Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Wirlpool AWM 248 800 - nie działa silnik

06 Cze 2007 22:59 1727 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie do Was - gdzie znajduje się kondensator w pralce Wirlpool AWM 248 800. Nie działa mi w niej silnik, wszystko inne niby działa, pobiera wodę ale nie kręci się bęben. Na forum znalazłem wzmiankę że może to być wina kondensatora, rozkręciłem ją ale nigdzie go nie widzę.
    Silnik raczej jest ok, szczotki są dobre, łożyska ok, nie widać śladów spalenia na silniku.
  • Poziom 22  
    Ten silnik nie ma kondensatora sprawdź szczotki tylko trzeba wyjąć.
  • Poziom 9  
    No proszę a ja myślałem że jest kondensator tylko znaleźć go nie mogę :|
    Szczotki są ok, czyściłem bo się nie przesuwały (były zawieszone) ale teraz działają, przeczyściłem tez komutator. A w jaki sposób można by sprawdzić sam silnik? w tej wtyczce co przychodzi obok silnika jest kilka kabli, można za ich pomocą podłączyć silnik na "ostro"?
  • Poziom 22  
    2 przewody od cewki tacho nie podłączamy ,2 od szczotek ,2od stojana szczotki i stojan łączymy szeregowo .Powodzenia.
  • Poziom 38  
    Użyj przycisku SZUKAJ to znajdziesz dokładny opis jak to zrobić krok po kroku.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Już działa :) jak się okazało, po wyczyszczeniu szczotek zapomniałem podłączyć do jednej z nich wsuwki z kablem. Wczoraj podłączyłem i silnik ruszył. Dzięki za pomoc
  • Poziom 38  
    Masz cierpliwą kobietę :D
    Pozdrawiam