Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Yamaha - problem z dźwiękiem przy wyłączaniu TV.

Kornat 07 Cze 2007 16:47 1455 1
  • #1 07 Cze 2007 16:47
    Kornat
    Poziom 1  

Posiadam TV Plazma LG 42PX3RV. Ostatnio dokupiłem do tego sprzętu kino domowe: Yamaha Amplituner RX-V1700 oraz odtwarzacz DVD o symbolu DVD-S1700.
    Kiedy słucham muzyki z płyty DVD czy oglądam film przy włączonym TV, wszystko jest ok, ale gdy wyłącze TV, wyłącza się też dźwięk, chociaż trwa dalej odtwarzanie, tzn. widać jak odliczany jest czas, a dodatkowo pojawia się napis PLAY i napis 1080i, a lampka HDMI z zielonej zmienia się na pomarańczową.
    Czy jest to prawidłowa sytuacja? Słyszałem, że po wyłączeniu TV nie powinien wyłączać się dźwięk, a jeśli się wyłącza co może być tego przyczyną?
    Dodatkowo ciekawi mnie druga sytuacja. Mam włączone tak jak wcześniej DVD i TV, bo skończyłem oglądać film. Zmieniam opcje na CD i wkładam płytę CD z muzyką, a następnie wyłączam TV, dźwięk znowu ginie na początku, ale włącza się co pewien czas, jest taki efekt przerywania muzyki jakby płyta była porysowana, ale nie jest. Poza tym sprawdzałem wiele innych płyt i sytuacja się powtarza.
    Po włączeniu TV wszystko powraca do normy, tzn. dźwięk znowu jest odtwarzany płynnie. Ewentualnie bez włączania TV zmieniam źródło sygnału na inne niż CD, a następnie z powrotem zmieniam na CD, w tym momencie wszystko działa ok.
    Sądzę, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.
    Proszę o podpowiedź co może być nie tak?! Jest to winna DVD czy TV?

0 1
  • #2 20 Cze 2007 16:23
    Bogdan58
    Poziom 32  

Sprzęt jest chyba źle podłączony. Proponuję DVD połączyć kablem światłowodowym ze wzmacniaczem, to powinno uniezależnić transmisję dźwięku.

Pozdrowienia.

0