Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo mała prędkość przesyłania danych w sieci lokalnej

07 Cze 2007 15:11 3465 8
  • Poziom 13  
    Witam,
    Mam taki problem: otóż jeden komputer podłączony do Livebox'a za pomocą USB, a drugi komputer podłączony do Livebox'a za pomocą kabla sieciowego Ethernet. Komputery połączone są w sieć lokalną i oba się widzą. We właściwościach połączenia sieciowego widać, że połączenie ma prędkość 100 Mb/s, jednak kiedy próbuje przesłać coś z jednego komputera na drugi, np. film, to maksymalna prędkość dochodzi do 666 Kb/s. Co jest grane? Może coś w ustawieniach Livebox'a trzeba przestawić? Bardzo prosiłbym o rade. pzdr.
  • Poziom 9  
    A jak długi jest kabel Ethernet?
  • Poziom 13  
    kabel ethernet jest krótki: max 1,5 metra, zresztą kabel jest raczej wporządku bo to ten od zestawu (oryginalny)...
  • Poziom 23  
    newiim napisał:
    Mam taki problem: otóż jeden komputer podłączony do Livebox'a za pomocą USB, a drugi komputer podłączony do Livebox'a za pomocą kabla sieciowego Ethernet.

Sadze, ze problemem moze byc to polaczenie USB. Nie chce mi sie teraz szukac, ale chyba smiga mniej niz 100Mb.
    Druga rzecz, wylacz wszelkie zapory, antywirusy, etc i sprawdz wtedy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Karta sieciowa USB wbudowana w Livebox ma maksymalny przesył 12Mb/s, nawet jeśli jest kontroler USB 2.0.

Problemem będzie jednak Livebox - transfer między rożnymi jego interfejsami jest bardzo kiepski.
  • Poziom 13  
    czyli radzicie podłączyć oba komputery kablami ethernet... czy wtedy może być szybciej? nawet jeżeli będzie te 12 Mb/s to może jakoś sobie poradze... dzięki bardzo za pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli oba komputery będą połączone przez karty sieciowe i dodatkowy switch to będzie 100Mb/s.
    Nie sprawdzałem doświadczalnie jaki jest transfer między 2 portami Ethernet Livebox'a.
  • Poziom 13  
    A jednak problem tkwił w kablach... :D
    Kiedy Podłączyłem oba kompy kablami ethernet to śmiga aż miło :D
    jeszcze raz dzięki za pomoc...
  • Poziom 16  
    Między 2 portami ethernet w liveboxie transfer jest ok, zbytnio nie odbiera od transferu przez tradycyjny switch - testowałem :)