Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Nokia 6280] "Kamera wyłączona" i nie mozna wl.

10 Cze 2007 21:13 7952 17
  • Poziom 16  
    Witam,

Mam 6280 z softem zbrandowanym na Orange - podobno lubi płatac figle.

Przy próbie odpalenia kamery, telefon wiesza się, po 30s. pojawia się (poziomo) napis "kamera wyłączona". Co prawda widnieje opcja "włącz" jednak nie reaguje, po ustawieniach można chodzić - ustawiać rozdzielczość itp.

Czy spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem?

Z góry dziękuje za zainteresowanie,

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    witam

czesto spotykalem sie z uszkodzonym jest wyswietlacz
    wiem dziwne ale to dzialalo w wiekszosci telefonow
    wydlada na dobry bo jest ale nie do konca
    jesli masz 2 to podmien

pozdr
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tak ja miałem kilka przypadków w wiekszości nawala taśma pozdrawiam :)
  • Poziom 16  
    Z tego co sie oretuje, to aparat jest na płycie głównej w koszyczku, połączony stykami. Natomiast Wy piszecie o aparacie będącym na taśmie służącym do videokonferencji.
  • Poziom 12  
    Czolgu napisał:
    Witam,

Przy próbie odpalenia kamery, telefon wiesza się, po 30s. pojawia się (poziomo) napis "kamera wyłączona". Co prawda widnieje opcja "włącz" jednak nie reaguje, po ustawieniach można chodzić - ustawiać rozdzielczość itp.

Pozdrawiam

Poprostu sprawdz styki na plycie (laczace sie z kamerka) y kamerke (na 99,9% problemem jest tu)
  • Poziom 16  
    Styki są OK.
    Nie przychodzi mi nic innego na myśl jak podmiana kamery, jednak mam problemy z jej dostaniem, ponieważ jest to kamera 1mpxl, a na rynku są tylko 2mpxl.
    Jakby ktoś mógłby dać mi namiary na taka kamere, byłbym zobowiązany, podobnie jak za inne sugestie ;)
  • Poziom 10  
    potwierdzam to jest tasma badz wyswietlacz na 100% własnie naprawiłemtaka nokie uszkodzona była tasma pozdrawiam
  • Poziom 18  
    tasma laczaca lcd i plyte tel oraz klawiature pod lcd na 100% do wymiany
  • Poziom 2  
    Potwierdzam. Choc to dziwne po zmianie małej płytki klawiatury kamera(ta główna) działa.Dzieki za pomoc.
  • Poziom 29  
    dokładnie temat już poruszany na forum
    jak nie działa aparat to trzeba spróbować podmienić:
    -wyświetlacz
    -taśma LCD
    -mała płytka klawiatury

miałem kilkanaście przypadków i zawsze coś innego odpowiadało za niedziałanie kamerki
  • Poziom 2  
    A czy może to być wina softu ??
  • Poziom 2  
    Czolgu napisał:
    Witam,

Pozdrawiam

Witam kolegów
    Miałem ten sam problem jednak nikt nie próbował zmienić miejsca przechowania plików w ustawieniach, w moim przypadku pomogło wybranie karty pamięci, chociaż wcześniej była wybrana karta sd a przecież to niby to samo tylko że zdjęcia były poza folderami *zdjęcia* gdy wybrałem karte pamięci a nie inny folder wszystko wróciło do normy-kamerka włączona- :D a zdjęcia jakie wykonuję znajdują się w folderze *zdjęcia* wcześniejsze są poza tym folderem, także pewnie pomoże ponowne formatowanie karty, tylko muszę przenieść wszystko do kompa.. POLECAM TO SPRAWDZIĆ ZANIM ZACZNIECIE ROZBIERAĆ SWOJE NOKIE!!
  • Poziom 20  
    Podobny problem - po wejsciu w kamere jest komunikat "kamera wyłaczona"
    Wymiana taśmy, LCD, klawiatury, kamery , softu nie pomogła, gdzie moze być przyczyna ??
  • Poziom 20  
    Możesz powiedziec który to jest układ ?? Albo podesłac serwisówke
  • Poziom 20  
    Rozumiem ze mam wywalić n1060 i podlutować do c2215 ?

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Okazało sie ze pady pod b1060 były wyrwane , czy da sie to w jakiś sposób obejść ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Serwisowka w dlon i sprawdz gdzie ida sciezki