Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skaner

Adam16l 23 Paź 2003 14:44 911 3
  • #1 23 Paź 2003 14:44
    Adam16l
    Poziom 20  

Witam, mam problem ze skanerem, otóż od pewnego czasu podczas skanowania kolorowego na wyświetlonym obrazie pokazywał sie zółty lub zielony pas przez cały skan, skaner był w serwisie (po gwarancji) i tam mi powiedzieli że usterka jest nie do naprawy i oddali skaner no i od tego czasu cały zeskanowany obraz jest na zółtym lub zielonym tle. Jak skanuje w czerni i bieli to tego tła nie ma. Co robić?? Może przeczyścić?? Tylko czym. Prosze o odpowiedz i dziękuje.

0 3
  • #2 23 Paź 2003 14:59
    ACULA
    Poziom 34  

3 miesiące temu, ktoś miał podobny problem, popróbuj zmienić sterownik, tam też były niby oryginalne ale po zmianie wszystko wróciło do normy
    ------------
    Pamiętam że użytkownik napisał że mu to pomogło może mówimy o dwóch różnych tematach. Ja nie miałem takiego problemu dlatego napisałem że ktoś miał i kiedy to było ;)

0
  • #3 23 Paź 2003 15:32
    Adam16l
    Poziom 20  

sterowniki zmieniałem wielokrotnie, a ten post który był jakieś 3 miechy temu jednak nie ma konkretnej odpowiedzi na tamten post.
    Pozdro

0
  • #4 23 Paź 2003 19:31
    spec
    Poziom 28  

Masz juz prawdopodobnie wypalona elektronike (katoda lub czujnik). Jesli Ci to bardzo przeszkadza, to poprostu mozna pobawic sie z gamma przy skanowaniu, lub taki "zielonkawy" obraz przepuscic przez Corela - tam latwo takie rzeczy sie koryguje!

Naprawa sprzetu raczej nie oplacalna... szczegolnie ze obecne calkiem przyzwoite skanery nie sa az takie drogie. Czyszczenie nic nie da.

Ostatecznie jesli podejzewasz ze to cos z softem to przetestuj go na innym kompie, bo windowsa od poczatku robic raczej nie warto, ale mi to zdecydowanie wyglada na cos ze sprzetem!

Kiedys u kumpla zle skanowalo i winne bylo swiatlo przedostajace sie z boku (mial lampe na biorku obok i troszke), stymze to nie byly pasy

0