Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brigmton (Unitra) GS-440 - jaki pasek napędowy?

kasok1 06 Jun 2007 19:34 2925 3
    kasok1
    Level 10  
    Witam.

Mam gramofon jak w temacie (Brigmton GS-440, wersja eksportowa Unitry), ma on swoje lata i jak wiadomo guma miała prawo sparcieć.

Mam pytanie: jaki i gdzie kupić pasek napędowy do tego gramofonu? Prosiłbym o podanie nazw gramofonów które mają kompatybilne paski.

Objawem zużycia jest "jeżdżący dźwięk" - to przyspiesza, to zwalnia, czy może zamiast wymiany paska można poradzić sobie jakoś inaczej lub wykonać pasek DIY (ufam wyobraźni członków forum elektrody (: )?

Pozdrawiam,
    kasok
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    radiogaga
    Service technician RTV
    Stawiałbym na silnik,lub potencjometr.Wymyj pasek rozpuszczalnikiem i sprawdz stan smaru na osi kółka pasowego.Paski kupowałem North Serwis.)0-94 345 1303.Pozdro.
    User removed account
    User removed account  
    jabbson
    Level 13  
    Cześć,
    Miałem kiedyś GS-464 z napędem paskowym i podobne problemy.
    W pasku najważniejsze jest aby sie nie ślizgał, czyli odtłuścić denaturatem. Firmowo dodawana była porcja smaru do oliwienia osi talerza.

Kołysanie obrotów u mnie spowodowane było złużyciem komutatora silnika. W obudowie silnika siedział jakiś scalak CEMI UL.... - regulator obrotów (próbowałem go podmieniać , podmianiałem pot.regulacyjne wszystko na nic - cuda sie działy podczas regulacji obrotów). Dopiero po rozebraniu silnika okazało się że komutator jest zrobiony z kawałka laminatu z trzema polami stykowymi. U mnie wytarła się miedź z tego laminatu w miejscach gdzie szczotki stykają.
    Naprawa trwała 10 minut przez wycięcie nowego komutatora z laminatu i nożykiem wykrojenie wycinków komutatora. (silnik kosztował około 15zł).

Więc polecam Ci zajżeć pod maske silnika tego cacka.

Pozdrawiam