Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zegarek w samochodzie

22 Oct 2003 12:24 1703 4
  • Level 2  
    Cześć. Mam taki problem. Ostatnio założyłem w swoim samochodzie zespół lusterka wewnętrznego składający się z samego lusterka, oswietlenia i podświetlanego elektronicznego zegarka. Nie jest standardowe wyposażenie mojego auta i wykręciłem ten układ z innego modelu. Problem polega na tym ,że parę minut po uruchomieniu silnika, podczas jazdy, cyfry (podswietlany wyświetlacz ciekłokrystaliczny) zaczynaja blednąć, aż wreszcie całkiem gasna. Dodatkowo zegarek zaczyna wariować i wogóle "nie trzyma" godziny. Dodatkowo moge podać, ze zegarek pochodzi z suzuki swift, na obudowie jest napisane 14V, wymieniałem jego poświetlenie, i masę "łapałem" z karoserii (śrubka wkręcona w blachę). Pytanie moje jest takie: czego to może byc wina, czy da się to porawić domowymi sposobami (nie jestem dobry w te klocki ), a jeśli potrzeba interwencji fachowca do kogo się zgłosić: elektryka samoch, zegarmistrza, serwisu Suzuki??? Poradźcie, bo juz mnie to zaczyna denerwować.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    napewno sa tam dwa plusy jeden od potrzymania pamieci a ty go zapieles pod stacyjke i w chwili zgaszenia samochodu odcinasz cale zasilanie zegar sie kasuje podlacz potrzymanie pamieci na stale +12V a z tym miganiem sprobuj to zapiac przez stbilizator 12V moze to cos pomoze nie zpomnij zpiac przed i za stabilizatorem po jednym elektrolicie
    nara pozdrawiam
  • Level 2  
    dwa plusy są, podpiąłem jeden do stacyjki, w momencie uruchomienia stacyjki i swiateł włacza się podświetlenie, a drugi plus jest normalnie podłaczony na stałe, zegar nawet po wyjęciu kluczyka działa. i nawet lepiej działa jak samochód jest nieuruchomiony, wszystkie kłopoty zaczynają się po uruchomieniu. Scatman70, tak jak powiedziałem jestem laikiem, mógłbyś wytłumaczyc jaśniej pojęcia stabilizator, elektrolit i jak to podpiąć.

pozdrawiam
  • Level 11  
    napeno masz zklucenia od aleternatora lub aparatu zaplonowego
    dorzucilem zlacznik zrob to i zobaczymy jak to nie pomoze to sprobuj wykonac dwa takie uklady bo koszt jest smieszny
    pozrowionka
  • Level 2  
    Dzięki bardzo, zrobię i dam znac co i jak. Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam