Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie potencjometry?

22 Oct 2003 10:26 1802 14
  • Level 11  
    Jakie zastosować potencjometry do przedwzmacniacza? Chodzi mi o jakąś konkretną firmę. Zeby były jakieś troche lepsze żeby po jakimś czasie użytkowania nie wprowadzały zakłuceń i trzasków.
    Pozdrawiam :)
  • Level 13  
    Niezłe są RADIOHM i PIHER ale najlepsze to ALPS
  • Level 22  
    Witam czy wiecie coś o trwałości takich potencjometrów bo te po 3zł to rok
    dwa lata i trzeba nowy ,każdy wie jak tanie są pot.Alps ale może wiecie ile kosztują inne ??
  • Level 32  
    Jak budujesz "coś lepszego" to nie żałuj pieniędzy na dobry potencjometr.
    Tak jak napisał Markuz20, Alpsa możesz brać w ciemno - hermetyczne, ładnie sie obracają (specjalne łożyska i tłumiki luzów) no i stosuje je większość renomowanych firm :) .
    Kupisz tani, a po paru miesiącach pojawią się trzaski, szumi itp.
    No i zawsze będziesz mógł powiedzieć "zrobiony na ALPS-ie" 8) .
  • Level 13  
    Racja zgadzam się z kolegą na ALPSie nigdy się nie zawiedziesz chociaż to wydatek ok 100zł
  • Level 16  
    Witam!

A może potencjometry cyfrowe - tutaj nie problemu wycierania sie sciezki weglowej i degradacji dzwieku po kilku latach uzytkowania.

Pozdrawiam!
  • Level 16  
    Jak wyzej twierdze, ze alps rulez. Ja kupilem alpsa niebieskiego podwójnego malego za 5 pln w sklepie elga w lublinie, ale glowy bym nie dal czy sie pani sprzedawczyni nie pomylila ;-}
    a co do potencjometrow elektronicnych to jestem przeciw.
    mialem dallasa (ds18**) i niestety pierdzial przy przełączaniu. dalem sobie spokój
    pozdruwka
  • Level 29  
    Ja kupiłem jakiegoś zachodniego do wzmacniacza słuchawkowego, po miesiącu straaaasznie trzeszczy i w ogóle szajs... A stare dobre Telpody chodzą tak jak powinny :) jednak to co robili w latach 70/80 jest dobre.

Aha, i to jest mój trzysetny post :)
  • Level 11  
    Alps jest najlepszy i już. :)
  • Level 16  
    Witam

:arrow: wrath sprawdz pga2310 albo cs3310. Nie bedzie pierdzial - gwarantuje :)

Pozdrowienia
  • Level 11  
    Dzięki za dobre rady:)
  • Level 16  
    weteran: dzieki za info, ale i tak zostane przy alpsie, ajak bede chcial robic pilota, to dorzuce silnik krokowy ;-)
  • Level 16  
    Witam

Ja nie twierdze, ze "blue" albo "black" Alps jest lepszy od pga2310 albo cs3310 -> to juz jest kwestia gustu. Po prostu te potencjometr jest dlugowieczny i bardziej niezawodny.

Pozdrowienia!
  • Level 11  
    Jedyne słowa przychodzące mi na myśl o potencjometrze to ALPS BLACK :) Pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zwykłe potencjometry cyfrowe nie dorównują jakością "obróbki sygnału" dobremu potencjometrowi mechanicznemu. Ja także stawiam na Alpsa. Z tanich potków dobe są stare Telpody (o zgrozo) z grafitowym wodzikiem. Pamiętaj o dobrym odseparowaniu składowej stałej przed potencjometrem! Inaczej wzrosną szumy, a całość stanie się bardziej podatna na trzeszczenie...
    ...to tyle, zamykam temat.