Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niezła łamogłówka :) - z HDD i LINUXEM

06 Cze 2007 13:56 662 2
  • Warunkowo odblokowany
    WItam .....

Mam małą łamigłówkę którą nie mogę rozgryżć.. może ktoś z was pomoze... byłbym bardzo wdzięczny.

Mam komputer <zaplombowany> , bez FDD tylko czytnik kart jest oraz napęd DVD. Na tym kompie zainstalowany jest AUROX. więc jak wkładam XP-ka to instalacja w ogóle nie startuje...., plyta instalacyjna 98 z Fdiskiem - F disk niby czyści wszytstko ale potem pokazuje tylko 10 GB z 80 jakie powinny być... i nadal instalacja XP-ka nie startuje....:/ Wrzuciłem WDclear-em ... zeby zrobić LOW formata... i co ... WDclear nie widzi zadnego dysku. Dysk jest 80 ATA133 wiec nie widze problemu zeby go zobaczył:/ plyta główna jest pod AM2 wec dyski takie to widzi bez zająknięcia..... co polecacie??? - bo plomb zerwać nie mogę .

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Ja bym zaczął od przetestowania czy dysk nie wykazuje jakichś błędów, zwłaszcza błędów SMART (można się posłużyć programami np. MHDD lub Victoria, opisów ich użycia na tym forum było wiele).
    Do usuwania partycji z dysków ja używam zawsze Ranish Partition Manager'a - nie ma takiego systemu plików, któremu by on nie dał rady :D .
    Wszystkie wymienione narzędzia można znaleźć np. na Hiren's BootCD.