Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm samochodowy wyprany pilot

Suchy48 10 Jun 2007 09:37 4790 7
Tespol
    Suchy48
    Level 14  
    Witam kupilem auto z zamontowanym alarmem i centralnym zamkiem sterowanym pilotem i przez przypadek wypralem pilota w 80 stopniach w pralce oczywiscie pilot przestal dzialac dioda mruga ale nie steruje po rozebraniu pilota odczytalem na plytce numer 0392276 a symbol P100 szukam fachowej porady czy mozna jeszcze cos z tym pilotem zrobic albo czy mozna cos takiego kupic oczekuje wszelkiej porady pozdrawiam
  • Tespol
    emeryt2
    Level 42  
    Witam. Pierwsze,to trzeba dostać sie do centralki i na niej odczytać typ i inne dane,dopiero do tego dobierać pilota.Pozdrawiam.
  • Tespol
    Suchy48
    Level 14  
    mi bardziej chodzilo o naprawe czekam na jakas pomocna dlon co tam moglo sie uszkodzic
    emeryt2
    Level 42  
    Witam.Rozbierz pilota.Przemyj delikatnie ścieżki benzyną ekstrakcyjną,może to coś pomoże.Jest nadzieja ,gdyż z opisu wynika,ze układ pracuje.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Zmacio
    Level 26  
    Suchy48 wrote:
    szukam fachowej porady czy mozna jeszcze cos z tym pilotem zrobic

Wylutuj elementy, umyj płytkę denaturatem, posprawdzaj, czy nie zostały uszkodzone ścieżki, gdzie potrzeba to pocynuj i wlutuj nowe mikroprzełączniki, a jeśli jest trymer również wstaw nowy. Podejdź do auta i kręcąc trymerkiem (jeśli jest) spróbuj złapać zasięg.
    Bardziej fachowej rady nie potrafię ci udzielić.
    Ja bym wziął centralę na stół wpiął się w odbiornik i sprawdził na oscyloskopie zestrojenie pilota z alarmem.
    Możesz mieć również uszkodzonego scalaka w pilocie. To, że mruga dioda nie znaczy wcale, że scalak jest sprawny.
    Życzę powodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem napisać, że wylutowane elementy masz wlutować. :D
    Suchy48
    Level 14  
    codzienie pracuje do pozna jeszcze do tego wszystkiego mam remont w domu ale w sobote sie zmobilizuje i zrobie to co napisales i napisze czy osiaglem jakis efekt dzieki za odpowiedz

pozdrawiam
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A mi sie wydaje, że pierwsza rada Emeryta była jak najbardziej trafiona! Jeśli na pilocie nie ma żadnych napisów identyfikujących alarm, to należy dobrać się do centralki i na niej znaleźć co to za sprzęt. Możliwe, ze uda się dokupić nowego lub sprawnego pilota i po prostu go wprogramować. Bo takie ręczne rozlutowanie i lutowanie płytki pilota może ją do końca ubić. Ja nie demontował bym jej, tylko dokładnie posprawdzał miernikiem. Choć po tak długotrwałej kąpieli nie wróżę mu poprawnej pracy...
    solecki.m
    Level 26  
    A jak wyglądają ścieżki miedzi na laminacie?
    Odparzyło je, czy zostały?