Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie mi proszę skompletować AGD do kuchni

10 Cze 2007 20:30 4685 2
  • Poziom 9  
    Witajcie!

Projektuję kuchnię, do pokoju o powierzchni 25 m2, kuchnia w układzie L, połączona z pokojem dziennym.

Myślę że projekt jest już ostateczny i jestem teraz na etapie wybory sprzętu AGD (może się w projekcie zmienić tylko to czy zdecyduję się na lodówkę w zabudowie czy wolnostojącą). Pomożecie mi z wyborem? Oto moje typy:

Płyta indukcyjna: TEKA GKST 60 I4 - polecana na różnych forach

Lodówka: BOSCH KGV 36X40 - ładnie wygląda choć nie koniecznie jest dopracowana estetycznie. Ścierają się uchwyty zatem bardzo wątpliwy jej zakup.
    Chodzi mi po głowie jeszcze jakis Ariston MBM 1822 V ale nie cieszą się one dobrą opinią...

Zmywarka: Electrolux ESL 4131 VI - AAA i jest tania,cicha (49db) plus ma dużo funkcji.

Okap - GLOBALO ERGI 90.1 HX - ładny i dobry,
    lub TEKA NC 90 - jeszcze ładnejszy i tańszy, ale nie podano głośności w specyfikacji :/

Piekarnik - tu kompletnie nie wiem, zasugerujcie coś proszę. Może coś z Electroluxa/AEG??

Zlew - chyba TEKA, ale jeszcze nie wybrałem modelu

Bardzo proszę o Waszą pomoc
  • Poziom 39  
    Płyta indukcyjna jest ok ale czy wiesz że do niej potrzeba specjalnych ( drogich) garnków?
    Ustawienie lodówki przy płycie ma swoje zalety i wady
    Zalety - będzie większa skuteczność działania okapu - nie grozi natchmiastowe przewianie zapachów, ale trochę ciepła ta ścianka przyjmnie....
    Co do okapów nie spotkałem jeszcze idealnie sprawnego okapu - nie wiem jak drogi a zawsze jakiś procent pary i zapachów krąży po domu.
    Zastanawiam się nad takim z wyciągiem na dachu ( tzw grzybkiem) z silnikiem 500-1000W na trzech fazach, byle garnków nie podrywało z płyty.... :D
    Pozdr.J.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o garnki, to slyszalem ze wystarczają zestawy z IKEA. Akurat mam od niedawna taki zestaw garnków i rzeczywiście na pudełku napisane jest że są przystosowane do płyt indukcyjnych.

A czy ktoś może poradzi mi jaki piekarnik pod zabudowę (będzie stał pod płytą indukcyjną). Taki do 2000zl. Myślę o jakimś AEG ale jaki konkretnie model to już nie wiem. Ma ktoś może jakiś godny polecenia piekarnik?

w sprawie lodówki - to stwierdziłem że najważniejsze to żeby była cicha. O tych boshach krązą różnw opinie, właśnie na temat jej zbyt dużej głośności... Szukam chyba jakiegoś inox Electroluxa