Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EW 1248W nie reaguje i blokada drzwi

WAB67 10 Jun 2007 18:06 13584 6
    WAB67
    Level 2  
    Witam wszystkich
    Przeszukałem forum i nic nie znalazłem, więc proszę o pomoc.
    W mojej pralce wysiadła pompa, więc ją rozebrałem, przymocowałem poluzowany wirnik, podłączyłem wszystko jak było i lipa. Po załączeniu pralka zwraca E90. Przeczyściłem styki przy pompie i błąd zniknął a panel starowania ożył i umożliwił wybór programu. Niestety wybrany program nie dał się wystartować bo przycisk start nie reaguje i cały czas mruga, na dodatek kilka razy zastukał elektromagnes i zablokowały się drzwi (pomarańczowa dioda się stale świeci). Czy jest na to jakiś sposób?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Może dodam, ze pralkę rozbierałem z dużą ostrożnością, oczywiście po spuszczeniu wody. Suszarka na ten problem też nie pomogła.
    staszekf
    Level 33  
    Silnik pompy należy wymienić na nowy,ponadto wysusz solidnie silnik pralki.Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    WAB67
    Level 2  
    Witam ponownie
    Dziś rano pralka trochę zmieniła zachowanie. Nie zwraca już błędu E90. Po wklepaniu kodu z nalepki jako ostatnio zapamietany błąd zwraca E00.

Dziś wygląda to tak: po włączeniu zasilania pojawiają się trzy pionowe kreseczki i można wybierakiem wybrać program. Czyli jest niby prawidłowo. Wyświetlacz oraz diody też prawidłowo pokazują konfigurację wybranego programu. Ale podczas tej operacji, stale cyka elektromagnes blokady (jeżeli drzwi są otwarte). Jeżeli drzwi są zamknięte, to blokada rygluje drzwi.
    Potem, po wciśnięciu start jest już nienormalnie. Pralka nie startuje tylko wyświetlacz rozpoczyna odliczanie co sekunda w dół od czasu na wyświetlaczu przewidzianego na realizację wybranego programu do wartości 1. I dalej nic. Ma ktoś jakiś pomysł?

Dziękuję za wsparcie, kązde słowo się liczy, ja tu o życie walcze, bo dzieciaki od babci wróciły po długi weekendzie i trzy torby szmat do prania ... :(
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    WAB67
    Level 2  
    Nic nie pomogło. W takim razie się poddaje i dzwonię do serwisu. Nawiasem mówiąc: od czego padł moduł sterujący? Czyżby od mojej amatorskiej próby naprawy pomp? Rozebrałem tylko pompy cyrkulacyjną i spustową.
    Pozdrawiam wszystkich i dziekuję za pomoc.
    WAB67
    Level 2  
    Witam wszystkich ponownie.
    Jestem po wizycie serwisu, więc melduję.
    Uszkodzony jest moduł, prawdopodobnie wskutek zalania powstałego podczas położenia pralki na bok. Czyli mogę sobie sam podziękować, bo to ja tę pralkę położyłem na boku, żeby zajrzeć do pompy :)
    Niestety moje doświadczenie w naprawie pralek nabywałem podczas napraw starego polara, któremu takie traktowanie nie szkodziło :).
    Ponadto silnik pompy do wymiany, no i silnik bębna, wg serwisanta, jest już na wyczerpaniu, nie dawał mu więcej niż 6 miesięcy.
    To wszystko, dziękuję wszsytkim za pomoc.
    Wit

ps. ten electrolux był kupiony w kwietniu 2002 r. Trochę za szybko zaliczył zgon ... jak na sprzęt z nienajniższej półki (cena zakupu to ok 3200 pln)