Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z pierwszym przełączeniem na gaz - lanos 1.6 Elpigaz

08 Cze 2007 22:36 6686 13
  • Poziom 9  
    Coraz częściej mam problem w Lanosie 1.6 z pierwszym przełączeniem na gaz. Instalacja to Elpigaz Leonardo pro 01. Gdy próbuję zapalić samochód na postoju i przełączyć na gaz przegazowując, samochód gasnie. Pomaga dopiero kilka lub kilkanaście prób przełaczeń podczas jazdy pod obciążeniem (przy schodzących obrotach). Dzieje się tak tylko przy zimnym silniku, czyli po nocce lub po ok 8 godz stania. Jeżeli już się uda przełączyć na gaz, problem znika - można gasić i zapalać, zawsze zapali na gazie.
    Prosze podpowiedzcie gdzie szukać rozwiązania problemu, bo jest on uciązliwy, gdyz na benz auto za bardzo nie rwie się do jazdy (kangury że hoho), więc dziennie rano leci wiązanka :( Jak do tej pory został zmieniony filter gazowy, auto jeździ poprawnie, więc regulacja raczej zbędna, elektrozawory cykają przy próbie przełączenia (ale czy wszystkie??), czujnik temp odłączony (tylko obroty sa brane pod uwagę przy przełączaniu). To tyle co mogę wstępnie powiedzieć.
  • IGE-XAO
  • Poziom 34  
    Możliwe przyczyny . Niepewne styki na połączeniach elektrycznych instalacji gazowej. Zacinający się elektrozawór. Uszkodzony silnik krokowy gazu lub obwód jego sterowania (centralka). Uszkodzony reduktor. Uszkodzony emulator wtryskiwaczy (dwa paliwa).Uszkodzony zespół wielozaworu w zbiorniku gazu.
  • Poziom 10  
    Hello!
    Miałem ten sam problem. Sprawdź, jeśli możesz, co stanie się, kiedy wsadzisz auto do garażu na noc, moje autko po spędzonej nocy w zamknięciu działało idealnie, przeskok pb/LPG prawie znikomy. I w ten właśnie prosty sposób doszedłem, że to kable lub świeczki (wymieniłem na NGK razem z kablami). Widocznie wilgoć jaka pojawia się wieczorem i nad ranem powodowała lekkie przebicie WN, a przy gazie wystarczy mieć coś nie tak w WN i zaczynają się problemy :D
  • Poziom 12  
    u mnie pomogła, regulacja biegu jałowego na gazie.
  • Poziom 16  
    Zbyt wolno dociera gaz do mixera gdzieś masz przyblokowany przepływ.Najszybciej winny bedzie parownik.
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    Witam !!!
    Sprawdż zakres pracy sondy , i ważne jest to czy po przejściu na LPG gaśnie od razu mimo dodawania gazu i efekt mulenia i braku gazu , czy gasnie po przejściu a jak go prztrzymasz na obrotach to jest ok ?
    Przyczyn może być pare opisz dokładnie co sie dzieje

Pzdr :)
  • Poziom 16  
    Podczas rozruchu sonda bedzie zimna i wzkazania nic nam nie powiedzą.Problem dotyczy zimnego silnika i trzeba szukac miejsca w ktorym zmiana temp. powoduje znikniecie problemu.Dlatego stawiam na parownik.Można dodatkowo sprawdzic pozycje wyjsciową krokowca bo możliwe ze zamyka on dopływ gazu.Trzeba po prostu sprawdzic wszystkie mozliwe blokady w instalacji.
  • Poziom 14  
    Wlasnie przechodze przez dokladnie to samo i z ta sama instalacja/sterownikiem. Wrocilem dzisiaj od gazownika ale nie dal rady, zwala na elektryke lub caly sterownik bo nie zalacza elektrozaworu.

U mnie to objawia sie tak ze przy probie przelaczenia na gaz zdycha w momencie, 5 prob (rzadziej wystarczy jedna) i potem pali przez caly dzien jednak nagle nawroty lub ostrzejsze hamowanie i tez gasnie.

Mam tez jednak problem z obrotami wiec moze faktycznie porada o regulacji obrotow na jalowym a takze sprawdzenie WN pomoze.
  • Poziom 11  
    Też zaczeły mi się problemy z leonardo w audi 100 i to identyczne tylko że ja odpalam na gazie bo paliwo uszkodzone, tylko że ja próbuję kilkanaście razy odpalic zanim się uda , wiem że to nie przewody i świece bo mam nowe, a efekt jakby odcinało zapłon lub gaz.
    Zaczynam walkę z tą usterką w trakcie będę opisywał sukcesy.Ale będę zaczynał chyba od parownika bo chyba on nie podaje gazu , a krótkie rozruchy uzyskuję chyba na wstępnym wtrysku gazu bo słychać że podaje szprycę .
  • Poziom 14  
    u mnie jak i u spax okazalo sie ze silnik krokowy nalezalo wyczyscic/wyregulowac
  • Poziom 10  
    Mam lanosa 1.4 z fabryczna instalką gazową. niedawno zaczęły sie problemy bo poprostu zaczął gasnąć (w roznych okolicznościach- na biegu jałowym...) Czasami podczas jazdy, powiedzmy w momęcie wchodzenia w zakręt (wysprzeglenie silnika, redukcja biegu) albo poprostu- odpalenie (tutaj chodzi wlasciwie normalnie) i w momencie dodania gazu zdycha:)

Powiedzcie o co chodzi bo po kilku dniach gdy auto zachowywało sie normalnie problem powrócił... POZDRAWIAM
  • Poziom 10  
    Hmm, nie dodałem tylko że problemy również zdarzały się gdy przełączałem go na benzynie... Ale skoro mówisz ze prawdopodobieństwo tej usterki jest tak wysokie to trzeba działać;) Tylko jak byś mógł dać jakiś instruktaż to byłbym baaardzo wdzieczny (tzn. gdzie to lokalizować, jak sie do tego zabrać, o czym pamiętać i co robić;))
    Jeśli chodzi o jakieś dodatkowe obiawy czy obserwacje...- to mam wrażenie że na zimnym silniku jest OK, a problemy pojawiaja sie dopiero gdy silnik jest już podgrzany...

P.S. Żeby wyeliminować prawdopodobieństwo wystapienia błędu z silniczkiem biegu jałowego- to wymieniłem go na nowy i raczej nic to nie zmieniło.

Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedz / pomoc...