Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o takim kinie dom Onkyo TX-SR674+Usher_Mini+Taga

emjot27 10 Cze 2007 19:44 1754 7
  • #1 10 Cze 2007 19:44
    emjot27
    Poziom 2  

Witam Was po raz pierwszy.
    Postanowiłem kupić sprzęt audio do domu. Mam już telewizor i DVD Philipsa, dlatego rozglądałem się za amplitunerem i zestawem głośników 5.1
    Znajomi poradzili mi, abym wybrał się do jednego ze sklepów w moim mieście, gdyż słyną oni z profesjonalnej i miłej obsługi. Rzeczywiście nie zawiodłem się, zostałem przyjęty bardzo miło i profesjonalnie (zaznaczam, ze nie znam się na takim sprzęcie, więc całkowicie oddałem się w ich ręce). Opisałem im tylko mój pokój który ma 26 m2, i ogólnie jest stosunkowo zagracony, gdyż każda ściana jest wypełniona to meblami lub przez okno albo drzwi. Powiedziałem też, że chciałbym zestaw kina za max 4 tyś zł razem z amplitunerem i byłbym zainteresowany frontami stojącymi, coś cały system jak JBL Balboa SYSTEM. Na początek panowie odradzili mi ten zestaw i ogólnie zaproponowali mi przy takim rozstawieniu mebli jaki mam w pokoju głośniki mniejsze niż mój zamysł. Ogólnie zaproponowali mi coś takiego:

Fronty: USHER MINI S-520 II
    Surround: TAGA TAV 605
    Subwoofer: TAGA TSW-100
    Amplituner: ONKYO TX-SR674

Słuchałem całego zestawu chyba z dobrą godzinę, puszczając głównie swoją ulubioną muzę, czyli: muzyka instrumentalna i filmowa (sountracki z filmów: Dzieci Duny, Władca Pierścieni,) Czy taką muzę jak Enigma, Mike Oldfield Tubular Bells 2, Po za tym Linkin Park czy trochę muzyki POP a nawet techno w stylu ATB.

Na pierwszy rzut oka byłem zachwycony czystością brzmienia tych głośników, ale w niektórych momentach spodziewałem się trochę większych basów. Nawet jak podłączyliśmy subwoofer i zwiększyliśmy moc basów, to i tak wg mnie nie były one takie jakie sobie wymarzyłem, tym bardziej kiedy dowiedziałem się, że za ten zestaw musiałbym zapłacić znacznie więcej niż to sobie na początku założyłem gdyż około 5 tyś zł.

Jestem w stanie tyle zapłacić, ale marzą mi się takie basy jakie miały kiedyś stare dobre wieże Technicsa, (takową posiada mój brat) i odkąd słuchałem na nich moje ulubione kawałki, żaden sprzęt muzyczny jak do tej pory nie zachwycił mnie tak swoim brzmieniem. Dlatego, proszę poradźcie mi, czy za taką kwotę opłaca się kupić (i czy warto?) to co mi zaproponowali Ci Panowie z sklepu, czy może mam szukać gdzie indziej i nie koniecznie tak drogo?

Znajomy, polecił mi zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.5 9.1 9CS 9SW150 plus jakiś amplituner Yamahy. Tylko jaki, ten ONKYO TX-SR674 przypadł mi nawet do gustu, ale czy ładnie by grał z tym zestawem kolumn. W tym tygodniu zamierzam, spróbować znaleźć jakiś sklep, gdzie bym mógł przesłuchać ten zestaw. A może doradzicie mi coś innego? Dla mnie ważne są czyste i mocne basy, takie, że jak w jakimś utworku muzycznym grają na na bębnach niczym Indianie ;) to czuć je aż w żołądku...

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

0 7
  • #2 10 Cze 2007 23:01
    maniek2591
    Poziom 19  

moim zdaniem troszke drogo,ja ostatnio instalowalem yamache,byl kupiony w euro agd promocja 2990 i naprawde odsluch bardzo dobry,amplituner ma duzo mozliwoci ustawien,szczegolnie tyly pracuja bardzo efektywnie ,bas tez byl bardzo dobry,takze yamacha jest w dostepnej cenie i zaplacisz za caly zestaw z glosnikami a efekt jak dla mnie bardzo dobry,niestety nie dysponuje symbolem ale trzeba podejsc do euro agd,ten sprzet nie idzie jak cieple bulki wiec jest w czym wybierac ale za 3000 ja bym byl zadowolony,kolega ma onkyo i jakies JBL i tez wyplacil kolo 7000 i jak uslyszal ta yamahe to wystawil onkyo na allegro,pozdrawiam

0
  • #3 11 Cze 2007 08:27
    Pablo1964
    Moderator

Nie oczekuj po amplitunerze KD brzmienia w muzyce na poziomie wzmacniacza stereo. Amplituner wielokanałowy zabrzmi zawsze na poziomie 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereofinicznego. Wynika to z konstrukcji - większa liczba końcówek mocy, wbudowany tuner, funkcje dodatkowe itp. W zeszłym roku chciałem kupić kino, które zagra nie gorzej od mojego starego Technicsa SU-V300 (najniższa półka w stereo) i dopiero H/K AVR 435 wraz z kolumnami JBL Northridge spełnił moje oczekiwania.

0
  • #4 11 Cze 2007 10:53
    emjot27
    Poziom 2  

Na początek, dzięki za zainteresowanie tematem :D

Pablo1964, trochę przeraża mnie Twoje stwierdzenie, ale jestem skory to zrozumieć, że amplituner do kina domowego musi się bardziej "napocić" niż amplituner stereo z 2 głośnikami. Mimo wszystko, wydaje mi się, że te frontowe głośniki Ushera, które mi polecili Ci sprzedawcy, po prostu są za słabe na "wydudnienie" takich basów, jakie by mnie satysfakcjonowały. Swoją drogą, subwoofer Taga też nie nadrobił tej zaległości, więc może coś innego, może jest jednak taki sprzęt w takiej kwocie (czyli do max 5 tyś zł) który zadudni jak należy ;) Pisałeś o tym, ze masz zestaw JBL Northridge i amplituner H/K AVR 435. Z tego co widzę, amplituner jest nie na moją kieszeń :|, bo około 3,5 tyś, ale może te kolumny spiąć z czymś innym? Napisz mi jeszcze jeśli możesz to jaki konkretnie zestaw kolumn masz u siebie? ten -> JBL Northridge Movie 1 bo jeżeli tak, to bym mógł go wziąśc pod uwagę. Na necie stoi za jakieś 3100 PLN, jakby znaleźć do niego jakiś amplituner za 2000 PLN, to by było git ??

Ciekawie mnie też jeszcze jedno, (zaznaczając, że nie znam się na sprzęcie) odnośnie Twojego amplitunera, gdy zerknąłem w jego specyfikację, widzę, że ma na wyjściu 7x65 W a kolumny posiadają znacznie więcej, czy to nie jest marnowanie mocy tych kolumn? Amplituner nie powinien być "mocniejszy"? (jeszcze raz sorry, jeżeli zadaję idiotyczne pytanie, gdyż w tej kwestii jestem lamer ;) )

maniek2591- Napisałeś, że proponujesz mi jamahę , ale masz na myśli tylko sam amplituner, czy jakiś konkretny zestaw razem z kolumnami. Znajomy, również mi polecał amplituner jamahy, twierdząc, ze są lepsze na pewno od Onkyo. Pytanie tylko brzmi, z czym go spiąć?

Po za tym, jakich producentów mam unikać w tym przedziale cenowym. Ponawiam prośbę o skomentowanie tego zestawu jaki mi polecili w tym sklepie, a także tego co mi zaproponowali znajomi czyli zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.5 9.1 9CS 9SW150 plus jakiś amplituner Yamahy.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

0
  • #5 11 Cze 2007 15:26
    Pablo1964
    Moderator

Mam fronty E100, EC25, E10. Słuchałem E90 i E80 ale E100 najlepiej zagrały z tym amplitunerem. Moc kolumn powinna nieco przewyższać moc wzmacniacza - E100 mają 125 W, więc jest OK. http://www.rb.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=455 Nie porównuj mocy Harmana z mocą innych producentów - oni stosują inne kryteria pomiaru mocy. Jeśli masz wątpliwości - porównaj moc pobieraną z sieci. Jeżeli chcesz napędzić E100, musisz dysponować amplitunerem o co najmniej porównywalnym poborze mocy do AVR435.

0
  • #6 11 Cze 2007 17:19
    emjot27
    Poziom 2  

Pablo1964 napisał:
    Mam fronty E100, EC25, E10. Słuchałem E90 i E80 ale E100 najlepiej zagrały z tym amplitunerem.

WOW, no nie dziwie, się, że zagrały najlepiej...ich cena nie należy do najmniejszych ;) plus taki drogi amplituner...to musi wymiatać... Powiedz, mi, skro słuchałeś E90 to czy były dużo gorsze od Twoich E100? Podobają mi się te E90, bo nie są za duże. Napisz, mi czy mają porządne basy? Co sądzisz w ogóle o takim zestawie jak ten tutaj i za tą cenę:
    http://audioplaza.pl/product_info.php?products_id=602

Jaki by można dopasować do nich amplituner?? ale w przedziale cenowym do max 2 tyś zł. :/
    http://www.skapiec.pl/site/cat/27/filtr

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź ;)

0
  • #7 11 Cze 2007 20:12
    Pablo1964
    Moderator

Mają dobry bas, ale tego musisz sam posłuchać, bo to pojęcie względne. Jeżeli zdecydujesz się na JBL, chcąc zmieścić się w budżecie, sięgnij po niższy model Harmana, one razem brzmią naprawdę świetnie (koniecznie posłuchaj!). Jeżeli chcesz kupić tanio dobrą konfigurację, skocz na http://www.hdtv.com.pl/forum/ i nawiąż kontakt z forumowiczem o nicku Blackninja. On sprzedaje ten sprzęt, ma sporą wiedzę i świetne ceny. Powodzenia!

0
  • #8 11 Cze 2007 20:52
    emjot27
    Poziom 2  

Fajnie...
    Dzięki za linka, widzę że można tam znaleźć dużo ciekawych informacji.
    Mam zamiar przesłuchać jakiś sprzęt JBLa w tym tygodniu w sklepie, mam tylko nadzieje, że znajdę taki w Bydgoszczy.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo