Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Energoelektronika - garsc pytan.

pb88 08 Jun 2007 12:42 765 0
    pb88
    Level 10  
    Witam,

Szukalem odpowiedzi na ponizsze pytanie w internecie, ale poki co nic konkretnego sie nie dowiedzialem, wiec jezeli ktos zna odpowiedz i pragnie sie nia podzielic bylbym bardzo wdzieczny. Wszelkie linki do pomocnych materialow sa takze mile widziane. Prosze wybaczyc glupie pytania jestem kompletnym laikiem. Jezeli ktos mialby ksiazke pt ""Teoria sygnałów. Wstęp. Wydanie II" -- spis treści:" w PDF i moglby sie podzielic to prosze o kontakt!

PS Probowalem kupic ksiazke do tego przedmiotu ale bardzo trudno dostac cos konkretnego po polsku.

Oto pytania:

1) Czy uklad prostownika PWM moze pracowac w trybie pracy falkownikowej? Jezeli tak/nie z czego to wynika.

2) Czy mozna sterowac moca bierna pobierana z sieci przez prostownik PWM?

3) Jak wypada porownanie prostownika PWM i prostownika diodowego?

4) Jakie sa skutki wystepowania odsztalcony pradow w sieci zasilajacej i inne metody kompensacji tych odksztalcen w ukladzie filtra aktywnego rownoleglego do kompensacji harmonicznych pradu sieciowego.

5) W mojej ksiazce, mam tylko nastepujace rodzaje filtrow aktywnych: odkłócajacy, reaktancyjny, rezonansowy, wyjsciowy falownika. Czy filtr aktywny rownolegly to zupelnie cos innego?

6) czy prostownik sterowany z modulacja szerokosci impulsow nalezy do dzialu prostownikow o komutacji sieciowej?

pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się