Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Armada E500 - demontaż i naprawa

08 Cze 2007 22:10 5514 3
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z Compaq-iem Armadą E500. Próbuję zdjąć dolny plastik okrywający płytę główną, niestety coś go jeszcze trzyma, ale nie widzę żadnych śrub. Możliwe, że są pod naklejką z informacjami? (mniej więcej w tym miejscu trzyma).
    Jeżeli idzie o naprawę - notebook ten w pewnym momencie przestał działać, tj. brakuje zasilania. Nie działa ani z baterii ani z zasilacza. Wyczytałem gdzieś, że powodem tego jest bateryjka znajdująca się gdzieś na płycie głównej lub bezpiecznik. Sugestie ?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 31  
    Ta bateryjka może i pada ale nie powoduje totalnej śmierci laptopa:D
    Jaka reakcja na podłączenie zasilacza?
    W tych laptopach bardzo często padało gniazdo zasilania.
    Powodzenia :D
  • Poziom 10  
    Witam!Właśnie sam jestem po samodzielnej naprawie!Wymiana płyty głównej,ale nie odpalał,dopiero wyjęcie RAMU konkretnie jednej z uszkodzonych jak się okazało kości,płytki,okazało się strzałem w 10!
    Uszkodzenie RAMU nie pozwala na start,zero działania kompa,tylko świeciły się 3 diody ,które sygnalizują każdorazowe włączenie przyciskiem głównym!Polecam i zalecam srawdzenie lub podmianę pamięci, jezeli jest tylko wyposażony w jedną pamięć!POWODZENIA!Tadeusz z Krakowa
    Oczywiście Armada E500!
    A jeżeli chcesz koniecznie rozebrać to właśnie też miałem ten problem,okazało się że powodem są 2 śrubki jedna mocująca poprzez ekranik który z jednej strony jest wsuwany 2 wypustkami wsunietymi w górnej części do reszty zabudowy ekranującej płytę główną,to łatwo znaleść,a wdolnej cześci jest mocowany śrubką w dolnej części płyty na lewo nieco od środka.Prrzykręcony jest ten ekran i jednocześnie łączy masy ekranów.Druga śrubka to przykręcone jest gniazdo akumulatora albo,już nie jestem pewien,gniazdo stacji dyskietek,i jest stosownie w widocznym miejscu po wyjęciu akumulatora.Te 2 śrubki załatwiają problem z wyjęciem!No i oczywiście śruby te największe 2 mocujące port z tylnej częci obudowy a znajdujące się w środkowej części [sześciokątne największe]Jak bezie potrzeba to pisz!
    Proszę edytować ten post i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja) plus błędy.
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia".
    TONI_2003