Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć słuchawkę starego telefonu do telefonu komórko

mieshco 09 Jun 2007 21:42 2012 4
    mieshco
    Level 10  
    Witam
    Posiadam radiotelefon z końca lat 80-tych montowany w samochodzie razem z centralką. Mam zamiar przerobić samą słuchawkę w ten sposób, abym mógł za jej pomocą korzystać z telefonu komórkowego. Zamierzam po prostu podłączyć do słuchawki kabel z przeciętego przewodu od zestawu słuchawkowego (do nokii na wejście mini jack). Czy ktoś wie czy jest to możliwe i jak możnaby podłączyć tak aby korzystać oprócz słuchawki z zestawu głośnomówiącego wbudowanego w mój zabytkowy radiotelefon? chciałem też wykorzystać wyświetlacz w tym radiotelefonie ale to wymagałoby juz oddzielnego zasilania i sterowania a to juz chyba dla mnie za skomplikowane.
    any56
    Level 39  
    Dobry pomysł do "skończenia" komórki...
    mieshco
    Level 10  
    Prosze o odpowiedz. Bardzo mi zalezy na tej konstrukcji
    puszak
    Level 28  
    a w tej sluchawce jakie sa zastosowane przetworniki?
    najlepiej by blo jakbys do tej sluchawki wsadzil mic pojemniosciowy najlepiej od zestawu sluchawkowego no i glosniczek takze od tego zestawu
    pozdro
    mieshco
    Level 10  
    Dziekuje za odpowiedz.
    Niestety nie mam schematu tego telefonu a oznaczenia na tych przetwornikach sa nieczytelne. Moge jedynie powiedziec ze sa duze membrany srednicy okolo 4 cm, identyczna obudowa glosnika i mikrofonu.
    Myslalem nad podlaczeniem z zestawu słuchawkowego, lecz domyślam się, że będzie problem z czułością mikrofonu i głośnością głośnika a nie wiem jaki dobrać wzmacniacz.

Pozdrawiam