Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1600 pytanie o bęben OPC

11 Cze 2007 22:04 3014 13
  • Poziom 10  
    Cześć, mam pytanie do kolegów.
    Czy w HP 1600 idzie wyjąć bęben OPC bez jego uszkodzenia i po wyczyszczeniu zamontować go ponownie?
    Posiadam instrukcję gdzie jest pokazane, że bęben wymienia się na nowy.
    Nie chciałbym bęben za każdym razem wymieniać na nowy, a mieć możliwość wyczyszczenia całego tonera ze starego proszku.

Dziękuje z góry za odpowiedz. :D
  • Poziom 21  
    Próbowałem, ale sprawa wydaje się beznadziejna. Jak chcesz zostawić stary bęben to grę wchodzi tylko w wywiercenie otworu w części bębnowej po to, aby wysypać zużyty toner.
    Jak ktoś ma inną metodę, to chętnie spróbuję.
  • Poziom 10  
    Cześć Łikam,
    jeśli dobrze zrozumiałem to ten otwór jaki poleciłeś zrobić to ten do zbiornika głównego z tonerem. A zależało by mi wyczyścić komorę odprowadzania nadmiaru tonera jest ona( po rozebraniu tonera ) w części z bębnem. Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem.
    Skoro masz praktykę to może ta komora odprowadzająca nie wymaga czyszczenia za każdym razem. Bo jak mam wymieniać za każdym razem toner i bęben to prawie się to nie kalkuluje.
  • Poziom 21  
    Tak jak napisałem, otwór trzeba zrobić w części bębnowej, czyli tam gdzie zbiera się zużyty toner. Ten zbiornik jest dość mały i radzę go opróżniać.
    Radzę również opróżnić zbiornik na świeży toner w podobny sposób i wszystko dokładnie odkurzyć. Po to aby przy dosypywaniu nie mieszać różnych tonerów.
    A tak nawiasem mówiąc to regeneracja tych tonerów średnio się opłaca. Ale jeden raz można.
  • Poziom 10  
    Cześć Łikam,
    miałbym prośbę jeśli oczywiście będziesz taki uprzejmy.
    Sfotografuj mi w którym miejscu robisz tę otwór na wysypanie śmieci. Jeśli nie masz tonera pod ręką to sam zrobię parę fotek i Ci je wyśle, tylko jest mały problem korzystam z forum od niedawna i z tego co widziałem wysyłanie załączników do prywatnej wiadomości e-mail jest niedostępne (chyba że coś przeoczyłem). Wyślę Ci wiec mój adres internetowy na Twojego meila.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Dołączam 2 zdjęcia z zaznaczonymi miejscami gdzie wiercić. Ja robię otwory w miejscach zaznaczonych i wszystko jest ok. W części bębnowej średnica wiertła max 12mm. W części tonerowej można trochę większym. Powstałe otwory zaklejam w części bębnowej czarną folią samoprzylepną a w części z tonerem podobną folią tylko nieco grubszą.

• Poziom 10  
    Cześć Łitam,
    Skoro już trafiłem na tak konkretnego człowieka jak Ty, powiedz mi jakiego proszku używasz? Ja wcześniej nie napełniałem takiego tonera, podchodzę do tego tak, że jeśli nie poradzę sobie to będę musiał kupować zregenerowane, ale jak każdy chcę oszczędzić. Masz dostawcę tonera sprawdzonego?. Bo skoro trzeba zawsze czyścić po starym proszku to wymyśliłem sobie , że jeżeli cały czas kupię z jednego źródła to właściwie nie musiałbym go czyścić a tylko dosypywać nowy toner. A wałek na 2-3 razy starczy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Nie mam wielkiego doświadczenia, zrobiłem kilka takich i jeszcze żaden nie trafił ponownie do regeneracji, zresztą robimy tylko 1 regenerację, potem już się nie bardzo się opłaca.
    Toner musisz sobie kupić w jakimś pewnym źródle, my kupujemy u różnych dostawców. Nie chcę nikogo wpakować na minę, żeby nie było, że mówiłem że to dobry proszek.
    Ogólnie te kartridże nie należą do najłatwiejszych w regeneracji.
    Spróbuj toner firmy UNINET, do dostania pewnie w wielu firmach.
  • Poziom 10  
    Ostatnio na wydruku oprócz tekstu miałem też czarną poświatę myślę, że proszek się kończy ( dostałem od innej drukarki jako zużyty).
    Nie rozumiem tylko dlaczego gdy proszek się kończy to zaczyna brudzić zamiast nie drukować w niektórych miejscach. Domyślam się że to nie jest uszkodzenie wałka ponieważ wałek brudzi poświatą w różnych miejscach na kolejnych wydrukach. A ty jak sądzisz?.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tak bywa nawet na nowych i oryginalnych tonerach. Szczególnie w HP 2600. W 1600 problem szarego tła jest mniejszy ale też występuje. Ja jeszcze nie wiem gdzie tkwi przyczyna, słyszałem, że ma to coś wspólnego z rolką transferową.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 14  
    Z mojego doświadczenia wymika że beben można bez problemu wyciągnąc i go nie uszkodzić ale trzeba rozbierac wszystko. Z czarnym tłem wina leży w złym wyczyszczeniu ze starego oryginalnego tonera. Mam taki do reklamacji.Szkoda że po fakcie sie człowiek dowiaduje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ja też miałem taki problem z szarym tłem i był to słabej jakości proszek (były swego czasu spore kłopoty właśnie z czarnym tonerem do 1600) obecnie mam ze static control z Anglii i jest ok

i tak jak pisze Łikam: jedna regeneracja (bez wymiany opc) i wiecej sie nie kalkuluje

pozdr Aras
  • Poziom 10  
    Witam. Z moimi umiejętnościami zdecydowałem się na ofertę gotowych zamienników na Allegro. Pozdrawiam.