Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to typ immobilisera , bezdotykowy prośba o pomoc.

12 Cze 2007 12:31 2109 2
  • Poziom 10  
    Witam grupę,
    Mam problem z immobiliserem zainstalowanym w moim samochodzie - Opel Astra z 1996 roku. Mam dwa "kluczyki - transpondery" - nie wiem jak to się fachowo nazywa. Jeden transponder działa bez zarzutu, Drugim się nie da jednak uruchomić samochodu. Immobiliser w trybie uzbrojonym w ogóle nie reaguje na niego. Zauważyłem jednak że jak immobiliser jest ustawiony w tryb serwisowy (dioda świeci na zielono) to przyłożenie wadliwego transpondera powoduje zaświecenie się diody kontrolnej na pomarańczowo (jednocześnie zapalają się dwa kolory zielony i czerwony) i miga. Czy jest jakiś sposób na wlogowanie wadliwego transpondera do immobilisera?
    Proszę również o pomoc w identyfikacji tego urządzenia. W załączniku przesyłam zdjęcie transpondera. Samochód mam z drugiej ręki i nie mam pojęcia jakiej firmy jest ten immobilser. Więc nawet nie wiem jakiej instrukcji szukać. w Transponderze jest kość philipsa o numerze PCF7930XP
    Jeśli nie ma do tego żadnej procedury to może poradzicie gdzie w zachodniopomorskim można taki transponder dorobić.
    Jaki to typ immobilisera , bezdotykowy prośba o pomoc.

Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wygląda jak transpoder z immobilizera firmy Stemro System - Mini TA. Jutro będę mógł wrzucić instrukcję obsługi.
  • Poziom 10  
    Witam, Nazwa produktu juz mi pomogła udało mi się ściągnąć instrukcje, transponder działa. Dla tych co szukają:

1. wprowadzić immobiliser w tryb serwisowy (zielona dioda)
    2. Przyłożyć nie działający transponder(nie wiem dla czego mój wyleciał z systemu) - dioda zaświeci na pomarańczowo
    3. W ciągu 8 sek przyłożyć transponder który działał do tej pory.

Kilka sygnałów dźwiękowych z głośniczka i już.

I tak na przyszłość. Wie ktoś gdzie można dostać same te transpondery Philipsa?