Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Fiata Marea piszczy!!

jasiek89 11 Jun 2007 21:32 1469 5
    jasiek89
    Level 17  
    Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem fiata marea, ze starym radiem instalowanym w samochodzie fabrycznie. Jeżeli nie wyraziłem się jasno pokażę może: http://allegro.pl/item203508714_fiat_marea_bravo_brava_grundig.html

i powstał problem, podczas wyszukiwania stacji na FM wszystko wyszukuje takie radio jak victoria, rmf zetka, eska. Ale poza napisem jest tylko pisk. Nie słychać w ogóle nadawanego dźwięku ale jedynie pisk w wysokim tonie. Pomóżcie!

Biedak jestem nie mam kasy na nowe radio!
    kris-644
    Level 21  
    Witaj.A jak jest na kasecie ??
    Jesli tak samo to jest jakis problem z koncowka mocy.Ewentualnie przedwzmacniacz.
    jasiek89
    Level 17  
    Na kasecie gra wspaniale!
    grzejab
    Level 23  
    Czy radio posiada zakres AM (fale Długie, średnie) i czy na tych zakresach też piszczy.
    Dobrze byłoby znależć w tym radiu układ scalony od p.cz, w pobliżu tego układu powinny być filtry ceramiczne na 10,7 MHz, i jakieś obwody LC detektora FM. To właśnie z tego układu wychodzi sygnał m.cz.
    Poodpisuj z ukadów scalonych nazwy i podaj.
    jasiek89
    Level 17  
    Radio posiada zakresy FM, AM, UKF i te inne stare już powszechnie nie używane!
    Adam-T
    Level 39  
    jasiek89 wrote:
    Radio posiada zakresy FM, AM, UKF i te inne stare już powszechnie nie używane!

Ale czy na tych "starych już powszechnie nie używanych" też piszczy :?:

Pozdrawiam
    Adam