Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który z telefonów wybrać? Jakie są ich wady i zalety?

neoox 09 Cze 2007 20:14 1573 11
  • #1 09 Cze 2007 20:14
    neoox
    Poziom 12  

Witam wszystkich. Mam dylemat, który telefon wybrać:
    - SE W800i,
    - Nokia 6288,
    - Nokia e50,
    - Samsung SGH-Z400,
    - Nokia N70,
    Wiem, że mimo podobnego przedziału tych telefonów, różnice są bardzo wielkie. Podstawowym atutem Nokii jest Symbian i to praktycznie dyskwalifikuje pozostałe telefony z listy. Proszę jednak o popatrzenie na te telefony troszke krytycznym okiem. Wymienienie ich wad i zalet. Byłbym szczęśliwy, gdyby wypowiedzieli się posiadacze w/w telefonów. Moim obecnym telefonem jest Nokia 6230 (po nieudany LG C3310) i cenie w niej niezawodność i wytrzymałośc baterii. Bardzo podoba mi się całokształt N70 jednak bateria pozostawia chyba troszke do życzenia. Pozdrawiam wszystkich. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Jeżeli istnieje jakiś telefon zbliżony do wymienionych w podobnej cenie to proszę o sugestie.

0 11
  • Pomocny post
    #2 09 Cze 2007 20:23
    grabkaster
    Poziom 13  

Witaj
    Wg mnie to z tych telefonow ktore wymieniles jest nalepsza nokia e50 duzo funkcji, symbian, i bateria trzyma dluzej niz w n70 bo w koncu nokia e50 to jest bardziej telefon biznesowy. A spoza tej listy fajny jest sony ericsson W810i bateria nawet dosyc trzyma pod warunkiem ze zostala dobrze sformatowana. Brak joya wiec nie ma problemu ze siadzie bardzo fajny czytelny wyswietlacz 262tys kolorow telefon jednym slowem super.
    pozdro

0
  • #3 10 Cze 2007 16:13
    neoox
    Poziom 12  

Dziękuje za odpowiedź. Prosze o więcej komentarzy, gdyż jeden to troszke za mało, a decyzja jest ważna. Zainteresował mnie też telefon Nokia 6288 i nasuwa się jedno pytanie: czy ma on Symbiana ? Na innych forach piszą, że tak, że nie, że niewiadomo. Proszę o wypowiedź kogoś kto posiada w/w telefon.

0
  • #5 11 Cze 2007 00:34
    MovilCom
    Poziom 12  

neoox napisał:
    Witam wszystkich. Mam dylemat, który telefon wybrać:
    - SE W800i,
    - Nokia 6288,
    - Nokia e50,
    - Samsung SGH-Z400,
    - Nokia N70,
    Wiem, że mimo podobnego przedziału tych telefonów, różnice są bardzo wielkie. Podstawowym atutem Nokii jest Symbian i to praktycznie dyskwalifikuje pozostałe telefony z listy. Proszę jednak o popatrzenie na te telefony troszke krytycznym okiem. Wymienienie ich wad i zalet. Byłbym szczęśliwy, gdyby wypowiedzieli się posiadacze w/w telefonów. Moim obecnym telefonem jest Nokia 6230 (po nieudany LG C3310) i cenie w niej niezawodność i wytrzymałośc baterii. Bardzo podoba mi się całokształt N70 jednak bateria pozostawia chyba troszke do życzenia. Pozdrawiam wszystkich. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Jeżeli istnieje jakiś telefon zbliżony do wymienionych w podobnej cenie to proszę o sugestie.

1.N70 moim zdaniem telefon za duzy (chociaz wyswietlacz duzy do navigatora fajny)
    2. E50 telefon maly, symbian, wszystkie charakterystyki jak N70 plus to ze sam nam czyta maile y sms (mozliwosc zainstalowania blackberry mail lub innego puszmaila) wada jest to ze nie posiada klawiatury y wyswietlacz naprawde maly (rozdzielczosc wysoka), najprawdopodobniej zbliza sie najbardziej twym oczekiwaniom
    3. 6288 to rupiec duzy, bez systemu operacyjnego osobiscie twierdze ze nic specjalnego
    4. SE fajny fon do muzyki
    5. Samsung fajna zabawka

mialem e50 bylem zadowolony(naprawde malutki), ale z braku klawiatury wrocilem do E61, N70 zamienilem w swiom czasie na N80, moja zona wlasnie zmienila samsunga na D900, do SE zawsze bylem przekonany bardziej niz do noki, naprawde mialem ich wiele, na nokie E61 przeszedlem po blackberry (uzywam maile w pracy),

Dodano po 47 [sekundy]:

neoox napisał:
    Dziękuje za odpowiedź. Prosze o więcej komentarzy, gdyż jeden to troszke za mało, a decyzja jest ważna. Zainteresował mnie też telefon Nokia 6288 i nasuwa się jedno pytanie: czy ma on Symbiana ? Na innych forach piszą, że tak, że nie, że niewiadomo. Proszę o wypowiedź kogoś kto posiada w/w telefon.

Nie ma SYMBIANA

0
  • #6 11 Cze 2007 07:56
    tele_sim
    Poziom 33  

Ja brałbym Nokie E50.
    Następca legendy 6310i

0
  • #7 11 Cze 2007 09:33
    MovilCom
    Poziom 12  

tele_sim napisał:
    Ja brałbym Nokie E50.
    Następca legendy 6310i

Dlaczego uwazasz ze to nastepca 6310i????

0
  • #8 11 Cze 2007 19:16
    neoox
    Poziom 12  

Dziękuje ponownie za odpowiedzi. Wybór padł na już na 99,9 % na Nokie e50.
    MovilCom proszę nie rób offtopica. Dlaczego uważany za następce ? Poczytaj na stronie Nokii to ich wersja.
    Jeszcze zadam jedno pytanie, czy pełen nowy zestaw Nokia e50 simlock ERA za 580 pln to godziwa cena ?

0
  • Pomocny post
    #9 11 Cze 2007 19:50
    tele_sim
    Poziom 33  

jESli korzytasz z sieci Era to tak średio. u Nas w meiscie komisy płaca 550 za orange. Pozdrawiam

0
  • #10 13 Cze 2007 20:51
    neoox
    Poziom 12  

Mam jeszcze jedno pytanie. Co zagra lepiej z e50 (głośniej i czyściej):
    - Nokia AD-15 + Creative EP-630,
    - Nokia HS-20 AD-41,
    Proszę o wypowiedzi osoboby, które miały kontakt z w/w zestawami.

0
  • #12 23 Cze 2007 09:49
    neoox
    Poziom 12  

Po długich rozważaniach wczoraj kupiłem nową Nokie 3250 XM.
    Pozdrawiam wszystkich, którzy wypowiedzieli się w temacie.
    Zamykam.

0