Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator modulacyjny Alan 78...

andi34 07 Cze 2007 15:07 2686 7
  • #1 07 Cze 2007 15:07
    andi34
    Poziom 19  

Witam kupiłem radyjko Alan 78 bez +, i mam problem z trafem do niego, a mianowicie ktoś już te trafo przewijał i nie jestem pewien czy ilości zwoii oraz sposób nawijania był dobry. podaję jak było nawinięte od końca. 63 zw wy/we na przeciw siebie, bez od czepów. we/ 77zw odczep i 62 zw. wy. Podaje rysunek tego trafka i proszę o sprawdzenie czy to tak powinno iść oraz liczbę zwoii. Pozdrawiam

Moderowany przez c2h5oh:

3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    Tylko ze względu na włożoną pracę Kolegów którzy udzielili odpowiedzi temat nie trafi do kosza.
    Przenoszę z "Radiotechnika Serwis" do "CB Radio".

• #2 13 Cze 2007 08:23
    andi34
    Poziom 19  

Ponawiam zapytanie o to trafko przecież tylu fachowców jest na elektrodzie, i nikt nie pamięta czy takie trafko występuje w Alanie 78 lub Yosanie?. Wiem ze może to tajemnica zawodowa ale i tak większość osób będących na elektrodzie nie trudnią się naprawami zarobkowo ale przeważnie robią dla siebie bo to jest HOBBY. I chyba elektroda w dużej mierze jest dla takich właśnie użytkowników. Pozdrawiam.

• #3 13 Cze 2007 09:32
    Zbynex
    Poziom 26  

Przewijałem takie trafa nie raz, ale liczę zwoje przy odwijaniu i robię szkic. Nie zawsze to zostaje. Ostatnio przerabiałem takie radio z wersji niemieckiej i wstawiłem trafo z Alana28.
    Przeanalizowanie schematu i płytki drukowanej zajmie Ci mniej czasu....Wszystko nawijasz w jednym kierunku a różnica kilku zwoi nie zrobi różnicy.

• #4 13 Cze 2007 10:09
    andi34
    Poziom 19  

Kolego Zbynex to sie wszystko zgadza niby schemat trafa modulacyjnego jest jednakowy ale tak jak ja narysowałem gdzie jedno z uzwojeń jest oddzielne, i nawinięte na poprzednim i odizolowanym taśmą, chodzi mi oto czy takie trafo jest możliwe czy czasami ten ostatni zwój nie powinien być połączony z resztą, jeśli przewijałeś trafo do Alana 78 to odpowiedz, nie chodzi mi o liczbę zwoii ale o wyprowadzenie, bo ten sposób nawijania to tak jak w sieciowym.

• #5 15 Cze 2007 15:12
    uhu
    Poziom 16  

takie trafo jest mozliwe i wystepuje bardzo czesto np.w cb YOSAN
    podejrzewam ze zasugerowałes sie trfem z onwy tam uzwojenia sa akurat połaczone

• #7 16 Cze 2007 10:08
    andi34
    Poziom 19  

Witam to się wszystko zgadza można liczyć zwoje jak trafo było nieruszane, ale skąd mam wiedzieć skoro jakiś kowal wcześniej je przewijał, podałem te ilości zwoii z tego co policzyłem, ale mi się coś nie zgadza bo średnio przekładnia w takich trafkach jest 2,5 a tu wychodzi 1. Poza tym nie mogę dojść po schemacie gdzie jest podłączone wyjście drugiego uzwojenia jedno to masa a drugie?. ścieżki na płytce popalone tak że nie widać. Kupiłem złom ale szkoda wyrzucić, a po za tym zawsze trochę więcej wiedzy nie zaszkodzi.

• #8 07 Lip 2011 22:16
    GREBSON
    Poziom 19  

Witaam. W moim opisie układ połączeń ten sam jednak ilość zwoi się nie zgadza. Dla 77 mam 81 , 62 - 64 oraz 63-55 . Początki wszystkich uzwojeń po stronie wyjścia z odczepem .

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson