Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe opla sc202-Mozna podłaczyć disc-men

09 Cze 2007 19:55 2258 8
  • Poziom 11  
    Witam

Mam pytanie odnosnie radia samochoowego opla sc202 to radio jest na kasety i pomyslałem sobie ze fajnie by było podłączyc w jakis sposub do niego disc-men albo mp3, ale niewiem czy to mozliwe i najwazniejsze jak i gdzie:?:.Czy mugł by mi ktos powiedziec.
    Z góry dzieki!!!:arrow:[/u]

Moderowany przez chaka:

Proszę zapoznać się z regulaminem. Przeniosłem z Audio

• Poziom 19  
    można także "wyciągnąć sygnał" co równało by sie w głęboką analizę układów co wydaje mi się dla Ciebie trochę trudne ;) więc lepiej zakupić tą "kasetę" pracowałem już na czymś takim :) jeśli nie jesteś Audiofilem którego każdy szum denerwuje to myśle ze będzie to dla Ciebie najwłaściwszym rozwiązaniem ;) pozdrawiam KuczuŚ :)
  • Poziom 23  
    Niestety kasety-adaptery na tym radiu nie działają. Sprawdziłem dzis osobiście na 3 magnetofonach stacjonarnych i działa; niestety w Oplu nie. Normalne kasety odtwarza. Dziwne to ale prawdziwe.
  • Poziom 19  
    Hmm a próbowałeś zmieniać stronę kabelka bo można w dwojaki sposób włożyć kasete ? no dziwna sprawa z tym nie działaniem kaset. Może to jakiś inny Typ głowić albo coś? nie da się tego jakoś przystosować?
  • Poziom 23  
    Jak nie działają ? :) Ja miałem coś takiego kiedyś w firmówce w astrze, znajomy ma do teraz w vectra... To musi działać bo z punktu widzenia magnetofonu działa to identycznie jak taśma... głowica w nim rejestruje zmiany pola magnetycznego wytwarzane w tym adapterze i zmienia je na sygnały elektyczne a te są poprzez głośniki odtwarzane jako dźwięk. Nie widze powodu by akurat w tym radiomagnetofonie miało nie grać. Hmm chyba, że jest jakieś mechaniczne zabezpieczenie i sprzęt testuje prędkość obrotową rolek napędowych, ale raczej to nie to.

ps. Teraz przynajmniej w UK coraz polularniejsze robią się radia samochodowe całkiem bez CD a za to z pełną i łatwą integracją z Ipod-em Apple. Bardzo wygodna i fajna sprawa. Np: Alpine.
  • Poziom 23  
    No nie działa. Sprawdzałem na wszystkie sposoby. Kaseta działa na innych magnetofonach np. na Pionku CT-W620R czy radiomagnetofonie Klaudia itp. W Corsie na SC202 nie. Słychać że mechanizm się kręci. Dodam że zwykłe kasety odtwarza bez kłopotu. Może ktoś miał jakieś doświadczenia tego typu?
    Kaseta jest takiego typu jak na zdjęciu.
  • Poziom 16  
    pozostaje transmiter fm. i po klopocie.
  • Poziom 19  
    w sumie ostatnio także u mojej Virtualnej znajomej nie działała kaseta, no i pisałem jej żeby zmieniła strony, no i to dało tylko tyle ze jak wszystko było na max, to z głośników tak jakby ze słuchawek. Moim zdaniem to zależne jest od odległości tego mechanizmu, bo to by było innego skoro odtwarza ale bardzo cicho? Musiałbyś spróbować jakoś rozebrać radyjko i sprawdzić odległość i ewentualnia mechaniczna jego zmiana. Może w tym tkwi problem ? Może ktoś miał tego typu problem też? temat bardzo Ciekawy i nie u jednej tylko osoby takowy.
  • Poziom 23  
    Poki co nie doszedłem do żadnych wniosków, radia nie bede wyjmował bo za duzo zachodu i nie chce mi się. Ale nei wierzę że nikt nie miał podobnych problemów.