • #10 13 Cze 2007 10:02
    Lazer
    Poziom 23  

Dla mnie stawianie serwera czy instalacja programów pod windowsem do dzielenia netu to jak golenie się tempym sprzętem... pomyłka na całego chyba że ktoś chce wiecznie siedzieć i dłubać bo wiecznie coś się wykrzaczy. Z windą tak już jest... szajs na całego jeśli chodzi o udostępnianie neta...

0
  • #11 13 Cze 2007 14:36
    szczurosek
    Poziom 10  

z tego co mi sie wydaje to chyba t.o.r.n.a.d.o ma taką opcje lecz musisz sprawdzić jak co to pisz....

0
  • #12 14 Cze 2007 14:01
    ZonX
    Poziom 22  

Najprostrzym rozwiazaniem pod nnd bylby niceshaper ktory moze np dynamicznie dzielic lacze. A w cronie mozesz ustawic podmiene plikow konfiguracyjnych na dana godzine i po sprawie

0
  • #13 14 Cze 2007 14:25
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Wystarczy imq :) - jeśli chodzi o P2P

0
  • #14 27 Cze 2007 23:54
    geniusm
    Poziom 26  

Cytat:
    Dla mnie stawianie serwera czy instalacja programów pod windowsem do dzielenia netu to jak golenie się tempym sprzętem...

no niektórzy wolą się tępym ogolić niż ostrym pociąć ...
    tak się składa że pod windą można sobie elegancko dzielić necik i nic się nie "wykrzacza". Dla prostych zastosowań w zupełności wystarcza...

0
  • #15 28 Cze 2007 01:04
    Lazer
    Poziom 23  

Wspóczuję temu kto pod windą net udostępnia, jak wewnątrz tego samego lokalu to router wystarczy jak chcesz coś więcej to już tak piknie nie jest. Podziel neo albo dsl pod windą i podepnij pod to 5 ludzi. Jak zaczną targać dane z netu na ostro to winda zamuli tak że restarty kompa będą leciały raz za razem już nie mówię o tym iż nie ma nad tym żadnej kontroli. Jeden zapoda ssanie filmu a reszta będzie zgrzytać zębami bo im się strony nie będą otwierać. Przerabiałem już dzielenie neta pod windą i z doświadczenia nie polecam.
    Instalujesz NND gdzie proces instalacji i konfiguracji prowadzi za rączkę i nie trzeba mieć wypasionego sprzętu. Wystarczy PII 266 z 5 GB HDD i ze 128 MB ramu aby to sprawnie działało.
    Dzielę NEO 6Mbit pomiędzy 32 kompy i wszystko śmiga a co najważniejsze mam nad tym kontrolę i jeszcze pojawiają się chętni na podpięcie.
    Spróbuj tego pod windą i nie zdziw się jak zakończy się to niepowodzeniem...

Ciekawostka. Czemu Microsyf nie ma serwerów na swoim badziewnym systemie tylko na systemie LINUX? Ano dla tego że jest bezpieczniejszy, lepszy, ma większe możliwości, szybszy i nie ma takich wymagań jak winda jeśli chodzi o sprzęt.
    Swego czasu było głośno jak Microsyf z IBM chcieli kupić na własność LINUXa od jego twórcy ale ten powiedział tylko tyle: "... LINUX jest stworzony przez ludzi dla ludzi i dalej będzie przez nich się rozwijał..." czego nie można powiedzieć o windzie.... drogi szajs w którym wiecznie coś się krzaczy poprzez byle pierdołę ...

0
  • #16 28 Cze 2007 09:22
    geniusm
    Poziom 26  

echm ... linux jest najlepszy i koniec ... typowe stwierdzenie ...

to wyobraź sobie że mając P133 + 128 MB + WinNT swobodnie i bez jakichkolwiek problemów dzielę DSL 2 Mb na 15 osób i wszyscy są zadowoleni. Mimo iż kilka z nich to typowe maniaki p2p. Wystarczy prosty QoS i jest ok. a obciążenie procka nie przekracza 50%, więc jest jeszcze trochę zapasu ( dodam że na serwerku działają jeszcze inne usługi ).
    A wiesz jaki mam ostatni login-date ? - 12 marca, czyli działa to już nieprzerwanie ponad 3 miechy ( i jak energetyka nie nawali to pewnie będzie działać i działać ).

A tak ogólnie - nigdy nie napisałem że Winda jest lepsza od linuxa na servery bo tak nie jest. Zauważ tylko że Winde znam prawie na wylot, o linuxie nie wiem nic. Jeżeli potrafię tak skonfigurować i ustawić Winde żeby działała zgodnie z moimi potrzebami to nie widzę potrzeby instalować linuxa tylko dlatego że wszyscy uważają że Bill i jego "mały-miękki" jest bee...

pozdr,
    szejk

0
  • #17 28 Cze 2007 17:17
    Lazer
    Poziom 23  

To nie jest typowe stwierdzenie ale jeśli założył byś temat "WIN vs. LINUX na serwer do dzielenia neta" to zdziwił byś się bardzo ilu przeciwników WIN by się znalazło. Pewnie 3/4 na NIE jeśli chodzi o windę.

0
  • #18 28 Cze 2007 17:58
    geniusm
    Poziom 26  

ano tak... stawiają ludzie server na windzie, neta dzielą przez ICS i straszne zdziwko że jeden koleś im całe łącze zajmuje ...

jeżeli chcesz w ten sposób to porównywać to chyba nie ma sensu ...

0