Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Samsung SGH-E250 - biały ekran, po zalaniu

11 Cze 2007 10:44 4505 15
  • Poziom 16  
    witam

dostalem samsunga e250 po zalaniu ma bialy lcd .moje pytanie to , czy lcd do wymiany czy tez jest inna przyczna tego uszkodzenia????

dzięki za jakies rady

pozdr.
  • Poziom 21  
    rraaddoo najpiierw rozbierz i zobacz jak wyglada plyta glowna moze byc sniedz na gniezdzie lcd albo tasme moze wystarczy przeczyscic.... potem jak masz to sprawdzic lcd i na koniec HW.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    wszystkie powyzsze czynnosci wykonalem od razu i bez skutku

pozdr.
  • Poziom 21  
    piszeswz ze wykonales te czynnosci... ale ktore???? wyczysciles plyte glowna i sprawdziles gniazda tasmy i LCD tak jak ci napisalem powyzej... ale warto tez wlozyc nowy LCD albo TASME bnedziesz wiedzial na czym stoisz... napisz jak ci idzie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    a ja mam taki problem.. jak mam telefon rozłozony to wszystko pieknie działa, po złozeniu biały lcd... rozkładam, wszystko gra... złoze... biało mi... :/ co moze byc przyczyna?

Dodano po 17 [minuty]:

ok juz rozkminiłem... przykleilem kawałek folii na obudowe po ktorej taśma sie porusza... załapało... :) thnx ;]

Dodano po 20 [minuty]:

dobra... znow nie działa... :/ helP
  • Poziom 15  
    Po pierwsze "LCD nie świeci".To diody na płycie głównej podświetlają LCD.

Jeżeli LCD jest podświetlony i nie ma na nim treść,a podświetlane są klawisze,to poszła taśma lub LCD.Jeżeli natomiast oprócz braku treści na LCD nie masz również podświetlenia klawiszy,to poszedł soft,lub płyta.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sprawdż styki taśmy , jak mówisz ze załapało wiec może nie łączyć.., jak nie pomoże to raczej bez wymiany sie nie obędzie :D
    sigaris napisał:
    Po pierwsze "LCD nie świeci".To diody na płycie głównej podświetlają LCD.

Jeżeli LCD jest podświetlony i nie ma na nim treść,a podświetlane są klawisze,to poszła taśma lub LCD.Jeżeli natomiast oprócz braku treści na LCD nie masz również podświetlenia klawiszy,to poszedł soft,lub płyta.

Kolego widziałeś wogóle ten telefon?, podświetlenie LCD jest w nim samym.To nie np.Motorola T191 gdzie diody do podświetlenia są na płycie.

Pozdrawiam Bogdan
  • Poziom 15  
    Kurde jeszcze mi powiesz że to ciekły kryształ świeci!!!!LCD nigdy sam od siebie nie świeci!!!!Co najwyżej diody moga być w tym samym module co LCD,ale nigdy nie jest to jedna część.
    sigaris napisał:
    Kurde jeszcze mi powiesz że to ciekły kryształ świeci!!!!LCD nigdy sam od siebie nie świeci!!!!Co najwyżej diody moga być w tym samym module co LCD,ale nigdy nie jest to jedna część.

O tym właśnie mówię że ledy są w wyświetlaczu:D
  • Poziom 15  
    ok, jeszcze poszukam moze mam tasme do e250... tylko wlasnie dziwi mnie ze na rozłozonym telefonie jest wszystko dobrze, po złozeniu biały lcd.

sigaris :) swieci, podswietla sie... gdyby mi ktos powiedział tak czy tak... to wiem o co chodzi... :) Wiem o co Ci w tym wszystkim chodzi aby trzymac sie określonych pojęc... to tak jak by rozmawiac z polonista i kaleczyc polski jezyk... napewno cie poprawi :)

Ciekawym zjawiskiem jest to gdy przychodzi klient i mowi ze PODŚWIETLACZ mu nie działa... hmm... i tez wiem o co chodzi ;]
  • Poziom 15  
    A co z taśmą??Ona jest na zaczepach,czy jest lutowana??BO jeżeli lutowana,to może w którymś z pinów nie ma połączenia??
    sigaris napisał:
    A co z taśmą??Ona jest na zaczepach,czy jest lutowana??BO jeżeli lutowana,to może w którymś z pinów nie ma połączenia??

jednak nie widziałeś tego modelu w środku :) taśma z jednej strony ma złącze, a z drugiej piny do wsunięcia w gniazdo...
    radzę taśmę wymienić, już nieraz widziałem jakie cuda się dzieją jak taśma jest uszkodzona
  • Poziom 15  
    Tego modelu nie,ale widziałem E330.Tam miał z jednej strony zatrzask,a z drugiej były pady do lutowania.Wyświetlacz,czy głośnik wszystko było lutowane.