Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat kombi 2.0 16v na komputerze - same problemy!!!

10 Cze 2007 16:52 1134 1
  • Poziom 1  
    Witam!
    Mam prożbe o pomoc w wykryciu usterk(ek).
    Jak go kupiłem to komputer nie chodził za dobrze, to znaczy raz chodził i pokazywało sie coś na wyświetlaczu raz nie, ale ogulnie auto jeżdziło.
    Przypuszczalnie był to akumulator, tak myślałem, wymieniłem i nic, czasem świeciły się kontrolki np. od oleju chociasz wszystko było ok. wskazowki zegarów nie chodziły slbo chodziły jak chciały. Obecnie auto nie jeżdzi, pali wchodzi na obroty (duże) jak sie gazu odejmie to czasem zgaśnie ale żadko, jeżdzi ale tylko na jedynce i małych obrotach, przy dodaniu gazu gaśnie. Na jednum wyświetlaczu świeci się CE, nie pokazuje kilometrów, a wskazówka prędkościomierza po podłączeniu akumulatora jedzie na maxa, zamyka licznik :). Dodam że cały czas chodził dobrze aż do tej usterki wcześniej ani nie przerywał ani nie miał żadnych innych niepokojących objawów.
    Prosze o pomoc i podpowiedzi.
    Z góry dzięki. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam.Prawdopodobnie przyczyna bedzie jakis czujnik i stawiam na czujnik halla w aparacie zaplonowym bo tez mialem problemy z odpalaniem i obrotami a co do wskazowki to poszukaj bo bylo opisywany problem.

Dodano po 6 [minuty]:

Sprawdz jeszcze czujnik temperatury cieczy umieszczony w bloku od strony aparatu zaplonowego. mialem przypadek ze passat plywal na obrotach i za nic nie mozna bylo mu zrobic. Po podpieciu sie i sprawdzeniu bledow wyszedl wlasnie blad czujnika temp. Podmienilem az trzy i dopiero ten trzeci byl naprawde ok autko odzyskalo plynnosc obrotow. Problem jest w tym ze jak masz uszkodzony czujnik temp to komputer widzi ze temp jest np 20 C i nie zmienia jej czy jest zimny czy cieply silnik.