Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 '97 nie można otworzyć drzwi

10 Cze 2007 17:18 8864 14
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Problem jak w temacie nie wiem czy mechaniczny czy elektryczny.
    Usterka dotyczy drzwi tylnych po stronie kierowcy-nie można otworzyć
    Przy próbie otwierania centralnym widać że próbuje otworzyć te drzwi ale tak jakby nie dawał rady.
    Pytanie jak te drzwi otworzyć? (szarpanie za cięgno przez szybę nic nie daje)
    model C5
  • Poziom 34  
    Wygląda to na uszkodzenie mechaniczne. Spróbuj się skontaktować z serwisem awaryjnego otwierania pojazdów. Jeżeli nic nie poradzą to bez uszkodzenia tapicerki będzie ciężko.
    w ASO krzyknęli taką cenę że na szrocie to bym komplet drzwi na całe auto kupił
    Psucie tapicerki też chcę ominąć bo skórzana
    Jakiś sposób musi być (tylko jeszcze go nie znam :D)
    Zenon407 gdyby dało radę zdjąć tapicerkę to bym wam głowy nie zawracał
  • Moderator Samochody
    Miałem ten sam problem w passacie b5, i mimo że udało mi się zdjąć tapicerke nic nie wykombinowałem :(, wkońcu przyszła żona właściciela która nie wiedziała że nie idzie ich otworzyć i poprostu otworzyła :),
    może i tobie tak się uda ;)
    i właściciel i jego żona nie otworzyli więc może jakieś inne propozycje
    A jak do tej pory kombinowałeś? Może drzwi zostały zatrzaśnięte z jakimś "wkładem" między nimi a autem. Spróbuj docisnąć drzwi do auta i wtedy próbuj otworzyć.
  • Poziom 43  
    Kombinuj cos z odchyleniem tapicerki,to chyba jedyne wyjscie.Robie w amerykanach i czesto mam do otwarcia zatrzasniete klapy,drzwi ale tam jest to poskladane tandeciarsko i nie ma wiekszych problemow z dostaniem sie do zamka przez tapicerke.
    Dla ciekawostki:klient zostawil auto na swiatlach i padl aku.Z pilota central nie dzialal a nie mial w drzwiach zadnego zamka,przywiezli go na lawecie i trzeba go otworzyc.Skoro stal na swiatlach to ma wlaczone nadal,podalem zasilanie przez podswietlenie rejestracji i central otworzyl
    między drzwiami nic nie ma.
    Były różne systemy szarpania, dociskania, pchania od środka, ciągnięcia za cięgna przez otwartą szybę. Już pomysłów nie mam
  • Poziom 12  
    goldwinger napisał:
    Problem jak w temacie nie wiem czy mechaniczny czy elektryczny.
    Usterka dotyczy drzwi tylnych po stronie kierowcy-nie można otworzyć
    Przy próbie otwierania centralnym widać że próbuje otworzyć te drzwi ale tak jakby nie dawał rady.
    Pytanie jak te drzwi otworzyć? (szarpanie za cięgno przez szybę nic nie daje)
    model C5

Witam, czy poradziłeś sobie z tym problemem ??, mam dokładnie taki sam, nawet te same drzwi.
    pzdr
    Za którymś tam razem udało się że centralny pchnął lekko kołek i udało się wyjąć
  • Poziom 21  
    czasem linka od klamki wewnetrznej pozostanie w pancerzu jak przy otwarciu(nie wroci) ciagnac za dzwignie w zamku,wtedy tez nie da rady otworzyc,czesta przypadlisc w autach vw,odchylic tapicerke,cofnac linke
  • Poziom 12  
    Taka głupia sugestia: może ten zamek zamarzł i potrzebuje ciepłego garażu?? Zważając że gdzieniegdzie w kraju jest mróz;)
    Tam problem polegał na tym że plastyk trzymający cięgno pękł
    troche to dawno było nie pamiętam dokładnie
  • Poziom 12  
    KOGUT111 napisał:
    Taka głupia sugestia: może ten zamek zamarzł i potrzebuje ciepłego garażu?? Zważając że gdzieniegdzie w kraju jest mróz;)

to odpada, bo to stało się jeszcze jak nie było mrozów, potem podczas wykonywania testów elementów vag-iem drzwi otworzyły się i było jakiś czas dobrze a teraz jak się zamkneły to już nic nie pomaga, do tapicerki drzwi nie ma jak się dobrać (audi a6 99r) chyba że ktoś ma jakiś sposób na jej odchylenie ??
  • Poziom 2  
    Witam
    Mieliśmy podobny przypadek w audi a4 zablokowane były tylne drzwi od kierowcy w dodatku nie odsuwała sie szyba okazało sie że przyczyną tej awari były urwane dwa przewody w gumowej osłonie od drzwi do słupka.
    Po zmostkowaniu przewodów centralny zamek oraz szyba działa.

Serdecznie pozdrawiam i jeśli miał by ktoś taki przypadek to warto sprawdzić!