Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrówka sony DSC-S600 "access" na wyświetlaczu

darekb1 10 Jun 2007 16:52 2466 7
Optex
    darekb1
    Level 15  
    Witam, mam problem z aparatem Sony DSC-S600- gdy go włączę pojawia się napis access, nie wysuwa obiektywu i tylko słychać jakby chciał go wysunąć a nie mógł, i tyle jego pracy, chcący go wyłączyć muszę wyjąć bateria... co mogę z tym zrobić??
  • Optex
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Jeżeli aparat jest po gwarancji to rozebrać i zobaczyć co się dzieje z mechanizmem obiektywu, pewnie coś wpadło i zacina obiektyw lub uszkodziły sie zębatki - a jak na gwarancji to do serwisu !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Optex
    darekb1
    Level 15  
    hmm mam już go rozebranego i nie wiem jak zregenerować optykę:/ bo tak jaby tak coś w srodku nie grało...
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Trzeba rozebrać obiektyw - tu jest link do opisu różnych aparatów i dokładne zdjęcia mechanizmów, zawsze można coś podejrzeć http://www.artecdesign.ee/~jan/ - przy obiektywie z boku są takie malutkie kółka zębate i penie tam się coś wyrobiło ( lub wpadło w sam obiektyw i go blokuje ) !
    Pozdrawiam !
    Robert
    darekb1
    Level 15  
    ok w piątek wracam do domu więc się mu dokładniej przyjrzę:) i dam znać co dalej, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi to bardzo bym prosił:)
    kuflik
    Level 12  
    jak dla mnie to typowy objaw na uszkodzenie switcha, czyli czujnika otwarcia przeslony. częste w tej zabawce.
    darekb1
    Level 15  
    i jak sobie z tym poradzić?? bo problem w tym że jak jest rozebrany to dzieje się to samo:/
    darekb1
    Level 15  
    Witam, switche są ok, problem tkwi w samym mechanizmie obiektywu... rozbierał go ktoś ?? bo planuję to zrobić ale wolałbym żeby mi ktoś wcześniej co pradził jeśli robił już z czymś takim...